• XXII Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Leji

• 12.05.2023
        • 22 kwietnia 2023 roku w Rzeszowie odbył się Finał XXII PKM im. Franciszka Leji, w którym naszą szkołę reprezentowali:

Wiktoria Bacior uczennica klasy 1a

Justyna Kielar uczennica klasy 2a

Karol Rak uczeń klasy 3a

Wyróżnienie w kategorii klas trzecich zdobył Karol Rak.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników.

• Kangur Matematyczny 2023

• 12.05.2023
        • 16 marca odbył się Międzynarodowy konkurs Kangur matematyczny 2023, w którym wzięło udział 38 uczniów naszej szkoły.

Wyróżnienia otrzymali:

W kategorii Junior klasa II liceum - Justyna Kielar klasa 2a

W kategorii Student klasa III liceum - Julia Grzyb klasa 3e oraz Karol Rak klasa 3a

W kategorii Student klasa IV liceum - Tomasz Leń klasa 4a oraz Kinga Słysz klasa 4a

Najlepszy wynik w szkole w kategorii Junior klasa I liceum uzyskał Marek Marszałek uczeń klasy dwujęzycznej 1a

Gratulujemy uzyskanych wyników

• Matura 2023

• 09.05.2023
        • W ubiegłym tygodniu licealiści rozpoczęli sesję egzaminacyjną i przystąpili do egzaminów maturalnych w nowej formule z języka polskiego oraz wybranego języka nowożytnego, zaś wczoraj stawili czoła maturze z matematyki. To obowiązkowa część egzaminu maturalnego, od której zależeć będzie uzyskanie świadectwa maturalnego. Dziś natomiast rozpoczęła się kolejna część egzaminacyjnych zmagań, na którą składają się egzaminy w zakresie rozszerzonym z wybranych przedmiotów oraz matura ustna z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego. Ostatni punkt dla licealistów nowość w egzaminacyjnym harmonogramie, ponieważ matura ustna wraca do szkół po kilku latach nieobecności spowodowanej pandemią.

Drodzy Maturzyści! Trzymamy kciuki za uzyskanie jak najwyższych wyników oraz życzymy powodzenia na każdy kolejny dzień egzaminacyjnych zmagań.

• Uwolnij wyobrażnię

• 09.05.2023
        • 28 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finałowym etapie Ogólnopolskiego konkursu UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ z obszaru biznes i zarządzanie, organizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Celem konkursu było: nabywanie umiejętności wykorzystania wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii w obszarach zarządzania, poszerzenie świadomości istoty kompetencji miękkich w zakresie koordynacji projektów, a także w budowaniu strategii organizacji, zrozumienie pojęcia biznesu w kontekście praktycznym, rozwijanie wśród młodzieży świadomości nowoczesnego Lean Managmentu. W finale zmierzyło się 11 drużyn. Uczniowie w pierwszej rozgrywce rozwiązywali test dotyczący zagadnień z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania, a następnie wykonywali zadania praktyczne przed komisją konkursową.

Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Bober i  Żaneta Sokołowska z klasy 2a, Karol Rak z klasy 3a i Marcelina Haduch z klasy 3b. Uczestnicy konkursu walczyli o bardzo atrakcyjną nagrodę jaką stanowiły indeksy na bezpłatne studia  w murach #WSTiE, toteż rywalizacja była zacięta, a poziom bardzo wysoki. Nasi reprezentanci nie sięgnęli po najwyższy laur, ale do drugiego- finałowego etapu dostali się spośród 400 uczestników z całej Polski. Należą się im więc ogromne gratulacje, tym bardziej, że wśród rzeszy drużyn ze szkół ekonomicznych, stanowili jedną z dwóch ekip reprezentujących licea ogólnokształcące. Warto dodać, ze komisja konkursowa była pod wrażeniem poziomu wiedzy i umiejętności uczestników

• Fotorelacja z pożegnania maturzystów

• 05.05.2023
        • 28 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Zapraszamy na FOTORELACJĘ

Uroczystość pożegnania przygotowali uczniowie klas 3b i 3d pod opieką pani Anety Brewki oraz pani Jolanty Gliściak. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali nasi szkolni artyści, jak zawsze pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego. Wyjątkowym momentem było wykonanie pożegnalnych utworów przez dwie nasze uzdolnione abiturientki - Julię Kałamucką oraz Oliwię Mielcarek, która zagrała swoją autorską kompozycję.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach - naukowych, sportowych i artystycznych, nie zabrakło również słów pełnych wzruszenia, wygłoszonych zarówno przez uczniów jak i panią dyrektor Dorotę Kamińską.