• Język angielski z programem Erasmus+

        • 25.03.2024
        • W poprzedni weekend ruszyła kolejna mobilność w ramach programu Erasmus+, tym razem dotycząca kadry nauczycielskiej, która w ramach uzyskanej akredytacji uczestniczy w zagranicznych kursach języka angielskiego. Joanna Chęć, Małgorzata Jarema, Marzena Komska- Ciesielska oraz Jolanta Gliściak rozpoczęły naukę języka angielskiego w Easy School of Languages w maltańskiej Valletcie, mając już za sobą weekend pełen wrażeń na słonecznej wyspie. Korzystając z pięknej pogody panie zwiedziły Gozo, opłynęły Comino oraz poznały uroki okolic Valetty.

          Greetings from Malta

          ……………………………………………………….

          Wyjazd sfinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

        • Wolontariat z prezentami świątecznymi w Dziennym Domu Pobytu w Brzozowie

        • 25.03.2024
        • Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, dlatego nasi wolontariusze postanowili odwiedzić poznanych niedawno podopiecznych Dziennego Domu Pobytu w Brzozowie, aby obdarować ich świątecznymi życzeniami i upominkami przygotowanymi własnoręcznie przy nieocenionej pomocy uczniów oraz s. Doroty Białowąs

          Podobnie jak podczas wcześniejszej wizyty, tym razem również nie zabrakło radości oraz rozmów przy zapowiadającym nadchodzącą Wielkanoc świątecznym stole. Kapuśniaczki z barszczem smakowały wyśmienicie!

        • Warsztaty z Fundacją Rozwoju i Wsparcia "Pasieka"

        • 14.03.2024
        • Współczesny świat to przestrzeń zarówno realna, jak i wirtualna rzeczywistość, w której każdy z nas, w większym bądź mniejszym stopniu, funkcjonuje na co dzień. Natomiast świadome poruszanie się zarówno w jednej, jak i drugiej przestrzeni nierozerwalnie wiąże się ze znajomością prawa oraz świadomością odpowiedzialności karnej i cywilnej w sytuacji złamania zasad funkcjonowania społecznego.

          Aby poznać lub utrwalić znane już zasady prawne, 12 marca uczniowie klas 2d1 i 3d wzięli udział w warsztatach z Fundacją Rozwoju i Wsparcia "Pasieka", prowadzonych przez adw. Karola Grześkiewicza, które dotyczyły:

          • kwestii ponoszenia odpowiedzialności karnej i cywilnej za zniesławienie np. kolegi, nauczyciela, szkoły, osoby powszechnie znanej,
          • konsekwencji publikowania niepochlebnych komentarzy na forach internetowych, Facebooku, Instagramie itd.
          • poznania zasad odpowiedzialnego poruszania się w sieci, rozpoznawania i reagowania na próby wyłudzenia danych osobowych lub pieniędzy,
          • poszanowania praw autorskich oraz konsekwencje przywłaszczenie autorstwa lub udostępnianie cudzego utworu bez zgody autora,
          • rozpowszechniania w sieci, bez zgody lub w sprzeczności z wyrażoną wolą, cudzego wizerunku,
          • uprawnień konsumenta w kwestii zakupów przez Internet.

          Funkcjonowanie w sieci bardzo często wiąże się ze złudnym wrażeniem anonimowości oraz przeświadczeniem, że nawet jeśli zachowamy się w sposób sprzeczny z przyjętymi normami, nie zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności. Tymczasem warto mieć świadomość, że zasady kultury oraz odpowiedzialność za niewłaściwe postawy obowiązują nas w każdej z przestrzeni naszej codzienności, również tej wirtualnej.

        • Spotkanie z przedstawicielami firmy Boeing i PCI

        • 14.03.2024
        • 12 marca uczniowie klas matematycznych - 4A, 4E oraz 3A brali udział w spotkaniu z pracownikami Podkarpackiego Centrum Innowacji z Rzeszowa oraz przedstawicielami firmy Boeing, która jest globalnym lider branży lotniczej i kosmicznej, mającym swoje siedziby w Gdańsku,  Warszawie oraz Rzeszowie. Przedstawiciele firmy przybliżyli uczniom, na czym polega praca w tej firmie, zachęcając tym samym, aby rozważyli swoją zawodową przyszłość, wiążąc ją właśnie z branżą lotniczą.

          Podkarpackie Centrum Innowacji i pracownia ProtoLab była już naszym uczniom znana z wcześniejszych wyjazdów, ponieważ kilkoro licealistów z naszej szkoły brało udział w organizowanym tam szkoleniu z druku 3D. ProtoLab to jednak nie tylko pracownia szybkiego prototypowania, ale także pracownia biogreen, elektroniczna, media VR, tekstylna oraz warsztat - modelarnia. Siedziba ProtoLab to również przyjaźnie zaprojektowane miejsce do twórczych spotkań, stanowiące przestrzeń dostępną za darmo dla każdego, kto chce działać i sprawiać, aby pomysły stawały się rzeczywistością. Uczniowie poznali zasady korzystania z pracowni oraz zarys realizowanych projektów, przedstawiających sposoby wykorzystania poznanej przestrzeni.

          Uczniowie klasy 3A mieli dodatkowo możliwość zapoznania się z możliwościami programu blender, uczestnicząc w zorganizowanych zajęciach praktycznych. Podczas warsztatów przeanalizowali zaawansowane funkcje tego programu oraz ich zastosowanie w praktyce.