• Drużynowa Licealiada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

• 01.12.2023
        • 28 listopada  2023r. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie odbyły się Drużynowe  zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w ramach powiatowej licealiady.

W kategorii dziewcząt drużyna z naszej szkoły zajęła 2 miejsce premiowane awansem do dalszych rozgrywek na etapie rejonowym.

W kategorii chłopców mistrzami  powiatu  zostali zawodnicy z naszej szkoły.

Skład drużyny dziewcząt:
          Edyta Malik 2c
          Hanna Wolańska  2d2

Skład drużyny chłopców:
          Filip Dereń 4e
          Jakub Wojtoń 3a
          Grzegorz Myśliwiec 1f
          Szymon Fiedeń 1d

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów

• "Kolejna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu za nami...."

• 29.11.2023
        • 27.11.223r. delegacja Szkolnego Koła Wolontariatu przekazała na ręce pracownika schroniska karmę, która zakupiona była w ramach przeprowadzonej wcześniej akcji szkolnej.

Tobi, Freja, Bruno...  - tak wabią się podopieczni Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, z którymi mieliśmy okazję spędzić miło czas. Pani opiekująca się zwierzętami przybliżyła  nam historię niektórych psiaków, przebywających w tej placówce. Po zapoznaniu się z każdym pieskiem wspólnie udaliśmy się na spacer. Psiaki były przesympatyczne i pełne radości. Bezpośredni kontakt z doświadczonymi przez los zwierzakami wywołał w nas wiele emocji.

Uczniowie I LO dowiedli, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny.

• OCHRONA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

• 28.11.2023
        • W dzisiejszym świecie, które jest tak mocno narażone na różnego rodzaju zagrożenia, nie możemy zapominać o swoim zdrowiu psychicznym.  Zdrowie psychiczne określa stan naszego dobrego samopoczucia.

Pamiętajcie, że w szkole macie do dyspozycji szkolnych pedagogów i psychologów, do których zawsze możecie zwrócić się o pomoc. Możecie również skorzystać  o ogólnopolskich numerów telefonów załączonych poniżej.

• Kurs językowy w ramach programu Erasmus+

• 25.11.2023
        • Kurs językowy w ramach programu Erasmus+, w którym przez cały miniony tydzień uczestniczyli nauczyciele ILO, zorganizowany został w szkole Easy School of Languages w Valletcie. Całość kursu obejmowała 30 godzin nauki języka angielskiego w międzynarodowych grupach, w których zajęcia prowadzone były przez wykładowców z różnych części świata, takich jak m.in. Malta, Argentyna, Kolumbia, USA. Każdy z nauczycieli przydzielony został do określonego zespołu uczestników, przy uwzględnienieniu poziomu znajomości języka angielskiego. Codzienne zajęcia ujęte zostały w trzy bloki, które bazowały na różnorodnych metodach kształtowania i utrwalania kompetencji językowych nauczycieli. Lekcje rozpoczynały się o 9:OO i z dwiema przerwami trwały do 14:3O. Całość przeznaczonego na nie czasu wykorzystana zastała bardzo efektywnie, zajęcie były różnorodne, oparte na wykładach, konwersacjach, grach interaktywnych, ćwiczeniach gramatycznych. Grupy łączyły uczestników z różnych krajów, m.in. Szwajcarii, Japonii, Włoch, Niemiec, Chin, Kolumbii, Bułgarii, Korei, Libanu and from Poland

Udział w kursie przyniósł nauczycielom wiele wymiernych korzyści. Uczestnicy zajęć:

*poszerzyli zasób słownictwa,

*nauczyli się stosować gramatykę we właściwych kontekstach,

*mieli okazję posługiwać się językiem angielskim w sytuacjach życia codziennego,

*poprawili wymowę słówek na zajęciach fonetycznych pod okiem native speakera,

*ćwiczyli wszystkie sprawności językowe, takie jak słuchanie czytanie i mówienie,

*nabyli pewnosci siebie i otwartości na kontakty w języku angielskim,

*dzięki pracy w srodowisku miedzynarodowym wzrosły ich kompetencje kulturowe i społeczne,

*nawiązali nowe kontakty międzynarodowe z nauczycielami z innych krajów, które planują wykorzystać w kolejnych projektach

*stali się bardziej otwarci na nowe inicjatywy, które podejmować będą z młodzieżą,

*poznali nowe innowacyjne metody nauczania i uczenia się, które mogą wykorzystać w codziennej pracy.

Hotel, w którym mieszkali nauczyciele, mieścił się w miejscowości Gżira, dlatego codziennie o 8 rano, aby dostać się do szkoły, przemieszczali się oni do Valletty częściowo pieszo, częściowo tramwajem wodnym na drugą stronę zatoki, oddzielającej od siebie te dwie miejscowości. To malownicza trasa, która była nie tylko zwyczajną drogą na zajęcia, ale atrakcją sprzyjającą odkrywania uroków tego fantastycznego kraju.

To wszystko powoduje, że Malta dostarczyła uczestnikom kursu nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale stworzyła idealne warunki do nauki języka, co niewątpliwie wykorzystane zostanie nie tylko w życiu prywatnym, ale i w pracy zawodowej.

#ErasmusLOBrzozów

……………………………………………………….

Wyjazd sfinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.