• Spotkanie z przedstawicielami firmy Boeing i PCI

14.03.2024

12 marca uczniowie klas matematycznych - 4A, 4E oraz 3A brali udział w spotkaniu z pracownikami Podkarpackiego Centrum Innowacji z Rzeszowa oraz przedstawicielami firmy Boeing, która jest globalnym lider branży lotniczej i kosmicznej, mającym swoje siedziby w Gdańsku, Warszawie oraz Rzeszowie. Przedstawiciele firmy przybliżyli uczniom, na czym polega praca w tej firmie, zachęcając tym samym, aby rozważyli swoją zawodową przyszłość, wiążąc ją właśnie z branżą lotniczą.

• Rejonowe zawody w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

08.03.2024

Po udanych zawodach powiatowych w tenisie drużynowym zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt zawodnicy z naszej szkoły rywalizowali w rozgrywkach licealiady na etapie rejonowym, gdzie przyszło im się zmierzyć z najlepszymi drużynami z powiatu sanockiego.
            Chłopcy swoje zawody rozgrywali w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie dnia 6 marca 2024 roku, gdzie po wszystkich wygranych meczach zajęli I miejsce awansując tym samym do finału wojewódzkiego.
            Dziewczęta swoje mecze rozgrywały w naszej szkole w dniu 26 lutego. 2024 r. Idąc śladem swoich kolegów również bardzo dobrze zaprezentowały się w zawodach rejonowych zajmując w nich II miejsce premiowane awansem do dalszych rozgrywek na etapie wojewódzkim.

• ŚWIĘTO MATEMATYKI

• 12.03.2024 – VII MARATON MATURALNY

Maraton dla UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH
            POZIOM PODSTAWOWY / POZIOM ROZSZERZONY

12:25 - 13:55 – Moduł 1 – rozwiązywanie zadań – forma wykładowo-ćwiczeniowa

13:55 - 14:10 – Przerwa kawowo - herbaciana :)

14:10 - 15:10 – Moduł 2 – mini-matura

15:15- 15:45 – Moduł 3 – podsumowanie, omówienie mini-matury i zakończenie Maratonu.

• Edukacyjno – integracyjna wycieczka klas 2B1, 3Bm oraz 2c do Rzeszowa

07.03.2024

6 marca uczniowie klas 2b1, 3bm oraz 2c wybrali się do Podkarpackiego Centrum Nauki "Łukasiewicz" w Jasionce. Wystawy i eksponaty rozmieszczone na trzech poziomach są ciekawą przestrzenią dla nauki i rozwoju wyobraźni młodych odkrywców. Uczniowie mogli poznać zagadnienia z zakresu lotnictwa, kosmonautyki, matematyki, fizyki, informatyki, mechatroniki, geografii, biologii, ekologii, medycyny i wielu innych dziedzin. W tym miejscu nauka łączy się z zabawą, symulacją i możliwością eksperymentowania. Można więc było wejść w rolę pilota, wywołać sztuczne tornado, stworzyć gejzer lub wykonać badanie USG. Wiele zabawy było przy mierzeniu poziomu hałasu, a duch rywalizacji uwolnił się przy eksponatach sprawdzających szybkość reakcji. Sporym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska prezentujące działanie różnego typu elektrowni wodnych, a także te, które ukazywału nowoczesne rozwiązania proekolog

• OLIMPIADA „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”.

07.03.2024

W ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Lekcje z ZUS, którego celem jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.
            Zwieńczeniem projektu jest Ogólnopolska Olimpiada wiedzy pod nazwą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która uzyskała status olimpiady tematycznej.
            Etap szkolny, który odbył się 28 listopada, wyłonił spośród 56 drużyn z całego województwa 21 drużyn, te zaś reprezentowały swoje szkoły na etapie wojewódzkim. W grupie finalistów znaleźli się również licealiści z brzozowskiego Kazimierza.

Podkarpacki finał olimpiady rozegrano 5 marca w Rzeszowie. Zespół naszego I Liceum wywalczył trzecie miejsce, stając na podium obok uczniów liceów o profilach ekonomicznych.
            Naszą szkołę reprezentowali:
            Natalia Mikoś z kl. 3Bm;
            Izabela Kielar z kl. 3e;
            Martyna Frydrych z kl. 2c

• Turniej e-sportowy "Kazik w FIFĘ"

05.03.2024

W poniedziałek 4 marca w naszym liceum z inicjatywy samorządu uczniowskiego odbył się turniej e-sportowy o nazwie "Kazik w Fifę".

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie wzięli udział w rywalizacji na wirtualnym boisku. Pomysłodawcy turnieju postawili na grę w popularnego symulatora piłki nożnej EA SPORTS FC 24.

• Zegar

Wtorek 19.03.2024