• Orszak Trzech Króli

07.01.2024

6 stycznia ulicami Brzozowa, po raz drugi w historii miasta, przeszedł Orszak Trzech Króli, w którym udział wzięli również nasi licealiści, zaś katecheta Piotr Sobolak wcielił się w postać jednego z Królów przybywających pokłonić się i złożyć dary nowonarodzonemu Dzieciątku.

Pochód zwieńczony został wspólnym kolędowaniem na Brzozowskim Rynku oraz wyjątkowym koncertem zatytułowanym „Przekażmy sobie znak pokoju” w wykonaniu naszych wspaniałych chórzystów https://www.facebook.com/umbrzozow/posts/394939019765792, jak zawsze pod batutą niezastąpionego pana Krzysztofa Łobodzińskiego. Mimo niesprzyjającej aury, w wydarzeniu zorganizowanym przez Burmistrza Brzozowa, Starostę Brzozowskiego oraz Proboszcza Parafii w Brzozowie licznie udział wzięli mieszkańcy naszego miasta, tworząc atmosferę radości i świątecznej wspólnoty.

• Spotkanie Wigilijne

22.12.2023

21 grudnia licealiści pod opieką pani Agnieszki Wójcik oraz siostry Doroty Białowąs wprowadzili nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Stało się to za sprawą przedstawienia, stanowiącego połączenie dźwięków, obrazów i słów, które ukształtowane zostały w formę Bożonarodzeniowych Jasełek. Młodzież wcieliła się w role współczesnych młodych ludzi, ukazanych w różnych sytuacjach życiowych, szukających odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę powinno być w naszej codzienności najcenniejsze. Inscenizacja połączona została z efektownym pokazem tańca w wykonaniu dziewczyn przygotowanych przez panią Agnieszkę Wójcik oraz ucztą dla melomanów - koncertem kolęd i pastorałek zagranym przez naszych uzdolnionych artystów, oczywiście pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego, którzy zachwycili nas, wzruszyli i oczarowali przygotowanymi aranżacjami.

• Lekcja historii w Muzeum Regionalnym

22.12.2023

Poczucie bezpieczeństwa to wartość, bez której trudno wyobrazić sobie komfort życia, co w naturalny sposób powiązane jest z rolą instytucji stojących na straży społecznego porządku naszej codzienności. Czy zawsze tak było? Jak przedstawia się historia Organizacji Policji Państwowej?

Temat początków istnienia Policji stał się przedmiotem wykładu zorganizowanego w Muzeum Regionalnym w Brzozowie przy współpracy z Wydziałem Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, który poprowadzony został przez kom. Marcina Dziubaka. Spotkanie miało różnorodny charakter, rozpoczęło się od omówienia Organizacji Policji Państwowej w okresie międzywojennym na obszarze II Rzeczypospolitej, a zakończyło filmem oraz obejrzeniem wystawy zdjęć. Był dobrze wykorzystany, odmienny od szkolnej codzienności czas

• 1B i 1F na łyżwach

19.12.2023

W piękny poniedziałkowy poranek dwie klasy pierwsze: 1b i 1f pod opieką wychowawców Katarzyny Kozak, Krzysztofa Łobodzińskiego i pana Tomasza Dobrowolskiego wybrały się do Krosna. Celem było przeze wszystkim lodowisko. Na miejscu okazało się, że nawet ci, którzy łyżwy mieli pierwszy raz na nogach, nieźle sobie poradzili! Nawet drobne upadki nie przeszkodziły w zabawie. Po łyżwach wybraliśmy się do kina, film "Uwierz w Mikołaja" to świetny wybór na przedświąteczny czas. Zadowoleni i zmęczeni uzupełniliśmy kalorie w McDonaldzie, oczywiście :)

• XXXI Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej

19.12.2023

W dniu 8 grudnia 2023r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w XXXI Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej.

W tym roku z ponad stu zgłoszeń, które zostały wysłane w formie pliku mp3, Jury zakwalifikowało do finału 18 wykonawców. Wśród nich znalazły się dwie nasze uczennice Gabriela Leń (2e), oraz Julia Wacek (2d2), które miały okazję zaprezentować się wśród najlepszych wokalistów w województwie. Gabriela Leń zaśpiewała piosenkę „Biada” z repertuaru zespołu NiemaGOtu, Julia Wacek pieśń „Być bliżej Ciebie chcę”.

• Sukcesy chemików

15.12.2023

Z ogromną przyjemnością informujemy, że czwórka naszych licealistów zakwalifikowała się do II etapu olimpiad chemicznych:

✔️Julia Częczek, Amelia Leśniak i Sebastian Pęcherek, uczniowie klasy 4b, 19 grudnia powalczą o udział w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej,

✔️Dominika Remiec, uczennica klasy 3ba, 12 stycznia 2024 r. zmierzy swoje siły w walce o etap finałowy Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju.

• Zegar

Piątek 19.04.2024