• Powiatowe indywidualne zawody szachowe

01.12.2023

W środę 28 listopada w Zespole Szkół Budowlanych zostały rozegrane Indywidualne Powiatowe Zawody Szachowe dziewcząt i chłopców z powiatu brzozowskiego w kategorii szkół ponadpodstawowych.
            W turnieju wzięło udział 10 chłopców i trzy dziewczyny. Rywalizacja przebiegała na dystansie
            7 rund, w których zawodnicy i zawodniczki grali między sobą o tytuł najlepszego szachisty.
            Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały Klaudia Futyma (2e) i Joanna Fic (1e),
            a w kategorii chłopców Artur Ruszel (2a), Michał Sołtys (2e), Szymon Wrona (2e) oraz Wiktor Korfanty (1a).
            Wśród dziewczyn najlepszy wynik oraz Mistrzostwo Powiatu zdobyła Joanna Fic , trzecie miejsce zajęła Klaudia Futyma.
            W kategorii chłopców na trzecim miejscu (za zawodnikami z ZSE) uplasował się Artur Ruszel .
            Pozostałe wyniki w kategorii chłopców:
            Michał Sołtys - 4 miejsce
            Szymon Wrona - 6 miejsce
            Wiktor Korfant

• "Kolejna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu za nami...."

29.11.2023

27.11.223r. delegacja Szkolnego Koła Wolontariatu przekazała na ręce pracownika schroniska karmę, która zakupiona była w ramach przeprowadzonej wcześniej akcji szkolnej.

Tobi, Freja, Bruno... - tak wabią się podopieczni Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, z którymi mieliśmy okazję spędzić miło czas. Pani opiekująca się zwierzętami przybliżyła nam historię niektórych psiaków, przebywających w tej placówce. Po zapoznaniu się z każdym pieskiem wspólnie udaliśmy się na spacer. Psiaki były przesympatyczne i pełne radości. Bezpośredni kontakt z doświadczonymi przez los zwierzakami wywołał w nas wiele emocji.

• OCHRONA ZDROWIA PSYCHICZNEGO

28.11.2023

W dzisiejszym świecie, które jest tak mocno narażone na różnego rodzaju zagrożenia, nie możemy zapominać o swoim zdrowiu psychicznym. Zdrowie psychiczne określa stan naszego dobrego samopoczucia.

Pamiętajcie, że w szkole macie do dyspozycji szkolnych pedagogów i psychologów, do których zawsze możecie zwrócić się o pomoc. Możecie również skorzystać o ogólnopolskich numerów telefonów załączonych poniżej.

• Kurs językowy w ramach programu Erasmus+

25.11.2023

Kurs językowy w ramach programu Erasmus+, w którym przez cały miniony tydzień uczestniczyli nauczyciele ILO, zorganizowany został w szkole Easy School of Languages w Valletcie. Całość kursu obejmowała 30 godzin nauki języka angielskiego w międzynarodowych grupach, w których zajęcia prowadzone były przez wykładowców z różnych części świata, takich jak m.in. Malta, Argentyna, Kolumbia, USA. Każdy z nauczycieli przydzielony został do określonego zespołu uczestników, przy uwzględnienieniu poziomu znajomości języka angielskiego. Codzienne zajęcia ujęte zostały w trzy bloki, które bazowały na różnorodnych metodach kształtowania i utrwalania kompetencji językowych nauczycieli. Lekcje rozpoczynały się o 9:OO i z dwiema przerwami trwały do 14:3O. Całość przeznaczonego na nie czasu wykorzystana zastała bardzo efektywnie, zajęcie były różnorodne, oparte na wykładach, konwersacjach, grach interaktyw

• Wspomnienia z Malty

25.11.2023

Nauczyciele, którzy wyjechali na Maltę w ramach programu Erasmus + , mają za sobą intensywne dni, których czas wypełniony został nauką języka angielskiego oraz odkrywaniem uroków tego pięknego i słonecznego kraju. Gdzie dotarli? Co zobaczyli? Jak zapamietają pobyt na Malcie?

„We wspomnieniach z pewnością pozostanie nam Valletta - malownicza, wysunięta najdalej na południe stolica Europy i jednocześnie bogata w zabytki, renesansowa twierdza zaprojektowana przez ucznia Michała Anioła - Francesca Laparellego. Niepowtarzalnego klimatu urokliwych, zalanych słońcem oraz przyozdobionych kolorowymi kwiatami uliczek doświadczyliśmy w Mdinie - dawnej stolicy Malty, mieście otoczonym murami i usytuowanym w najwyższym punkcie wyspy, Sliema ugościła nas różnorodnymi smakami lokalnej kuchni, zaś w Marsaxlokk mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda rybacka wioska, w tym wypadku słynąca z nied

• Drugi etap projektu kosmicznego CanSat 2024

21.11.2023

Drużyna Code Bee znalazła się w grupie 33 drużyn z kraju, które złożyły najlepsze raporty PDR i tym samym przeszła do 2 etapu Konkursu CanSat 2024. Konkurs CanSat organizowany jest przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

Celem drużyny jest zbudowanie miniaturowego satelity, który będzie mierzył stężenie dwutlenku azotu w atmosferze. Dwutlenek azotu negatywnie wpływa na pszczoły. Mamy nadzieję, że nasze badania pomogą w ich ochronie.

• Poszerzamy horyzonty z programem Erasmus+

20.11.2023

Zaszczyt inauguracji serii mobilności w ramach realizacji programu Erasmus+, możliwej dzięki uzyskanej przez szkołę akredytacji, przypadł grupie nauczycieli, którzy na Malcie uczestniczyć będą w kursie językowym, szlifując znajomość języka angielskiego i podnosząc tym samym swoje kompetencje niezbędne w pracy nauczyciela. Dziś ruszyły zajęcia, które obejmować będą 30 godzin nauki języka angielskiego w międzynarodowych grupach oraz na różnych poziomach zaawansowania.

• Zegar

Piątek 29.03.2024