• Informacja o projekcie

• „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań”

to projekt Erasmus+ realizowany od 1 września 2019r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie.

Organizacją koordynującą projekt jest szkoła Istituto Superiore statale „Mario Rutelli” (Włochy), partnerami projektu są szkoły: Colegiul Energetic (Rumunia), Vilniaus Pranciskaus Skorinos gimnazja (Litwa), Colegio Santo Tomas de Aquino – Liceo Santa Teresa de Jesus (Hiszpania) , FORAVE – Associacao para a Educacao Profissional do Vale do Ave (Portugalia) oraz I Liceum Ogólnokształcace im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie (Polska)

Celem realizacji projektu jest stworzenie wirtualnej firmy działającej na rynku międzynarodowym, lecz uwzględniającej potrzeby rynku lokalnego i w związku z tym oferującej produkty dostosowane do lokalnych uwarunkowań społecznych, kulturowych i religijnych. Podczas pracy nad kolejnymi etapami projektu uczniowie będą rozwijali kompetencje miękkie, a także umiejętności informatyczne i logicznego myślenia. Zakładając firmę, uczniowie będą uczyli się poprzez rozwiązywanie problemów, współpracę, działanie zadaniowe i wzajemne uczenie się od siebie. Dzięki realizacji projektu w środowisku międzynarodowym, uczniowie będą rozwijali także kompetencje językowe i międzykulturowe.

Ze względu na tematykę projektu oraz rozwijane w trakcie jego realizacji kompetencje (językowe i informatyczne) oraz długość jego trwania, (wrzesień 2019 – sierpień 2021), projekt skierowany jest do uczniów z dwóch klas: Klasy 1A o profilu matematyczno-informatycznym oraz 1D o profilu dziennikarsko-językowym, gotowych do podejmowania działań projektowych.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską i jest realizowany w ramach programu Erasmus+, sektor Edukacja szkolna, Akcja 2: Partnerstwa strategiczne, projekt: Współpraca szkół (KA229)