• Warsztaty z Fundacją Rozwoju i Wsparcia "Pasieka"

• 14.03.2024
        • Współczesny świat to przestrzeń zarówno realna, jak i wirtualna rzeczywistość, w której każdy z nas, w większym bądź mniejszym stopniu, funkcjonuje na co dzień. Natomiast świadome poruszanie się zarówno w jednej, jak i drugiej przestrzeni nierozerwalnie wiąże się ze znajomością prawa oraz świadomością odpowiedzialności karnej i cywilnej w sytuacji złamania zasad funkcjonowania społecznego.

Aby poznać lub utrwalić znane już zasady prawne, 12 marca uczniowie klas 2d1 i 3d wzięli udział w warsztatach z Fundacją Rozwoju i Wsparcia "Pasieka", prowadzonych przez adw. Karola Grześkiewicza, które dotyczyły:

• kwestii ponoszenia odpowiedzialności karnej i cywilnej za zniesławienie np. kolegi, nauczyciela, szkoły, osoby powszechnie znanej,
          • konsekwencji publikowania niepochlebnych komentarzy na forach internetowych, Facebooku, Instagramie itd.
          • poznania zasad odpowiedzialnego poruszania się w sieci, rozpoznawania i reagowania na próby wyłudzenia danych osobowych lub pieniędzy,
          • poszanowania praw autorskich oraz konsekwencje przywłaszczenie autorstwa lub udostępnianie cudzego utworu bez zgody autora,
          • rozpowszechniania w sieci, bez zgody lub w sprzeczności z wyrażoną wolą, cudzego wizerunku,
          • uprawnień konsumenta w kwestii zakupów przez Internet.

Funkcjonowanie w sieci bardzo często wiąże się ze złudnym wrażeniem anonimowości oraz przeświadczeniem, że nawet jeśli zachowamy się w sposób sprzeczny z przyjętymi normami, nie zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności. Tymczasem warto mieć świadomość, że zasady kultury oraz odpowiedzialność za niewłaściwe postawy obowiązują nas w każdej z przestrzeni naszej codzienności, również tej wirtualnej.

• Spotkanie z przedstawicielami firmy Boeing i PCI

• 14.03.2024
        • 12 marca uczniowie klas matematycznych - 4A, 4E oraz 3A brali udział w spotkaniu z pracownikami Podkarpackiego Centrum Innowacji z Rzeszowa oraz przedstawicielami firmy Boeing, która jest globalnym lider branży lotniczej i kosmicznej, mającym swoje siedziby w Gdańsku,  Warszawie oraz Rzeszowie. Przedstawiciele firmy przybliżyli uczniom, na czym polega praca w tej firmie, zachęcając tym samym, aby rozważyli swoją zawodową przyszłość, wiążąc ją właśnie z branżą lotniczą.

Podkarpackie Centrum Innowacji i pracownia ProtoLab była już naszym uczniom znana z wcześniejszych wyjazdów, ponieważ kilkoro licealistów z naszej szkoły brało udział w organizowanym tam szkoleniu z druku 3D. ProtoLab to jednak nie tylko pracownia szybkiego prototypowania, ale także pracownia biogreen, elektroniczna, media VR, tekstylna oraz warsztat - modelarnia. Siedziba ProtoLab to również przyjaźnie zaprojektowane miejsce do twórczych spotkań, stanowiące przestrzeń dostępną za darmo dla każdego, kto chce działać i sprawiać, aby pomysły stawały się rzeczywistością. Uczniowie poznali zasady korzystania z pracowni oraz zarys realizowanych projektów, przedstawiających sposoby wykorzystania poznanej przestrzeni.

Uczniowie klasy 3A mieli dodatkowo możliwość zapoznania się z możliwościami programu blender, uczestnicząc w zorganizowanych zajęciach praktycznych. Podczas warsztatów przeanalizowali zaawansowane funkcje tego programu oraz ich zastosowanie w praktyce.

• Wojewódzki Konkurs Języka Francuskiego

• 13.03.2024
        • Miło nam poinformować, że do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Francuskiego zakwalifikowały się:

Julia Dąbrowska

Milena Szul

Aleksandra Wacek

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas drugiego etapu, który odbędzie się w Krośnie.

• Kwiaty, życzenia, radość i pozytywna energia, czyli Dzień Kobiet w ILO

• 08.03.2024
        • Jak co roku, każda z klas uczciła święto kobiet w wybrany przez siebie sposób. Wśród wielu wypowiedzianych, miłych słów nie zabrakło oczywiście życzeń dla Pani Dyrektor oraz Nauczycielek z grona pedagogicznego, płynących od Samorządu Uczniowskiego Każda z Pań otrzymała również słodki upominek, przygotowany przez Sweet Project.

Drogie Panie
          w tym wyjątkowym dniu życzymy Wam słońca na niebie i w życiu Spełniajcie się, łapcie uśmiechy losu oraz cieszcie się szczęściem, zdrowiem i pomyślnością Niechaj Dzień Kobiet trwa w Waszej codzienności każdego dnia!

• Rejonowe zawody w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

• 08.03.2024
        • Po udanych zawodach powiatowych w tenisie drużynowym zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt zawodnicy z naszej szkoły rywalizowali w rozgrywkach licealiady na etapie rejonowym, gdzie przyszło im się zmierzyć z najlepszymi drużynami z powiatu sanockiego.
          Chłopcy swoje zawody rozgrywali w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie dnia 6 marca 2024 roku, gdzie po wszystkich wygranych meczach zajęli I miejsce awansując tym samym do finału wojewódzkiego.
          Dziewczęta swoje mecze rozgrywały w naszej szkole w dniu 26 lutego. 2024 r. Idąc śladem swoich kolegów również bardzo dobrze zaprezentowały się w zawodach rejonowych zajmując w nich II miejsce premiowane awansem do dalszych rozgrywek na etapie wojewódzkim.

W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali:
          1. Filip Dereń 4E
          2. Jakub Wojtoń 3A
          3. Grzegorz Myśliwiec 1F

W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały:
          1. Edyta Malik 2C
          2. Hanna Wolańska 2D2

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów.