• PILNE -NAUCZANIE ZDALNE

• 18.10.2021
        • Od 19.10.2021 klasy : 1D,2a,2e,3bG

prowadzą naukę poprzez nauczanie zdalne.

Prosimy uczniów tych klas o nieprzychodzenie do szkoły.

Lekcje będą prowadzone zdalnie przez nauczycieli zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

O terminie zakończenia kwarantanny poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

• „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

• 11.10.2021
        • Całą społeczność szkolną - wszystkich nauczycieli, uczniów, pracowników administracji oraz przyjaciół naszej szkoły zapraszamy na Mszę Świętą w intencji zmarłej Agnieszki Kostki - wieloletniej nauczycielki i oddanej koleżanki, która w lipcu przegrała walkę z ciężką chorobą. Co roku Agnieszka towarzyszyła nam w uroczystościach upamiętniających rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, dziś my przywołamy pamięć Agnieszki, łącząc się we wspomnieniach i modlitwie o pokój Jej Duszy.

Msza Święta odprawiona zostanie 13 października 2021 roku o godzinie 12:30 w Bazylice Mniejszej w Brzozowie. W modlitewnej intencji wspomnimy również wszystkich zmarłych Nauczycieli, którzy przez lata współtworzyli charakter naszej szkolnej społeczności.

• KOLEJNE SUKCESY NASZYCH BIEGACZY

• 13.10.2021
        • Drugie już zawody sportowe w ramach Powiatowej Licealiady rozegrano w Sztafetowych Biegach Przełajowych 6x800m. Odbyły się one w dniu 6.10.2021r na stadionie MOSiR Brzozów. Nasze biegaczki i biegacze znów byli poza zasięgiem rywali i z dużą przewagą wygrali swoje biegi, uzyskując awans do Finału Wojewódzkiego.

Sztafety wystąpiły w składzie:

dziewczęta-Nina Bartkowska, Joanna Głowacka, Dorota Bieniasz, Kinga Fil. Wiktoria Wrona,, Wiktoria Szerszeń, rez.-Julia Glazer.

chłopcy-Michał Komski, Dawid Jajko, Michał Chęć, Jakub Buczek, Kacper Olejarski, Jakub Pilawski, rez-Kamil Janusz.

Finał Wojewódzki odbędzie się w Kolbuszowej. Życzymy powodzenia!!

• Konsultacja "Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia"

• 08.10.2021
        • Drodzy uczniowie!

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konsultacji „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” dla województwa podkarpackiego, która odbędzie się online 12 października. Początek spotkania planowany jest na godzinę 17:00.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy przesłać swoje zgłoszenie. Zapisy prowadzone będą do 11 października, do godziny 12:00 pod adresem https://strategiamlodych10.webankieta.pl/

Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

• Wyniki konkursu fotograficznego

• 13.10.2021
        • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego „Moje wakacje 2021” Spośród zdjęć w każdej kategorii wybraliście najlepsze i wyłoniliście zwycięzców, wśród których znaleźli się:

Kacper Przybyła - uczeń klasy 1E

Szymon Leń - uczeń klasy 2B

Weronika Gromek - uczennica klasy 2E

Karolina Wojtowicz - uczennica klasy 2E

Amelia Szul - uczennica klasy 3E

Wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody ufundowane przez Starostę Brzozowskiego, my zaś serdecznie gratulujemy sukcesu i fotograficznego zmysłu autorom najlepszych ujęć

• WYWIADÓWKA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

• 27.09.2021
        • Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas trzecich (po gimnazjum) na wywiadówkę w dniu 28.09.2021 r. o godzinie 16:00.

Spotkanie z wychowawcami w klasach:

Klasa 3Ag – sala 203

Klasa 3Bg- sala 23

Klasa 3Cg- sala 107

Klasa 3Dg – 109

Klasa 3Eg – 108

• Czytamy Dulską…

• 16.09.2021
        • 16 września dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania- promującej czytelnictwo  oraz rodzimą literaturę. W tym roku rola narodowej lektury przypadła „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej- komedii zabawnej, dowcipnej, ale jak na gatunek przystało- zmuszającej do głębokiej refleksji.

Na tę okazję nasza sala do nauczania języka polskiego została przekształcona w mieszczański salon rodziny Dulskich, by chwilę później wybrani uczniowie klas trzecich zaprezentowali swoim kolegom przygotowane fragmenty dzieła.

W role bohaterów z aktorskim zacięciem wcielili się:

Aniela Dulska-Weronika Jamrugiewicz

Felicjan Dulski- Jarosław Truchan

Zbyszko- Mikołaj Tarasek

Hesia- Weronika Walczak

Mela- Otylia Barnik

Juliasiewiczowa- Karolina Kuś

Hanka- Julia Kałamucka

Nad lektorami i sprawnym przebiegiem akcji czuwała polonistka- Anna Futyma.