• Sprawdzian kompetencji językowych dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziału dwujęzycznego
   • Bezpieczeństwo DANYCH !!!!!
    • Bezpieczeństwo DANYCH !!!!!

    • 01.06.2023
    • Rekomendujemy podjecie działań zapobiegawczych:
     -zmiana haseł dostępowych do serwisów intenetowych (poczta, bank, portale społecznościowe, dziennik internetowy itp.)
     -usuniecie ze wszystkich urządzeń możliwości zapamiętywania haseł
     -zaniechanie logowań na sprzętach nieznanych
     -zweryfikowanie komputerów pod kątem obecności złośliwego oprogramowania

     Otrzymaliśmy informację o zamieszczeniu w Internecie dokumentu zawierającego dane dostępowe (login i hasło) do różnych serwisów internetowych, w tym także do kont systemu LIBRUS Synergia. Informacja ta została potwierdzona przez CERT Polska (zespół reagowania na incydenty, działający w strukturach NASK - Państwowego Instytutu Badawczego).

     Dane dostępowe zostały wykradzione bezpośrednio samym użytkownikom z ich komputerów prywatnych lub komputerów szkolnych, z których korzystali. Stało się to najprawdopodobniej za pomocą złośliwego oprogramowania, które najczęściej instaluje się na urządzeniach i “podgląda” hasła zapisywane na komputerze.

     Zgodnie z doniesieniami medialnymi wyciekowi z urządzeń użytkowników mogły ulec dane dostępowe do ponad 6 milionów kont z różnych serwisów internetowych, m.in. ingbank.pl, online.mbank.pl, facebook.pl, allegro.pl, gov.pl, onet.pl (źródło: zaufanatrzeciastrona.pl).

    • Roztańczony Dzień Dziecka w ILO!

    • 01.06.2023
    • Licealiści z „Kazimierza” uczcili Międzynarodowy Dzień Dziecka na różne sposoby - w rytmie tanecznym, na integracyjnych spacerach, a nawet w towarzystwie maskotek :)

     Pamiętajcie, „w każdym (…) dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był”. Dlatego też wszystkim dzieciom, również tym bardziej dorosłym życzymy cudownego życia, spełnionych marzeń oraz słońca i uśmiechu na każdy dzień.

      

    • Spotkanie z Panem Arturem Aniołem

    • 01.06.2023
    • 1 czerwca uczniowie klas 3c i 3d uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Panem Arturem Aniołem - absolwentem naszej szkoły, który egzamin maturalny zdawał w 1977 roku. Nasz Gość opowiedział licealistom o życiowych wyborach, odważnych decyzjach oraz roli, jaką w życiu człowieka pełni znajomość języków obcych. To właśnie dzięki ogromnej determinacji i rozwijaniu kompetencji językowych dziś Pan Artur Anioł jest sądowym oraz imigracyjnym tłumaczem przysięgłym, na co dzień mieszkającym i pracującym w Kanadzie. W trakcie spotkania uczniowie mogli zatem dowiedzieć się, na czym polega specyfika tego wymagającego zawodu oraz jak wyglądała droga prowadząca do jego zdobycia.

     Jesteśmy zaszczyceni, że Pan Artur Anioł odwiedził naszych licealistów natomiast opowiedziana przez Niego historia dowodzi, że znajomość języków obcych otwiera na oścież życiowe okno na świat.

    • Wycieczka do Krakowa

    • 31.05.2023
    • Kraków to cudowne miasto, które od lat przyciąga uwagę turystów, w tym młodzieży szkolnej. Nie bez powodu zatem uczniowie klas 2c oraz 2d w towarzystwie kilku osób z klas 3c, 2a, 1b2 oraz 1d2, postanowili poznać je od środka, wybierając ten kierunek jako cel wycieczki szkolnej. Tym samym, wędrując klimatycznymi uliczkami miasta, zwiedzając Wawel, słuchając hejnału mariackiego czy podążając śladami krakowskich Żydów, mieszkających niegdyś na Kazimierzu, mieli okazję poczuć niepowtarzalny klimat miasta królów. Wspólnie spędzone chwile były nie tylko czasem relaksu, ale też bogatą lekcją historii, której treść zostanie w pamięci licealistów na długo.