• 1B i 1F na łyżwach

• 19.12.2023
        • W piękny  poniedziałkowy poranek dwie klasy pierwsze: 1b i 1f pod opieką wychowawców Katarzyny Kozak, Krzysztofa Łobodzińskiego i pana Tomasza Dobrowolskiego wybrały się do Krosna. Celem było przeze wszystkim lodowisko. Na miejscu okazało się, że nawet ci, którzy łyżwy mieli pierwszy raz na nogach, nieźle sobie poradzili! Nawet drobne upadki nie przeszkodziły w zabawie. Po łyżwach wybraliśmy się do kina, film "Uwierz w Mikołaja" to świetny wybór na przedświąteczny czas. Zadowoleni i zmęczeni uzupełniliśmy kalorie w McDonaldzie, oczywiście :)

• XXXI Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej

• 19.12.2023
        • W dniu 8 grudnia 2023r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w XXXI Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej.

W tym roku z ponad stu zgłoszeń, które zostały wysłane w formie pliku mp3, Jury zakwalifikowało do finału 18 wykonawców. Wśród nich znalazły się  dwie nasze uczennice Gabriela Leń (2e), oraz Julia Wacek (2d2), które miały okazję zaprezentować się wśród najlepszych wokalistów w województwie. Gabriela Leń zaśpiewała piosenkę  „Biada” z repertuaru zespołu NiemaGOtu, Julia Wacek pieśń „Być bliżej Ciebie chcę”.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom dobrych i udanych występów w konkursie stojącym na bardzo wysokim poziomie artystycznym, co podkreśliło Jury podczas ogłoszenia wyników. Sam fakt że znalazły się one w ścisłym finale zasługuje na podziękowanie za pracę włożoną w opanowaniu repertuaru z gatunku poezji śpiewanej i reprezentowanie naszej szkoły na etapie wojewódzkim.

Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej to najstarsza tego typu impreza w Polsce, która od 30 lat odbywa się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim.
          Inspiracją do organizacji była konkursu była wizyta papieża Jana Pawła II w  Rzeszowie w czerwcu 1991 roku. Pierwsza edycja odbyła się 24 maja 1991 roku jako I Wojewódzki Konkurs Poezji Karola Wojtyły. Uczestnikami tych zmagań są uczniowie szkół średnich i osoby dorosłe, którzy prezentują się w jednej z dwóch kategorii: recytacja i poezja śpiewana. Wykonawcy przedstawiają własne interpretacje liryki religijnej, modlitw, prozy i poezji poszukującej sensu istnienia, a także rozważającej egzystencjalne dylematy człowieka.
          Od ponad 30 lat istnienia konkursu w finałach wystąpiło ponad 1000 młodych artystów.

• Sukcesy chemików

• 15.12.2023
        • Z ogromną przyjemnością informujemy, że czwórka naszych licealistów zakwalifikowała się do II etapu olimpiad chemicznych:

✔️Julia Częczek, Amelia Leśniak i Sebastian Pęcherek, uczniowie klasy 4b, 19 grudnia powalczą o udział w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej,

✔️Dominika Remiec, uczennica klasy 3ba, 12 stycznia 2024 r. zmierzy swoje siły w walce o etap finałowy Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju.

Drodzy chemicy🧑‍🔬🧪⚗️ Serdecznie gratulujemy awansu oraz trzymamy kciuki za sukces w kolejnych etapach olimpiad!

• Wywiadówka

• 11.12.2023
        • Zapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę śródsemestralną 14 grudnia 2023 r. o godzinie 16:00.

• Szkolne Koło Wolontariatu znów pomaga

• 13.12.2023
        • 12 grudnia nasi uczniowie spędzili w wyjątkowy sposób - bo z sercem na dłoni! Wraz z pedagogiem szkolnym Urszulą Prajsnar odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi, przekazując prezenty zgromadzone dzięki ofiarności Waszych Serc oraz wykorzystując środki zgromadzone podczas Kiermaszu Wypieków! Śmiało możemy rzec, że na ten jeden dzień w roku stali się wyjątkowymi pomocnikami Św. Mikołaja, zaś najpiękniejszym prezentem, który otrzymały dzieci, był poświęcony im czas - wspólne ubieranie choinki, kolędowanie, przyozdabianie pokoi oraz niekończące się rozmowy.

To był piękny, pełen ciepła i troski dzień.