• „W HOŁDZIE NIEPODLEGŁEJ” SZKOLNY KONKURS WIERSZY, PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH.

• 09.11.2021

• 1. Organizator konkursu:
          I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie.

2. Cele konkursu:
          -  wspieranie wychowania patriotycznego i kształtowanie postaw patriotycznych
             młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej,
          -  popularyzacja pieśni, piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej,
          -  doskonalenie warsztatu artystycznego młodzieży,
          -  pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego,
          -  promocja młodych talentów,
          - wspieranie postaw kreatywnych wśród młodzieży.

3. Adresaci konkursu:
          Uczniowie I LO w Brzozowie.

4. Kategorie prezentacji artystycznych:
          - solistka/-a,
          - duet
          - zespół.

5. Dopuszczalne formy podkładów muzycznych podczas nagrania prezentacji:
          - akompaniament własny,  (zapewniamy pianino i gitarę akustyczną ),
          - akompaniament w wykonaniu towarzyszącego instrumentalisty,
          - nagranie instrumentalne na nośniku elektronicznym audiofonicznym (pendrive, CD, mp3).
          Na dostarczonym nośniku powinny znajdować się wyłącznie pliki zawierające akompaniament do zgłoszonych utworów konkursowych.

6.Wytyczne konkursowe- tematyka prezentacji artystycznych:

Za utwór patriotyczny uznaje się :
          -  pieśń, piosenkę lub wiersz, z których tekstu emanuje umiłowanie ojczyzny,
          -  piosenkę ( pieśń lub wiersz) kształtującą poczucie tożsamości i przynależności narodowej,
          -  piosenkę ( pieśń lub wiersz) upamiętniającą ważne wydarzenia historyczne
             z dziejów Polski lub ważną postać historyczną,
          -  piosenkę powszechnie uznaną za patriotyczną,
          -  autorską prezentację wiersza lub piosenki o tematyce patriotycznej lub
             narodowej.

7. Każdy uczestnik przygotowuje do prezentacji jeden utwór ( pieśń, piosenkę lub wiersz), który zostanie nagrany i zamieszczony pod specjalnym adresem na stronie szkoły w celu odsłuchania i dokonania oceny przez jury konkursowe.

8. Zgłoszenia należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie
             do 22 listopada 2021r. w sekretariacie szkoły.

W zgłoszeniu pisemnym należy podać:
          - imię i nazwisko uczestnika konkursu,
          -  klasę do której uczęszcza,
          - tytuł utworu oraz autora,
          - w przypadku piosenki rodzaj akompaniamentu.

9. Nagrania i prezentacje konkursowe odbędą się 24 listopada  w sali 112
              w godzinach od 10.00 do 14.00.

10. Kryteria oceny prezentacji artystycznych:

-  dobór repertuaru, zgodność tematyki z charakterem konkursu,
          -  muzykalność i warunki głosowe wykonawców,
          - ogólny wyraz artystyczny i wizualny prezentacji,
          - staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii),
          - oryginalność interpretacji,
          11. Skład jury konkursowego:
          - Jury konkursowe złożone z nauczycieli I LO wyłoni najlepszych wykonawców, przyznając im nagrody rzeczowe.
          - Dodatkowo zostanie wręczona nagroda publiczności, której laureata wyłoni  głosowanie uczniów naszej szkoły.

• Komunikat dyrektora szkoły

• 08.11.2021
        • W związku z nowym przypadkiem wystąpienia koronawirusa wśród uczniów, informujemy, że od dnia jutrzejszego (09.11.2021r.) klasy 3 B i 3 C będą się uczyć w systemie zdalnym. Klasa 3 C i chłopcy z klasy 3B od dnia dzisiejszego jako osoby z kontaktu przebywają w kwarantannie. Szczegółowe informacje na temat kwarantanny  każdemu z uczniów przekaże jutro Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Brzozowie. O terminie zakończenia nauki zdalnej poinformujemy w osobnym komunikacie.

• Wybory do samorządu uczniowskiego

• 05.11.2021
        • Jesień to w naszej szkole czas wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego! Dlatego wszystkich uczniów, którym na sercu leży dobro naszej szkoły i aktywnie chcieliby włączyć się w działanie na jej rzecz, prosimy o kontakt!!

Zgłoszenia kandydatów na stanowisko Przewodniczącego SU przyjmowane będą do dnia 10 listopada. Aby zgłosić swoją kandydaturę należy skontaktować się z opiekunką SU panią Małgorzatą Kuligą lub Karoliną Paczkowską - przewodniczącą SU i uczennicą klasy 3BG

• Zajęcia ze studentami PRZ w ramach projektu RoboLAB

• 03.11.2021
        • 29 października gościliśmy w szkole studentów Politechniki Rzeszowskiej, którzy przyjechali do nas w ramach koła naukowego i projektu RoboLAB 👉 https://robolab.edu.pl .

RoboLAB to projekt Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, którego głównym założeniem jest prowadzenie  zajęć, stwarzających możliwości zwiększania kompetencji wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zarówno w zakresie STEM, jak również w zakresie zaawansowanych technologii.

W zajęciach ze studentami brali udział uczniowie klasy 3A naszej szkoły. Głównym punktem prowadzonych zajęć było skonstruowanie jeżdżącego pojazdu sterowanego za pomocą pada. Uczniowie mogli zapoznać się z podstawami mechaniki, elektroniki i programowania z wykorzystywaniem specjalistycznych modułów robotycznych oraz płytki Arduino. Uczestnicy zajęć zapoznali się również z podstawowymi informacjami o planowanych zawodach robotycznych.

Warsztaty RoboLAB - Galeria zdjęć

Jedną z osób, które prowadziły zajęcia z naszymi uczniami, był absolwent ILO - Filip Błądziński. Filip, będąc naszym uczniem, mocno udzielał się w kółku robotyki ale i w innych zajęciach pozalekcyjnych (piłka ręczna, zespół muzyczny). Cieszy nas, że tematyka robotyki cały czas jest Filipowi bliska, aktywnie działa w kole naukowym i znajduje czas na to, aby dzielić się swoimi wiadomościami i zaangażowaniem z młodszymi kolegami.