• WAŻNE OGŁOSZENIE

• 07.03.2022
        • Działając na podstawie §10p.1. Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 lutego 2022 r. (Dz.U. z 2022 poz. 339) Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie informuje, że w szkole od 1 marca do 22 grudnia 2022 roku organizowane będą dodatkowe zajęcia o charakterze terapeutycznym w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zainteresowanych uczniów prosimy o bezpośredni kontakt z nauczycielem prowadzącym Panią mgr Anną Futymą.

• II Wojewódzki Konkurs "Sketchnotka z lekcji" pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

• 04.03.2022
        • Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w II Wojewódzkim Konkursie "Sketchnotka z lekcji".
          Więcej informacji na stronie organizatora konkursu: http://petrycy.pl/wojewodzki-konkurs-sketchnotka-z-lekcji/

Warunkiem udziału w konkursie jest:
          a) wypełnienie formularza rejestracji w konkursie z równoczesnym wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na publikację pracy konkursowej
          b) wykonanie autorskiej notatki lekcyjnej z dowolnego przedmiotu metodą sketchnotingu wybraną techniką (markery, cienkopisy, tablet graficzny itp.)

Termin nadsyłania prac uczestników konkursu upływa 31 marca 2022 roku.

Kryteria oceny:
          -  walory estetyczne (staranność wykonania)
          - zastosowanie form charakterystycznych dla sketchnotingu (ikony, bloki, litery, banery, postaci itp.)
          - merytoryczność treści
          - walory plastyczne (kolorystyka, światło, kompozycja)
          - temat realizowany w ramach podstawy programowej liceum ogólnokształcącego

Na zwycięzców czekają nagrody:
          I miejsce – tablet graficzny
          II miejsce – zestaw do szkicowania
          III miejsce – publikacja dotycząca sketchnotingu (tradycyjna książka lub ebook)
          wyróżnienie – plastyczny zestaw narzędzi

Format wykonanej pracy to A4. Na każdej pracy należy złożyć podpis na stronie z rysunkiem i wysłać ją na adres organizatora:
          Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie
          ul. Lwowska 14, 39-220 Pilzno

albo elektronicznie (skan lub dobrej jakości zdjęcie - wymagany format pliku to PDF,
          JPG, PNG) na adres: marta.stasiowska@petrycy.pl

Uczeń może wykonać tylko jedną szkicnotkę.

• Zbiórka rzeczy dla do Ośrodka "Caritas" w Myczkowcach

• 03.03.2022
        • Za nami drugi dzień zbiórki pieniężnej na rzecz ofiar wojny toczącej się w Ukrainie. Ze względu na rosnące potrzeby czas trwania zbiórki wydłużony zostanie bezterminowo, zaś sama akcja pomocy Ukrainie, organizowana w naszej szkole, poszerzona zostaje o zbiórkę rzeczy, które następnie przekażemy do Ośrodka „Caritas” w Myczkowcach, gdzie schronienie znaleźli wychowankowie domu dziecka z terenu Ukrainy.

Lista niezbędnych rzeczy, których zbiórkę otwieramy, obejmuje :

1. koce
          2. żywność:
          • słodycze
          • konserwy
          • makarony
          • mąka
          • ryż
          • mleko w kartonach
          • płatki śniadaniowe
          • dżemy
          • soki
          • kakao rozpuszczalne
          • kukurydza
          • groszek
          • przetwory konserwowe
          • cukier
          • olej
          • sól
          • przyprawy

Zbiórka prowadzona będzie w dawnym gabinecie dentystycznym ILO do piątku 4 marca.

Kochani, Wasze serca są ogromne ♥️ wierzymy, że i tym razem otworzycie je na pomoc potrzebującym.

• Pomoc humanitarna dla Ukrainy

• 03.03.2022
        • W dniach 1 – 4 marca w naszej szkole zorganizowana zostanie zbiórka pieniężna na rzecz pomocy ofiarom wojennej agresji rosyjskiej na Ukrainę. Pieniądze zbierane będą w trakcie długiej przerwy, tj. między 10:25 a 10:40, na korytarzach szkolnych, w wyznaczonych do tego celu miejscach.  Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup nowych, najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: śpiwory, termosy, naczynia jednorazowe, środki higieny osobistej, mleko w proszku dla niemowląt, leki dla dzieci itd.

Świat stanął w obliczu okrucieństwa wojny, względem którego jesteśmy bezradni. Możemy jednak otworzyć nasze serca i otoczyć troską oraz finansową opieką tych, którzy wyrwani z rodzinnych domów szukają bezpiecznego schronienia dla siebie i swoich bliskich. Nie ma naszej zgody na dziejące się zło, podejmując działanie - damy temu wyraz.

Wszyscy ludzie dobrej woli, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc humanitarną na rzecz ofiar wojennych z Ukrainy w inny sposób, niż poprzez zbiórkę organizowaną w naszej szkole, mogą to zrobić postępując według wskazówek znajdujących się na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl/