• Sukces matematyków

• 18.03.2022
        • Uczniowie naszej szkoły osiągnęli spektakularny sukces w XXXVII Konkursie Matematycznym im. prof. J. Marszała. Dwoje uczniów zostało laureatami pierwszego miejsca - Justyna Kielar Ia w kategorii klas pierwszych i Barosz Buczek IIIag w kategorii klas trzecich, a Karol Rak laureatem trzeciego miejsca w kategorii klas drugich.

• Sukces naszych szczypiornistek

• 15.03.2022
        • 14 marca drużyna piłki ręcznej dziewcząt I LO wzięła udział w Półfinale Wojewódzkim Licealiady, który odbył się na hali sportowej MOSiR w Krośnie. Niezwykle emocjonujący turniej przyniósł historyczny sukces naszym szczypiornistkom. Nasze zawodniczki wygrały ten turniej i uzyskały bezpośredni awans do Finału Wojewódzkiego🏆Życzymy im dalszych sukcesów w tej dyscyplinie!

• Kiermasz wypieków

• 15.03.2022
        • 10 marca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w naszej szkole zorganizowany został kiermasz wypieków, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz przebywających w Polsce ofiar wojny w Ukrainie. Zorganizowanie wydarzenia nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli, którzy przygotowali sprzedawane w szkole pyszności. Akcja pomocy dla Ukrainy tym razem miała zatem smak naszych ulubionych potraw i deserów, a finalnie zakończyła się zebraniem 2050 zł.

Jak zawsze - jesteśmy z Was dumni oraz serdecznie dziękujemy zarówno organizatorom, jak i darczyńcom

Kiermasz wypieków to pierwsze wydarzenie zorganizowane przez nowy Samorząd Uczniowski, skład którego tworzą:

Weronika Walczak - przewodnicząca SU

Oliwia Fiołek i Tomasz Słomski - zastępcy SU

Gratulujemy pomysłowej inicjatywy

• Żegnamy Panią Profesor Annę Zalot

• 12.03.2022
        • Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Profesor Anny Zalot - absolwentki i wieloletniej nauczycielki języka polskiego w Gimnazjum i Liceum w Brzozowie. Łączymy się w bólu z bliskimi Pani Profesor oraz składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Pani Profesor Anna Zalot, która przeżyła 107 lat, była ciepłą i serdeczną osobą, przewodniczką po literackim świecie i mistrzynią w dziedzinie słowa, zaś praca z młodzieżą stanowiła Jej życiową pasję. Przez wiele lat, już po przejściu na zasłużoną emeryturę, często gościła w naszej szkole, aby dzielić się z licealistami ogromem swojej wiedzy i doświadczenia.

W trakcie obchodów Jubileuszu 100-lecia Gimnazjum i Liceum Pani Profesor powiedziała: „Cieszę się, że jestem z Państwem, (…) kłaniam się nisko cieniom dawnych Profesorów, którzy odeszli i pozdrawiam tych, z którymi pracowałam przez lata”. Dzisiaj my, Pani Profesor, kłaniamy się nisko przed Panią - wielkim Człowiekiem i Legendą naszej Almae Matris.