• Spotkanie chórzystów ILO ze Starostą Brzozowskim Zdzisławem Szmydem

• 31.05.2022
        • W ubiegłym tygodniu w murach naszej szkoły odbyło się wyjątkowe spotkanie chórzystów ILO ze Starostą Brzozowskim Zdzisławem Szmydem, którym towarzyszyli Pani Magdalena Pilawska - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Brzozowie oraz Pani Dyrektor Dorota Kamińska wraz z opiekunem chórzystów - Panem Krzysztofem Łobodzińskim. Czas spotkania upłynął na rozmowach przy dźwiękach muzyki, w trakcie której nie zabrakło miłych słów uznania dla działalności naszych chórzystów oraz wyrazów zainteresowania pasjami i planami uczniów.

————————————————————————-

Chór szkolny, działający pod batutą Pana Krzysztofa Łobodzińskiego, to duma naszego liceum i formacja, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży. Kto dołączy do niej we wrześniu? Czas pokaże My nie możemy się już doczekać, kiedy poznany nowych utalentowanych uczniów naszego LO!

• Pomoc rodzinie Justyny Nowak - tegorocznej absolwentki ILO, której dom kilka tygodni temu zniszczony został w wyniku pożaru

• 31.05.2022
        • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 27 maja w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc rodzinie Justyny Nowak - tegorocznej absolwentki ILO, której dom kilka tygodni temu zniszczony został w wyniku pożaru. Jak zawsze młodzież naszej szkoły stanęła na wysokości zadania!! Kiermaszowy stół uginał się od przygotowanych pyszności, które znikały w mgnieniu oka. Dzięki temu, wspólnymi siłami udało się zebrać środki, które przekazane zostaną Justynie i jej bliskim.
          Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy zorganizowali tę fantastyczną akcję oraz przyczynili się do jej sukcesu, w szczególności zaś dziękujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego oraz dziewczynom z klas 1e, 1c, 2b, 2d oraz 3f. Było przepysznie! Po raz kolejny również ogromnie dumni jesteśmy z piękna wrażliwości serc naszych uczniów.
          Dobro wraca!

• II Wojewódzki Konkurs „Sketchnotka z lekcji”

• 23.05.2022
        • Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie „Sketchnotka z lekcji” organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie. Młodzież przygotowała notatki z różnych przedmiotów: biologii, geografii, języka polskiego, historii, języka angielskiego oraz informatyki. Nasi uczniowie jak zawsze wykazali się niesamowitą kreatywnością, nie zabrakowało więc ciekawych pomysłów, a nawet dowcipu w przygotowanych pracach konkursowych, które docenione zostały przez jury.

Uczennice ILO, które znalazły się wśród wyróżnionych i nagrodzonych uczestników konkursu:

Izabela Gromkiewicz z klasy 2B, która zajęła II miejsce,

Karolina Kuś z klasy 3D, która zajęła III miejsce,

Milena Kędra z klasy 1D, która otrzymała nagrodę za szczególne walory plastyczne.

Izabeli, Karolinie i Milenie serdecznie gratulujemy kreatywności oraz sukcesu w konkursie! Czekamy na kolejne prace!!

------------------------------------------------

Celem konkursu „Sketchnotka z lekcji” jest szerzenie idei myślenia wizualnego z wykorzystaniem prostych technik rysowania, mapy myśli tzw. sketchnotingu. Uczeń poznaje nowoczesne i efektywne metody uczenia się, angażuje różne zmysły w tym procesie, rozwija kompetencje kluczowe, takie jak kreatywność i komunikacja (wizualna); rozwija zdolności artystyczne, wyobraźnię, uczy się odpowiednio organizować swoją pracę i naukę.

• Sukces w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”

• 16.05.2022
        • 24 kwietnia odbył się trzeci, centralny etap XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks”, w którym udział wzięli nasi uczniowie, obecnie już absolwenci klasy 3Ag - Tomasz Kurcoń oraz Bartosz Buczek. Bartek dodatkowo przystąpił na tym etapie do rozwiązania zadań z informatyki. Obaj chłopcy w matematycznej rywalizacji poradzili sobie świetnie!! Tomasz Kurcoń uzyskał tytuł laurata II stopnia z matematyki, co oznacza, że uplasował się w drugiej dziesiątce spośród 275 startujących, zaś Bartosz Buczek otrzymał tytuł laureata III stopnia z matematyki, oraz tytuł finalisty z informatyki. Tym samym chłopcy, mimo że do ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego zostało jeszcze kilka tygodni, mają już zagwarantowane miejsca na określonych w regulaminie kierunkach AGH.

Tomaszowi i Bartkowi serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu oraz życzymy jak najlepszych wyników na świadectwie maturalnym!

——————————————————
          Uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks” co roku rywalizują o nagrodę główną - Diamentowe Indeksy AGH na wybrane kierunki studiów w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Laureaci i finaliści olimpiad stopnia centralnego mogą ubiegać się o przyjęcie na studia w AGH z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego zgodnie z zasadami określonymi w Uchwale Senatu: