• Szkolenie nauczycieli w ramach programu Erasmus+

• 24.04.2024
        • W piątek 19 kwietnia dobiegła końca kolejna mobilność w ramach programu Erasmus+. Nasze polonistki: Marzena Chudzikiewicz, Anna Futyma i Małgorzata Kuliga powróciły z Malty i podzieliły się z nami swoimi wrażeniami

„Tydzień szkolenia na Malcie był niezwykłym czasem i doświadczeniem z wielu powodów. Miałyśmy możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych w międzynarodowych grupach o dużej różnorodności ze względu na wiek i wykonywany zawód. Wśród nas byli reprezentanci Chin, Japonii, Litwy, Niemiec, Francji, Włoch, Kolumbii czy Szkocji- zarówno nauczyciele, jak i studenci, pracownicy administracji czy zawodów z gałęzi medycznej. Miałyśmy więc okazję do poznawania ich kultur, tradycji i obyczajów.

Podczas szkolenia, a także luźnych rozmów, znikała zupełnie bariera językowa. Nabywane umiejętności z tej dziedziny były również nie do przecenienia w sytuacjach codziennych- podczas zakupów, na lotnisku, w restauracji, hotelu czy w czasie zwiedzania Malty. Ten ostatni punkt był kolejną wartością dodaną naszego wyjazdu- każdego dnia, popołudniami odwiedzałyśmy kolejne miejsca na wyspie, zachwycając się ich niezwykłą architekturą i zabytkami oraz cudownymi widokami i roślinnością. Zwiedziłyśmy zatem takie miasta jak: Sliema, Mndina, Birgu, czy Rabat.

Maltę opuszczałyśmy w przekonaniu, że był to dobry, intensywny i bardzo rozwojowy czas. Jeżeli tylko będziemy mieć taką możliwość, na pewno znów weźmiemy udział w kolejnym szkoleniu dedykowanym dla kadr w ramach programu Erasmus+”.

• Plenerowe zakończenie roku dla maturzystów

• 24.04.2024
        • Ze względu na niesprzyjającą aurę, plenerowe zakończenie roku szkolnego dla Maturzystów przeniesione zostaje na 30 kwietnia!

Serdecznie zapraszamy. Słońca na pewno nam nie zabraknie - potrzebujemy tylko dobrego humoru i Waszej obecności.

• Sukcesy naszych uczennic w konkursach językowych

• 20.04.2024
        • 9 kwietnia 2024 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród w X Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów oraz w X Wojewódzkim Konkursie Języka Francuskiego organizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

Nasza szkołę reprezentowały: Martyna Bąk - uczennica klasy I D, która zajęła II miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego w kategorii klas pierwszych i drugich oraz Aleksandra Wacek - uczennica klasy III Ba, która zajęła III miejsce w Konkursie Języka Francuskiego.

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• 8 miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w biegach indywidualno-drużynowych dziewcząt

• 18.04.2024
        • Runda wiosennych biegów przełajowych dobiegła końca. Zwieńczeniem rywalizacji był Finał Wojewódzki Licealiady w biegach indywidualno-drużynowych, który został rozegrany 17 kwietnia tradycyjnie w Kolbuszowej.

Na leśnej trasie rywalizowały nasze biegaczki wśród 12 najlepszych drużyn Podkarpacia.

Ostatecznie swój występ zakończyły na miejscu 8.

Indywidualnie najlepszy wynik osiągnęła Martyna Górniak -11m.

Gratulujemy naszym walecznym biegaczkom!