Menu

Piątek 20.10.2017

Aktualności Komunikaty Galeria zdjęć Statut UTW w Brzozowie KONTAKT Zarząd Wykład ogólny

UTW w Brzozowie

Aktualności

 


Napisali o nas: 

Portal Brzozowiana

Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował kolejny rok!

 

fot.brzozowianafot.brzozowiana

5 października w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie, kolejny rok zainaugurował Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jak podczas zebrania powiedziała Prezes Ewa Toczek; uniwersytet to nie tylko zajęcia dla studentów "50+", ale również nawiązane przyjaźnie oraz aktywnie wspólnie spędzony czas. Zajęcia uniewersytetu obejmują bowiem m.in. sferę językową, informatyczną a nawet sportową, w tym roku uczesniczyć będzie już 78 słuchaczy - a napływają wciąż zgłoszenie kolejnych chętnych seniorów (i nie tylko!). Na inaugurację zebrani mogli wysłuchać wykładu dra Mariusza Kaznowskiego o symbolice Maryjnej na wybranych przykładach oraz porozmawiać przy kawie i ciastku. Teraz fotogaleria, wkrótce videorelacja z inauguracji. Zapraszamy! eMWu.


Portal RY-SA

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzozowie

OPUBLIKOWANO: 5 PAŹDZIERNIKA 2017 | CZYTANO: 488

W dniu 5 października 2017r w Brzozowie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzozowie. Uroczystości rozpoczęto Mszą Św. w Kolegiacie Brzozowskiej, którą celebrował ks. Łukasz Staszewski.

Stowarzyszenie o nazwie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Brzozowie powołano na zebraniu założycielskim w dniu 12 lipca 2017 r i zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przez trzy semestry od lutego 2016 roku działaliśmy pod egidą Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sanoku jako Filia w Brzozowie.

Działalnością swoją obejmujemy powiat brzozowski , siedziba UTW mieści się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie. W uroczystości inauguracyjnej zaszczycili swą obecnością: Prezes UTW w Sanoku Andrzej Pańko, Wiceprezes UTW w Sanoku Czesława Kurasz, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie Pani Dorota Kamińska, Kierownik Inspektoratu ZUS w Brzozowie Pan Robert Sokołowski, Dyrektor Muzeum Brzozowskiego Pan Mariusz Kaznowski oraz szerokie grono słuchaczy UTW.

Uroczyste otwarcie oraz przebieg uroczystości prowadziła Prezes Ewa Toczek, która była inicjatorką utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Brzozowie.

Dyrektor Muzeum dr Mariusz Kaznowski wygłosił wykład inauguracyjny na temat: „Symbolika maryjna w wizerunkach z sanktuariów południowej części województwa podkarpackiego”.

Rok akademicki 2017/18 został rozpoczęty i słuchacze znowu mogą realizować swoje życiowe pasje, rozwijać talenty na wielu płaszczyznach. Brzozowscy słuchacze UTW wiedzą, jak skutecznie działać, reprezentować swoje środowisko
oraz skupiać się wokół wspólnych celów, a przy tym doskonale się bawić. Życzymy satysfakcji i wielu sukcesów.


 

 

Spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem roku akademickiego 2017/2018 w dniu 26 wrzesień 2017 o godzinie 16.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących, sala numer 23.