• klasa matematyczno-informatyczna

• Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym:

•  matematyka ,
          • j.angielski,
          • fizyka lub informatyka

przedmioty punktowane w rekrutacji: -

• j. polski,
          • pierwszy język obcy
          • matematyka
          • fizyka lub informatyka

Postaw na nowoczesne technologie!

Nowoczesne technologie to nasza przyszłość. Jeśli chcesz płynnie posługiwać się językiem angielskim, swobodnie poruszać się w cyfrowym świecie pełnym algorytmów, a w przyszłości tworzyć innowacyjne rozwiązania technologiczne, to wybierz klasę A! Oferta ta  skierowana jest do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi oraz pragnących doskonalić umiejętności programowania i logicznego myślenia . Jako uczeń klasy A będziesz mógł uczestniczyć w:

• wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych z przedmiotów wiodących  organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską i PWSZ w Krośnie,
          • tematycznych  wycieczkach edukacyjnych,
          • zajęciach koła robotyki
          • zajęciach licznych kół przedmiotowych

Nasi uczniowie godnie reprezentują szkołę w wielu konkursach, między innymi w: Konkursie Informatycznym „Bóbr”, Konkursie Fizycznym „O Diamentowy Indeks AGH” oraz osiągają czołowe miejsca w licznych turniejach matematycznych, do których zaliczyć można: Konkurs Matematyczny im. Steinhausa, Konkurs Matematyczny im. Leji czy Konkurs „O Diamentowy Indeks AGH.”

Absolwenci tej klasy mają możliwość podjęcia studiów na różnych kierunkach technicznych, informatycznych i politechnicznych,  jak: informatyka, elektronika, automatyka, robotyka, ekonometria, analiza matematyczna, telekomunikacja czy inżynieria produkcji.