• ERASMUS DAYS

W dniach 15,16, 17 października, świętowaliśmy Erasmus Days. W Polsce odbyło się 288 zarejestrowanych wydarzeń, w tym również jedno w naszej szkole, w dniu 17 października. W ramach obchodów tego szczególnego dnia, spotkaliśmy się wirtualnie z naszymi parterami ze szkół w Hiszpanii i Portugalii. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie dwóch klas językowych: klasy 3f oraz klasy 2d. Wspólnie stworzyliśmy wydarzenie o nazwie: BUILDING BRIDGES ACROSS EUROPE. Każda ze szkół przygotowała najpierw krótki filmik prezentujący najciekawsze informacje nt. naszej kultury, zwyczajów, obchodzonych świąt, tradycji, znanych osób, czy też tego czym chcieliśmy się pochwalić. Zanim przedstawiliśmy swoje filmy, każda drużyna opowiedziała z czym kojarzą się nam nasi partnerzy. Zapisaliśmy to na Padlecie, tak by po obejrzeniu przedstawionych filmów skonfrontować naszą wiedzę z rzeczywistością. Na koniec, wykorzystując aplikację Kahoot, urządziliśmy sobie małą rywalizację, w ramach której odpowiedzieliśmy na 36 pytań (po 12 pytań o każdym z krajów). Wszystkie trzy miejsca na podium zajęli nasi uczniowie. Gratulacje dla nich!