• Szkolenie strzeleckie

• 16.04.2024
        • W dniach 11 i 12 kwietnia w naszej szkole  odbyło się szkolenie strzeleckie w ramach akcji zorganizowanej przez Akademicki Związek Sportowy w Rzeszowie pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej.
          Program szkolenia obejmował zagadnienia związane z bezpieczeństwem i wymogami zachowania się na strzelnicy sportowej, nauki właściwej postawy strzeleckiej, celowania i oddania strzału  a także z budową broni.

Uczniowie  wszystkich klas trzecich mieli w większości po raz pierwszy okazję postrzelać  z  broni krótkiej i długiej na tzw. wirtualnej strzelnicy z replik prawdziwej broni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za pełne zaangażowanie i udział w szkoleniu.

• Spotkanie z doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krośnie

• 08.04.2024
        • 26 marca gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Panią Kingę Pyrę – Doradcę Zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krośnie.

W zajęciach brali udział uczniowie klas 2. Głównym celem zajęć z zakresu doradztwa zawodowego było przybliżenie uczniom zagadnień dotyczących kompetencji przyszłości.

Uczniowie otrzymali informacje na temat trafnego wyboru zawodu, dowiedzieli się jak sprawdzić własne kompetencje zawodowe oraz jak poradzić sobie na zmieniającym się rynku pracy. Dowiedzieli się jak poszerzać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu kompetencji cyfrowych, inteligencji społecznej, elastyczności i otwartości na zmiany. Obecnie istotną rolę odgrywają tzw. kompetencje 4K, dlatego młodzi ludzie poznali nie tylko umiejętności miękkie i twarde, ale również mapę umiejętności XXI wieku, wartości zawodowe czy nowe- wchodzące na rynek zawody .

„Przeżywa gatunek nie najmocniejszy, nie najinteligentniejszy, ale taki, który najlepiej przystosowuje się do zmian”.

Karol Darwin

• VIII MARATON MATURALNY

• 05.04.2024
          • 09.04.2024 –  VIII MARATON MATURALNY

Maraton dla UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH POZIOM PODSTAWOWY / POZIOM ROZSZERZONY

12:25 - 13:55 – Moduł 1 – rozwiązywanie zadań – forma wykładowo-ćwiczeniowa

13:55 - 14:10 – Przerwa kawowo - herbaciana :)

14:10 - 15:10 – Moduł 2 – mini-matura

15:15- 15:45 – Moduł 3 – podsumowanie, omówienie mini-matury i zakończenie Maratonu.

Oceny na życzenie uczniów będą wpisywane do dziennika.

Myślisz, że nie da się cały dzień rozwiązywać zadań z matematyki? Weź udział w Maratonie, a zobaczysz, że jest to możliwe!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych maturzystów do udziału w Maratonie Maturalnym. Chęć udziału zgłaszamy u nauczycieli uczących. Ilość miejsc ograniczona.

• Społeczność ILO solidarna z osobami w spektrum autyzmu

• 02.04.2024
        • Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. Co możemy zrobić, aby pogłębić naszą wiedzę i zrozumieć świat osób w spektrum autyzmu?

Posłuchajmy rzetelnych specjalistów, którzy znają to zagadnienie od podszewki.

Porozmawiajmy z osobami w spektrum autyzmu.

Obejrzyjmy film, w którym człowiek w spektrum opowiada o swoim życiu.

Pamiętajmy, że każdy przypadek jest inny, dlatego nie negujmy doświadczeń, które nie wpisują się w stereotypowe wyobrażenia, mówiąc: “co ta osoba mówi, znam człowieka w spektrum, który ma zupełnie inaczej”.

Sięgajmy po książki o tematyce autyzmu i neuroróżnorodności.

Poszukajmy profili samorzeczników, którzy dzielą się informacjami ze swojego życia, czy fundacji i instytucji zajmujących się wspieraniem osób w spectrum autyzmu na co dzień.

Jeśli chcecie wyrazić solidarność z osobami w spektrum autyzmu, możecie zrobić to na wiele sposobów:

• ustawiając nakładkę na zdjęciu profilowym wspierającą osoby w spektrum autyzmu,
          • udostępniając post lub rolkę o autyzmie,
          • prezentując postawę akceptacji, otwartości oraz życzliwości wobec osób ze spectrum autyzmu przez 365 dni w roku

Dowiedz się więcej https://lobrzozow.edupage.org/text130/...