• PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

• 27.01.2019
        • W środę 28.11.2018r. drużyna dziewcząt I LO w Brzozowie reprezentowała nasz powiat w Rejonowej Licealiadzie w piłce ręcznej, która odbyła się w Sali gimnastycznej I LO w Sanoku. Po zaciętej walce nasze szczypiornistki nieznacznie uległy drużynie gospodyń 14-15. Mimo tego wyniku uzyskały awans do Półfinału Wojewódzkiego Licealiady, który odbędzie się 13.12.2018r. w Krośnie.

Nasza drużyna grała w składzie:

Florczak Ewelina-br, Jędryczka Wioletta-br, Cyptor Aleksandra, Hawaj Natalia, Łobaza Natalia, Kuśnierczyk Kinga, Mikoś Natalia, Baran Izabela, Szpiech Gabriela, Wolanin Patrycja, Szewczyk Monika, Dereń Dominika, Cyptor Karolina, Wojnicka Martyna.

Opiekun drużyny - p.Magdalena Kaczkowska.

Życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

• SPORTOWCY  ZSO  NAGRODZENI
        • SPORTOWCY ZSO NAGRODZENI

• 27.01.2019
        • W dniu 3 października br. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2017/2018. Wzięli w niej udział przedstawiciele najlepszych szkół województwa podkarpackiego, w tym naszego liceum ogólnokształcącego.

Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych:

• Igrzyska Dzieci
          • Igrzyska Młodzieży Szkolnej
          • Licealiada.

W kategorii Licealiady w zawodach wojewódzkich brało udział aż 159 szkół ponadgimnazjalnych.  Na uroczystej gali nagrodzono najlepsze 8 z nich.

Na miejscu 2 sklasyfikowano ZSO w Brzozowie.

Pamiątkową statuetkę oraz talon na zakup sprzętu sportowego z rąk pani Małgorzaty Rauch - Podkarpackiego Kuratora Oświaty odebrali przedstawiciele naszego liceum- p.Magdalena Kaczkowska, Aleksandra Cyptor i Oskar Olejarski.

Bardzo dobre wyniki szkół i klubów we współzawodnictwie nie były by możliwe gdyby nie pełna zaangażowania i poświęcenia praca nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, dyrekcji szkół, działaczy sportu szkolnego. Kilku z nich wyróżniono.

Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związek Sportowy w Rzeszowie przyznał Honorowe medale „Za zasługi w sporcie szkolnym”. Otrzymała go także pani Magdalena Kaczkowska – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie

Nagrody wręczali oraz złożyli gratulacje i podziękowania dla przedstawicieli samorządów, dyrekcji szkół, nauczycieli i młodzieży:

pani Maria Kurowska - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego,

pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,

pan Jerzy Janusz - Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,

pan Jacek Bigus - Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.

Wszystkim uczniom, reprezentującym ZSO w zawodach sportowych i nauczycielom WF składamy ogromne gratulacje!!!