• TURNIEJ MATEMATYKÓW

• 08.02.2019
        • W dniu 06.02.2019 odbyła się pierwsza edycja Rymanowskiego Międzyszkolnego Turnieju Matematyków „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia?” pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego: Aleksandra Haduch (3ag), Miłosz Siadkowski (3ag) oraz Patryk Stankiewicz (3bg). W konkursie drużynowym uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce. W konkursie indywidualnym w kategorii Gimnazjum III miejsce zajął Patryk Stankiewicz.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

• 05.02.2019
        •

Z okazji walentynek w dniach 5-7.02.2019r na długich przerwach będzie działała poczta walentynkowa, która umieszczona zostanie naprzeciwko sekretariatu szkolnego. Na straganie walentynkowym można będzie zakupić kartki walentynkowe wykonane przez uczniów oraz drobne słodkości. Istnieje możliwość przekazania przez pocztę kartek zakupionych poza obrębem szkoły.

Prosimy o umieszczanie imienia, nazwiska oraz klasy odbiorcy kartki. Kartki rozdanę zostaną 08.02.2019r .

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w wydarzeniu !

• Muzeum Beksińskiego

• 05.02.2019
        • Dnia 18.01.2018 młodzież należąca do "Sekcji Kulturalnej" naszej szkoły, odwiedziła Muzeum Historyczne w Sanoku celem bliższego zapoznania sie z twórczością artystyczną i postacią samego artysty-Zdzisława Beksinskiego. Istotnym elementem spotkania muzealnego była możliwość podziwiania wystawy Ikon, jak również zapoznanie się z ich genezą i procesem powstawania. Biorąc pod uwagę liczne ciekawe refleksje jakie pojawiły się po wystawie, wyjazd można uznać za bardzo interesujący i udany.

• Wojewódzki  Finał  Licealiady  w tenisie stołowym dziewcząt - Nowa Sarzyna .

• 04.02.2019
        • Finał Wojewódzki Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt odbył się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Nowej Sarzynie w dniu 30.01.2019r. Zawodniczki z naszej szkoły po wygranych zawodach powiatowych oraz rejonowych miały okazję zmierzyć się  z najlepszymi dziewczętami
          z województwa podkarpackiego oraz zawodniczkami z kadry Polski juniorek. Po stojących na bardzo wysokim poziomie zawodach nasza drużyna zajęła 8 miejsce w województwie.

Skład drużyny:

1. Zuzanna Jurkiewicz  3F
          2. Urszula Dereń  1C
          3. Aleksandra Dydek  1A
          4. Gabriela Rygiel  1C

Serdecznie gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

• Poliglota

• 04.02.2019
        • W dniu 30 stycznia 2019 roku uczniowie naszego Gimnazjum Dwujęzycznego wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „Poliglota” w Rymanowie pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W kategorii poezja uczestniczyło 16 uczniów, wśród nich przedstawicieli naszej szkoły: Anna Szewczyk, Nina Bartkowska, Michał Komski, Oliwia Przystasz
          i Karolina Paczkowska,
          którzy zaprezentowali wiersze w języku francuskim.
          W tej kategorii Oliwia Przystasz zajęła II miejsce deklamując wiersz „Nature Morte” Emile`a Henriot, zaś Nina Bartkowska otrzymała wyróżnienie
          za recytację wiersza „ L`inquiet desir”  Anne de Noailles.

W kategorii piosenka, Zuzanna Kaczor wyśpiewała sobie w języku francuskim, przy akompaniamencie Anny Szewczyk – skrzypce i Pana Krzysztofa Łobodzińskiego – fortepian, Nagrodę Publiczności i wyróżnienie piosenką Pink Martini „Je ne veux pas travailler”, przenosząc nas tym utworem do paryskiej kawiarni. Martyna Sowińska wyśpiewała II miejsce w języku angielskim piosenką „FlashLight” Jessi J.”

Warto dodać, że konkurencja w tej kategorii była w tym roku wyjątkowo duża, bo aż ponad 50 uczestników.

Serdecznie Gratulujemy.

Marzena Komska-Ciesielska