• IV Maraton Maturalny z Matematyki

• 06.04.2022
        • 1 kwietnia uczniowie klas maturalnych brali udział w IV Maratonie Maturalnym z Matematyki. Łącznie brało udział 40 uczniów, 18 uczniów w zakresie podstawowym oraz 22 w zakresie rozszerzonym. Maraton przebiegał w trzech częściach. Moduł pierwszy miał formę wykładowo-ćwiczeniową. Uczniowie z pomocą nauczycieli rozwiązywali typowe zadania maturalne. Po krótkiej przerwie przystąpili do części drugiej: mini – matury, podczas której już samodzielnie mierzyli się z zadaniami. Ostatni – trzeci moduł był podsumowaniem i krótkim omówieniem matury.

Kolejny Maraton Maturalny z Matematyki już 22 kwietnia!
          Serdecznie zapraszamy.

• Udział uczniów w dniach otwartych Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej

• 04.04.2022
        • Dnia 31 marca 2022 roku uczniowie klas III AG i III EG naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w dniach otwartych organizowanych przez Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej.

W pierwszej kolejności wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali przywitani przez władze wydziału oraz zapoznani z jego ofertą edukacyjną. Po krótkiej części artystycznej zaprezentowanej przez studentki wydziału, uczniowie naszej szkoły zostali oprowadzeni po Bibliotece Politechniki Rzeszowskiej oraz laboratoriach badawczych uczelni. Następnie wzięli też udział w trzech wykładach matematycznych, poprowadzonych przez wykładowców Politechniki:
          1. Najważniejsze twierdzenie

2. Magia fraktali i zbiór Cantora
          3.Dylemat więźnia w teorii gier

• Powiatowa Licealiada w Biegach indywidualno-drużynowych

• 03.04.2022
        • Mimo niesprzyjającej aury w dniu 1 kwietnia 2022 roku na stadionie MOSiR w Brzozowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Biegach indywidualno-drużynowych. Nasi biegacze rywalizowali na dystansie 1000m (dziewczęta) oraz 1200m (chłopcy) i jak zawsze zaprezentowali się świetnie!!!

Wyniki indywidualne:

Dziewczynki:

Miejsce I Joanna Głowacka

Miejsce II Martyna Górniak

Miejsce III Nina Bartkowska

Miejsce IV Wiktoria Wrona

Miejsce V Wiktoria Szerszeń

Chłopcy:

Miejsce I Kacper Olejarski

Miejsce III Michał Komski

Miejsce V Michał Chęć

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły miejsce I, a drużyna chłopców miejsce II. Obie drużyny uzyskały awans do zawodów rejonowych.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji

• Wręczenie nagród laureatom XXXVII Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała

• 03.04.2022
        • 25 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie odbyło się wręczenie nagród laureatom XXXVII Konkursu Matematycznego im. prof. J. Marszała. W uroczystości wzięli udział nasi uczniowie, a tym samym laureaci pierwszego miejsca - Justyna Kielar z klasy 1a i Bartosz Buczek z kasy 3ag oraz Karol Rak z klasy 2ag, który zajął miejsce trzecie.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy matematycznego sukcesu!