• MATURA Z OPERONEM
        • OGŁOSZENIE

• 27.11.2018
        • OGŁOSZENIE

W dniu 27.11.2018 r. (tj. wtorek) w sali BDK o godzinie 1100 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem. Na spotkanie wychodzą klasy I i II Liceum oraz uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego. Prosimy nauczycieli uczących w tych klasach o sprawowanie opieki nad młodzieżą. Po zakończeniu spotkania z podróżnikiem uczniowie wracają do szkoły.  Lekcje odbywają się zgodnie z planem.

• Wykład Pana Dariusza Kulmy

• 23.11.2018
        • 5 listopada odbył się w naszej szkole wykład motywacyjny dla uczniów klas II i III prowadzony przez Nauczyciela Roku 2008 - Pana Dariusza Kulmę.

Kilka słów od uczniów i nauczycieli na temat wykładu:

„Spotkanie bardzo mi się podobało. Nie było nudno. Pan opowiadał bardzo ciekawie, aż chciało się go słuchać. Podobał mi się sposób prowadzenia wykładu. Nauczyciel docierał do nas poprzez przytaczanie życiowych przykładów. Wszystko mówił ciekawie oraz zasypywał nas żartami. Jestem zadowolona, że mogłam uczestniczyć w takim wykładzie.”

Natalka

„<Jak zdać maturę z matematyki?>  Tak swój wykład motywacyjny zatytułował Dariusz Kulma – Nauczyciel roku 2008.

Początkowo pomyślałam: znowu matematyka! Poszłam jednak z obowiązku posłuchać pana Kulmy. Zabrałam nawet zadania do poprawy, żeby nie marnować czasu.Szybko jednak zrozumiałam, że ten matematyk bardzo ciekawie mówi! Co ważniejsze nie tylko o matematyce! Podawał szereg przykładów ze swojej szkolnej praktyki, świetnie scharakteryzował typy uczniów i ich stosunek do egzaminu maturalnego. Dowiedziałam się na przykład, że biorąc pod uwagę natężenie stresu przedmaturalnego, możemy wyróżnić dwa rodzaje uczniów:

- schizol pesymista, który na studniówce pyta kolegę: „Czy ty też do matury nic nie umiesz?”

- prześmiewca udawacz, który strach pokrywa stwierdzeniem, że matura to nic wielkiego („matura to bzdura”).

Uzmysłowił zasłuchanym (o dziwo!) naszym licealistom, że trzeba uczyć się sinusów i logarytmów, bo nigdy nie wiadomo, co może nam się w życiu przydać. Pomyślałam, że przecież sinusy i logarytmy można przełożyć na poezję Skamandrytów albo prozę Kafki. Przecież to jest ten sam mechanizm.

By zobrazować zasadność uczenia się do matury różnych, z punktu widzenia uczniów, nieistotnych treści pan Kulma powiedział, że 40% dzisiejszych maturzystów będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie powstały, 60% zawodów popularnych w przyszłości powstanie w ciągu najbliższych 10 lat. Tak więc trzeba przyjąć do wiadomości pewnik – jedyne co pewne w życiu to zmiana! Nie ma wiedzy niepotrzebnej do matury!”

Katarzyna polonistka

• 22.11.2018
        • Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brzozowie informuje, że od dnia 7.01.2019r. istnieje możliwość zakupienia obiadów dla uczniów szkół średnich w stołówce internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Brzozowie, ul. Sienkiewicza 2.

Koszt obiadu 6 zł

Proponowane godziny obiadów 12.30-14.30.

PILNE!!
          Proszę przewodniczących lub zastępców każdej klasy o zebranie informacji, kto będzie zamierzał korzystać z obiadów – 2 daniowe z kompotem (lista
          z imieniem i nazwiskiem) i przekazanie jej do dyrektora szkoły do dnia 23.11.2018r. (piątek).

• Konkurs polonistyczny

• 22.11.2018
        • Konkurs polonistyczny „Fraszka” odbędzie się w dniu 22.11.2018 (czwartek) o godzinie 10.50 w sali 203 dla osób z klas I,  II i III ( nie zdających egzaminu maturalnego z języka obcego w zakresie rozszerzonym ) oraz o godzinie 13.30 dla osób z klasy III zdających egzamin maturalny  z języka obcego w zakresie rozszerzonym ( również w sali 203).

Uczniowie z klasy III GA piszą konkurs na lekcji 2 w klasie 22.