• X miejsce w klasyfikacji Wojewódzkiej Licealiady w roku szkolnym 2022/23

• 05.10.2023
        • W piątek 29.10 w Sali Kongresowej hotelu Nowy Dwór w Świlczy odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2022/23.

Wzięli w niej udział również przedstawiciele naszego liceum. Z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty p.Małgorzaty Rauch odebrali pamiątkową statuetkę i bon na zakup sprzętu sportowego za zajęcie X miejsca w klasyfikacji Wojewódzkiej Licealiady.

Gratulujemy wszystkim nauczycielom i sportowcom Kazika, którzy przyczynili się do tego sukcesu szkoły.

• Rejonowa Licealiada w Lidze Lekkoatletycznej.

• 05.10.2023
        • W środę 27 września sportowcy z brzozowskiego ogólniaka rozpoczęli sezon startowy.

Drużyny dziewcząt i chłopców wzięły udział w Rejonowej Licealiadzie w Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się w Sanoku.

W upalnej pogodzie rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych

Wyniki drużynowe będą zaliczane do klasyfikacji wojewódzkiej i miejmy nadzieję, że dadzą awans obu drużynom do Finału Wojewódzkiego

Gratulujemy wspaniałych wyników

• Student II roku filologii germańskiej gościnnie w naszej szkole

• 03.10.2023
        • 26. września w murach naszej szkoły zagościł nasz absolwent, a o obecnie student II roku filologii germańskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim, Sylwester Pietryka. W zorganizowanym spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 3d i 4d, którzy uczą się języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym. Z okazji Dnia Języków Obcych Sylwester wygłosił wykład „Die Übersetzung der Vulgarismen”. W okraszony humorem sposób nasz absolwent pokazał, na jak wiele sposobów można wyrazić emocje, również te negatywne.

Nasi uczniowie nie tylko miło spędzili czas, ale mieli też szansę uzyskać podczas spotkania wiele cennych wskazówek, które z pewnością będą mogli wykorzystać w praktyce zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym, np. w przyszłości, w pracy tłumacza.

• Rzeszowski Salon Maturzystów

• 03.10.2023
        • Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego za nami, zaś przed maturzystami ostatni rok nauki, a tym samym konieczność podjęcia decyzji, od których zależeć będzie ich dorosłe życie. Każdy z nich staje przed dylematem dotyczącym wyboru uczelni i kierunku studiów, z czym ściśle powiązany jest również wybór przedmiotów zdawanych na maturze w zakresie rozszerzonym. Wbrew pozorom, to nie są łatwe wybory a każda rada wydaje się być na wagę złota.

Wydarzeniem, którego organizatorzy wychodzą naprzeciw potrzebom uczniów, pomagając rozstrzygnąć dylematy oraz znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości, jest Rzeszowski Salon Maturzystów - Perspektywy. Jak co roku wzięli w nim udział również nasi uczniowie, korzystając z możliwości uczestniczenia w wykładach dotyczących matur. Każde ze spotkań skupiało uwagę na tematyce związanej z egzaminami z poszczególnych przedmiotów, np. języka polskiego, matematyki, biologii itd. Ponadto, uczestnicy wydarzenia mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami kierunków, z którymi wiążą przyszłość oraz otrzymali ulotki informacyjne.

Drodzy Maturzyści! Życzymy Wam właściwych wyborów!

• Nasza planeta - nasz dom

• 30.09.2023
        • Uczniowie klasy 1e aktywnie włączyli się  w społeczną Akcję Sprzątania Świata. Zorganizowane wydarzenie to fantastyczna inicjatywa, w którą od początku jej istnienia zaangażowało się już 20 milionów uczestników, i która ma ogromne znaczenie dla naszego środowiska! Dbajmy o zielone serce naszej ziemi💚, ponieważ to również od nas zależy, czy przyroda będzie przestrzenią przyjazną i bezpieczną dla człowieka.