• Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego

• 27.10.2023
        • 25 października 2023r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie zostały rozegrane Indywidualne  zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców o mistrzostwo powiatu brzozowskiego w kategorii szkół ponadpodstawowych.

W zawodach wzięło udział 14 dziewcząt i 19 chłopców.

W obydwu kategoriach na pierwszym miejscu stanęli zawodnicy z naszej szkoły.
          W kategorii dziewcząt mistrzynią powiatu została Hanna Wolańska 2D2, drugie miejsce zajęła Edyta Malik 2C.
          W kategorii chłopców mistrzem powiatu został Filip Dereń 4E.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

W kategorii dziewcząt:
          Wiktoria Wolańska 2b2
          Edyta Malik 2c
          Hanna Wolańska  2d2
          Wiktoria Morajko  2b1
          Justyna Rachwał 4d
          Roksana Wielgosz 1b
          Maja Ścibor  1b
          Oliwia Kozłowska 1d

W kategorii chłopców:
          Kacper Pelczar   4e
          Filip Dereń 4e
          Grzegorz Myśliwiec 1f
          Szymon Fiedeń 1d
          Mateusz Zajdel 2b2
          Paweł Kalandyk 2b2
          Miłosz Nowak  1b

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

• Program profilaktyki raka piersi "Różowa Wstążeczka"

• 27.10.2023
        • Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi.  26 października 2023r. odbyło się podsumowanie realizowanego w naszej szkole programu profilaktyki raka piersi „Różowa Wstążeczka”. W happeningu wzięła klasa 3 Bm wspólnie z sąsiadującymi szkołami ZSE i ZSB.

Ulicami Brzozowa przeszedł barwny, różowy korowód Marszu Różowej Wstążki. Celem marszu jest zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych oraz rozpowszechnienie wiedzy o raku piersi w zakresie profilaktyki.

Marsz dotarł do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie, w której młodzież szkół średnich wzięła udział w prelekcji przeprowadzonej przez p. Zenonę Radwańską, naczelną pielęgniarek w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie im. Ks. B. Markiewicza.

P. Zenona poinformowała jak ważna jest profilaktyka w życiu każdego człowieka niezależnie od wieku. Podkreśliła, że rak jest wrogiem, którego należy wykryć i da się go leczyć. Przekazała informację o miejscu wykonywania badań diagnostycznych mammografii i USG piersi. Poinformowała o zwiększonej dostępności darmowych badań mammograficznych od 1 listopada 2023r. – jest to wiek od 45 roku życia do 74 roku życia.

Nadmieniła także jak ważne są szczepienia, dzięki którym można ustrzec się od  zachorowania na raka szyjki macicy. Przekazała informacje na temat bezpłatnego programu szczepień na HPV dla dziewczyn i chłopców w wieku 12–13 lat.

W kolejnych latach będziemy intensyfikować nasze działania, łączyć siły uczniowskie i nauczycielskie, aby kreatywnie i aktywnie zatroszczyć się o siebie poprzez edukację i profilaktykę.

PAMIETAJMY O PROFILAKTYCE!!!

• ​​​​​​​ILO na mapie szkół świętujących Dni Erasmusa

• 26.10.2023
        • Październik dobiega końca, my natomiast ruszamy z realizacją projektów objętych programem Erasmus+. Za nami pierwsze spotkanie, na początek w ramach świętowania #ErasmusDays, które zorganizowane zostało online, i podczas którego licealiści mieli możliwość porozmawiać z jednym z naszych partnerów z poprzedniego projektu - "Local solutions for global challenges": Forave Escola Profissional w Lousado w Portugalii.

Był to ciekawie, aktywnie i twórczo spędzony czas! W Europejskim Roku Umiejętności zdecydowaliśmy się wspólnie świętować różnorodność Europy, w związku z czym uczniowie każdej ze szkół przygotowali krótkie prezentacje i filmiki przedstawiające środowiska, w których żyją, dzielili się wzajemnie wiedzą o kulturze krajów swoich rozmówców, sprawdzili zdobytą wiedzę w angażującym wszystkich quizie.

Zorganizowane spotkanie było doskonałą okazją do tego, by:

* odkryć kulturę i zwyczaje Portugalczyków,

* podzielić się z naszymi zagranicznymi partnerami podstawową wiedzą o Polsce i Polakach,

* doskonalić swoje umiejętności językowe,

* przyjąć i zaakceptować europejskie wartości tolerancji, szacunku i różnorodności,

* uczniowie naszej szkoły mogli poznać portugalskich partnerów, z którymi planujemy wspólne działania projektowe w kolejnym roku szkolnym w ramach przyznanej naszej szkole Akredytacji w programie Erasmus+.

Czekamy na kolejne spotkania - niebawem nie tylko wirtualne

• Pierwsza w tym roku szkolnym akcja szkolnego wolontariatu

• 19.10.2023
        • Pod opieką pedagogów, szkolni wolontariusze z klas 1B, 1D oraz 1F udali się do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Starej Wsi.

Możliwość zrobienia czegoś dla innych niesie ze sobą wiele satysfakcji, a dobro okazane innym zawsze powraca.

Tym, którzy tak dzielnie wykonywali jesienne prace porządkowe wokół budynku Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi dla Dzieci serdecznie dziękujemy.

• Olimpiada języka angielskiego

• 19.10.2023
        • W dniu 20 pażdziernika o godzinie 12:30 odbędzie się I etap szkolny Olimpady Języka Angieskiego w salach 109, 108,107.

Uczniów krórzy zadeklarowali udział zapraszamy na godzinę 12:15.

Prosimy zapoznać się z regulaminem Olimpiady