• 13.10.2023
        • Z roku na rok tradycją w naszej szkole jest celebrowanie Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji 13 października spotykaliśmy się w szerokim gronie uczniów i nauczycieli, obdarowując się nawzajem życzeniami szczęścia i pomyślności, które tym razem przyjęły formę Koncertu Życzeń dedykowanego Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Administracji. Była to fantastyczna muzyczna uczta, przygotowana przez naszą uzdolnioną młodzież, jak zawsze pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego oraz dopracowana i poprowadzona przez uczniów klas 2A i 2B1 wraz z wychowawcami Katarzyną Rozenbajgier oraz Barbarą Niecko, przy cennej współpracy nauczycielki języka polskiego Anny Futymy. Ważnym momentem uroczyści było również ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy tym samym stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności, oficjalnie dołączając do grona uczniów ILO.

Praca nauczyciela i rola ucznia to nasz wspólny świat, rzeczywistość pełna wyzwań, obaw oraz trudu, ale również satysfakcji i szczerej radości. Dziś, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, pragniemy życzyć zarówno Nauczycielom jak i Uczniom, aby tych pozytywnych chwil w szkolnym świecie było jak najwięcej, aby każdego dnia rosło w Was poczucie spełnienia i radości. Życzymy morza motywacji i siły w dążeniu do upragnionych celów, zaś nade wszystko -  zdrowia i optymizmu na każdy, nawet najbardziej pochmurny dzień.

• Pewne zwycięstwo naszych sztafet w Powiatowej Licealiadzie

• 13.10.2023
        • W środę 11.10.2023 na stadionie MOSiR Brzozów odbyła się Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

Na dystansie 6x800m zmierzyły się sztafety brzozowskich szkół średnich.

Biegacze z ogólniaka nie mieli sobie równych w obu kategoriach, pewnie wygrali swoje biegi i uzyskali awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Kolbuszowej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia

• Szkolny Wolontariat

• 11.10.2023
        • Organizujemy pierwszą akcję w ramach Szkolnego Wolontariatu. Osoby chętne proszę o zgłoszenie się do szkolnych pedagogów do końca tygodnia.

WYJŚCIE PLANUJEMY JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU!!!

• Warsztaty edukacyjne

• 11.10.2023
        • W związku z realizacją projektu „EKOPRACOWNIA zielone serce szkoły”, wdrażanego w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, uczniowie klas 3E i 3Ba wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Gospodarstwie Rolnym Urbanek w Korczynie, należącym do pana Andrzeja Urbanka.
          W pięknym sadzie młodzież miała okazję dowiedzieć się o nowoczesnych technikach nawadniania kropelkowego, które zapewnia mniejsze zużycie wody w produkcji rolnej oraz poznać metody dożywiania dolistnego roślin, powodującego ograniczenie zużycia nawozów sztucznych. Zapoznali się również z zasadami prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego oraz metodami zarządzania zespołem pracowników.

Ciekawym punktem programu była również wizyta w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, gdzie młodzież zgłębiła temat historii naftownictwa oraz samej kopalni w Bóbrce, jak również zagadnienie zastosowania ropy naftowej oraz życiorys i dokonania Ignacego Łukasiewicza.

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem” - warto wyjść poza strefę szkolnego komfortu, aby poznać świat w jego naturalnej odsłonie.

• „EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły”

• 11.10.2023
        • Od września uczniowie ILO mają przyjemność korzystać z ekopracowni, która powstała dzięki dotacji (w kwocie 41 141, 48 zł) uzyskanej przez szkołę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Realizacja zatwierdzonego w czerwcu projektu w pierwszej kolejności objęła prace remontowe w sali 202, tj. przygotowanie instalacji wodnej i elektrycznej do montażu uprawy hydroponicznej - zainstalowanej na ścianie, automatycznie nawadnianej i odpowiednio oświetlonej uprawy ponad 200 żywych roślin, malowanie ścian oraz odnowienie parkietu. Ponadto, sala została odpowiednio doposażona w nowe meble, fototapetę, nowy sprzęt multimedialny (laptop, wizualizer, projektor i monitor interaktywny) oraz pomoce naukowe, takie jak: symulator obiegu wody w przyrodzie, model wiatraka, zestawy do badania kwasowości gleby.

We wrześniu, po kilku miesiącach pracy nad projektem, ekopracownia oficjalnie odebrana została przez Starostę Powiatu Brzozowskiego Zdzisława Szmyda w obecności Naczelnika Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu Magdaleny Pilawskiej, Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego Doroty Kamińskiej, nauczyciela biologii Haliny Pawlik oraz uczniów klasy 1B.