• Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

17.11.2023

W dniu 20.11.2023 (poniedziałek), w naszej szkole odbędzie się DZIEŃ TOSTA. Akcję organizuje Szkolne Koło Wolontariatu. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup karmy dla psów w schronisku w Sanoku. Zapraszamy całą społeczność szkolną do przyłączenia się do akcji w poniedziałek. Koszt tosta to 3 i 4 zł.

• KRĘGI KULTUROWE ŚWIATA-Dzień Tolerancji

15.11.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji 16 listopada w naszym liceum zorganizowany zostanie dzień tematyczny. Tematyką będą KREGI KULTUROWE ŚWIATA (zachodni, wschodnioeuropejski, islamski, hinduski, buddyjski, chiński, japoński, latynoamerykański, afrykański). Każda klasa po wylosowaniu danej kultury będzie miała za zadanie przebrać się w tym charakterystycznym stylu dla tego kręgu (czwartek-16.11). Jako zachęta - osoby przebrane nie będą pytane w tym dniu.

• Wycieczka integracyjna 2A

15.11.2023

Cudze chwalicie - swego nie znacie W myśl tej starej jak świat zasady klasa 2A, wraz z wychowawczynią Katarzyną Rozenbajgier, listopadowy czas rozpoczęła wycieczką do Krosna oraz wizytą w Muzeum Podkarpackim, gdzie uczniowie zgłębili temat historii miasta, zapoznali się z wystawą szkła zorganizowaną z okazji 100-lecia Huty Szkła w Krośnie oraz obejrzeli wystawę Malarstwa Władysława Markiewicza.

• Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości - galeria

10 listopada w murach naszej szkoły po raz kolejny wybrzmiały słowa i melodia Hymnu Narodowego, którymi rozpoczęte zostały obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas 2c oraz 2d1, pod opieką wychowawców - pani Agnieszki Oryszak oraz pana Michała Wolaka, przygotowali patriotyczne widowisko poświęcone wszystkim Polakom, dowódcom, żołnierzom, którzy swą postawą oraz ofiarą krwi wywalczyli niepodległość naszej Ojczyzny. Przygotowane przedstawienie miało wyjątkowy charakter również za sprawą aranżacji artystycznej, o którą zadbali chórzyści pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego oraz dzięki pani Agnieszce Wójcik, która przy współpracy z uczniami zorganizowała wystawę prac plastycznych oraz pokaz tańca.

• OLIMPUS - SESJA JESIENNA

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO - OLIMPUS –JUŻ JUTRO!

Uczniów, którzy zadeklarowali chęć udziału w konkursie zapraszamy w środę 8 listopada na godzinę 8 rano do sal 21, 22 i 105. Listy imienne będą wywieszone na drzwiach ww pracowni.

Good luck!

Zespół nauczycieli języka angielskiego.

• Wycieczka w Pieniny

03.11.2023

Listopad już na dobre zagościł w naszym kalendarzu, my jednak wciąż w pamięci mamy październikowe wyprawy, m. in. wyjazd w Pieniny, w którym uczestniczyli licealiści z klasy 3e wraz z uczniami z zaprzyjaźnionych klas 1b, 1d, 1e, 2a,2c, 2e, 3a, 3ba, 3bm i 3d.

Było cudnie!! Cały czas towarzyszyły nam doskonałe humory oraz piękna, słoneczna pogoda W naszej kolekcji wspomnień znalazły się obrazy wyjątkowych górskich krajobrazów - Wąwóz Homole to miejsce jedyne w swoim rodzaju; emocje związane z zacięta rywalizacją podczas spływu Dunajcem, atmosfera niepowtarzalnego klimatu Szczawnicy Zdroju, czy smak źródlanej wody.

• Zegar

Wtorek 21.05.2024