• O egzaminie

• Nie od dziś wiadomo, że znajomość języków obcych to klucz otwierający drzwi do nowoczesnego świata. Swoboda kontaktów, podróże, zdobywanie wiedzy, udział w ciekawych projektach, budowanie własnej wartości na rynku pracy to jedynie najistotniejsze z wielu korzyści, które płyną z wielojęzyczności. W dzisiejszych czasach jednak coraz ważniejsze staje się potwierdzenie poziomu znajomości języka angielskiego zdanym egzaminem i uzyskanym certyfikatem.

Jednym z najpopularniejszych angielskich certyfikatów językowych na poziomie średnio zaawansowanym wyższym jest First Certificate in English (FCE), który uzyskać można  zdając egzamin państwowy z języka angielskiego. Do niedawna osoby zainteresowane zdobyciem certyfikatu FCE zmuszone były szukać takiej możliwości we własnym zakresie oraz w odległych miejscach. W najbliższym czasie to się jednak zmieni! Już w maju 2024 roku do egzaminu FCE będzie można przystąpić w naszej szkole! Dodać należy, że tym samym ILO stanie się jedyną najbliższą placówką, która stwarza taką możliwość.

Osoby zainteresowane zdobyciem certyfikatu wszystkie niezbędne informacje uzyskać mogą kontaktując się z koordynatorem projektu - nauczycielem języka angielskiego panem Igorem Brysiem (igor.brys@lobrzozow.pl). Szczegóły dotyczące zasad przeprowadzenia egzaminu znajdziecie również pod adresem 👉B2 First (FCE) | British Council Polska

Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą do końca pierwszego semestru bieżącego roku szkolnego.