• Warsztaty edukacyjne

11.10.2023

W związku z realizacją projektu „EKOPRACOWNIA zielone serce szkoły”, wdrażanego w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, uczniowie klas 3E i 3Ba wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Gospodarstwie Rolnym Urbanek w Korczynie, należącym do pana Andrzeja Urbanka.
            W pięknym sadzie młodzież miała okazję dowiedzieć się o nowoczesnych technikach nawadniania kropelkowego, które zapewnia mniejsze zużycie wody w produkcji rolnej oraz poznać metody dożywiania dolistnego roślin, powodującego ograniczenie zużycia nawozów sztucznych. Zapoznali się również z zasadami prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego oraz metodami zarządzania zespołem pracowników.

• „EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły”

11.10.2023

Od września uczniowie ILO mają przyjemność korzystać z ekopracowni, która powstała dzięki dotacji (w kwocie 41 141, 48 zł) uzyskanej przez szkołę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Realizacja zatwierdzonego w czerwcu projektu w pierwszej kolejności objęła prace remontowe w sali 202, tj. przygotowanie instalacji wodnej i elektrycznej do montażu uprawy hydroponicznej - zainstalowanej na ścianie, automatycznie nawadnianej i odpowiednio oświetlonej uprawy ponad 200 żywych roślin, malowanie ścian oraz odnowienie parkietu. Ponadto, sala została odpowiednio doposażona w nowe meble, fototapetę, nowy sprzęt multimedialny (laptop, wizualizer, projektor i monitor interaktywny) oraz pomoce naukowe, takie jak: symulator obiegu wody w przyrodzie, model wiatraka, zestawy do badania kwasowości gleby.

• Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne!

10.10.2023

Psycholog szkolny - Magdalena Zimoń zaprasza wszystkich Uczniów na cykliczne spotkania, które odbywać się będą w każdy wtorek w godzinach 14.05 - 14.50 (8 lekcja) w sali 105.

Pierwsze spotkanie (organizacyjne) odbędzie się we wtorek 17 października. Na spotkaniach będziemy m.in. poruszać kwestie zdrowia psychicznego, omawiać interesujące Was tematy z zakresu psychologii, organizować warsztaty tematyczne w szkole.

• Rejonowa Licealiada w Lidze Lekkoatletycznej.

05.10.2023

W środę 27 września sportowcy z brzozowskiego ogólniaka rozpoczęli sezon startowy.

Drużyny dziewcząt i chłopców wzięły udział w Rejonowej Licealiadzie w Lidze Lekkoatletycznej, która odbyła się w Sanoku.

W upalnej pogodzie rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych

Wyniki drużynowe będą zaliczane do klasyfikacji wojewódzkiej i miejmy nadzieję, że dadzą awans obu drużynom do Finału Wojewódzkiego

• Rzeszowski Salon Maturzystów

03.10.2023

Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego za nami, zaś przed maturzystami ostatni rok nauki, a tym samym konieczność podjęcia decyzji, od których zależeć będzie ich dorosłe życie. Każdy z nich staje przed dylematem dotyczącym wyboru uczelni i kierunku studiów, z czym ściśle powiązany jest również wybór przedmiotów zdawanych na maturze w zakresie rozszerzonym. Wbrew pozorom, to nie są łatwe wybory a każda rada wydaje się być na wagę złota.

• Nasza planeta - nasz dom

30.09.2023

Uczniowie klasy 1e aktywnie włączyli się w społeczną Akcję Sprzątania Świata. Zorganizowane wydarzenie to fantastyczna inicjatywa, w którą od początku jej istnienia zaangażowało się już 20 milionów uczestników, i która ma ogromne znaczenie dla naszego środowiska! Dbajmy o zielone serce naszej ziemi💚, ponieważ to również od nas zależy, czy przyroda będzie przestrzenią przyjazną i bezpieczną dla człowieka.

• Zegar

Wtorek 21.05.2024