• Wycieczka 1E w Bieszczady

02.11.2023

Jesień w Bieszczadach nie tylko mieni się kolorami brązów i złota, ale jest również idealnym czasem na wyjazd integracyjny. Taką opcję wspólnego spędzenia czasu wybrali uczniowie z klasy 1E, która wraz z wychowawczynią Anną Cyparską oraz opiekunami Tomaszem Dobrowolskim i Arkadiuszem Dudkiem w Bieszczadach spędzili trzy wypełnione atrakcjami dni. Młodzież poznała uroki bieszczadzkiej przyrody, m.in. podziwiając Dolinę Baligrodu, spacerując Doliną Rabskiego Potoku, zwiedzając Rezerwat Gołoborze oraz podziwiając świat z Góry Sobień. Ale to nie wszystko - Bieszczady to również zabytki kultury, takie jak ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych, wieża widokowa w Zagórzu oraz muzea, np. Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie,,Knieja", które również stały się celem wyprawy. Przysłowiową kropką nad „i” była integracja przy ognisku oraz dyskoteka w ulubionych młodzieżowych rytmach.

• Podsumowanie programu profilaktycznego "Różowa Wstążeczka"

30.10.2023

Podsumowując realizację programu profilaktycznego "Różowa Wstążeczka" szkolne Koło Wolontariatu przygotowało ulotki dla młodzieży celem rozpowszechniania wiedzy o badaniach mammograficznych wśród wszystkich Pań związanych z naszą społecznością szkolną.

Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza informuje, że od 1 listopada istnieje możliwość wykonania bezpłatnych profilaktycznych badań mammograficznych dla Pań w wieku 45-74 lata, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat i nie były leczone z powodu raka piersi.

• Pielgrzymka Maturzystów

30.10.2023

Od wielu lat październik w naszej szkole tradycyjnie łączy się z Pielgrzymką Maturzystów na Jasną Górą oraz odwiedzeniem Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. W tym roku Maturzyści mieli również okazję zobaczyć miejsce, gdzie na świat przyszedł Karol Wojtyła, odwiedzając Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, obejrzeć wystawę „Klisze Pamięci. Labirynty” autorstwa Mariana Kołodzieja oraz doświadczyć atmosfery skupienia i modlitwy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

• Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego

27.10.2023

25 października 2023r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie zostały rozegrane Indywidualne zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców o mistrzostwo powiatu brzozowskiego w kategorii szkół ponadpodstawowych.

W zawodach wzięło udział 14 dziewcząt i 19 chłopców.

W obydwu kategoriach na pierwszym miejscu stanęli zawodnicy z naszej szkoły.
            W kategorii dziewcząt mistrzynią powiatu została Hanna Wolańska 2D2, drugie miejsce zajęła Edyta Malik 2C.
            W kategorii chłopców mistrzem powiatu został Filip Dereń 4E.

13.10.2023

Z roku na rok tradycją w naszej szkole jest celebrowanie Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji 13 października spotykaliśmy się w szerokim gronie uczniów i nauczycieli, obdarowując się nawzajem życzeniami szczęścia i pomyślności, które tym razem przyjęły formę Koncertu Życzeń dedykowanego Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Administracji. Była to fantastyczna muzyczna uczta, przygotowana przez naszą uzdolnioną młodzież, jak zawsze pod batutą pana Krzysztofa Łobodzińskiego oraz dopracowana i poprowadzona przez uczniów klas 2A i 2B1 wraz z wychowawcami Katarzyną Rozenbajgier oraz Barbarą Niecko, przy cennej współpracy nauczycielki języka polskiego Anny Futymy. Ważnym momentem uroczyści było również ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy tym samym stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności, oficjalnie dołączając do grona uczniów ILO.

• Zegar

Wtorek 21.05.2024