• Spotkania ze studentami

• Dzielimy się wiedzą dotyczącą stanu środowiska i ich wpływu na zdrowie człowieka ze studentami Uniwesytetu III Wieku

W ekopracowni w przyjaznym otoczeniu roślin uprawianych metodą hydroponiczną odbywają się spotkania studentów Uniwersytetu III Wieku.

W ramach współpracy z uniwersytetem nauczycielka biologii Halina Pawlik prowadziła dwa wykłady na temat wpływu człowieka na środowisko naturalne i jego skutków.

Szczególną uwagę zwrócono na :

• Zmiany klimatyczne i ich konsekwencje –  efekt cieplarniany, pustynnienie, topnienie lodowców, podnoszenie się poziomu mórz i oceanów.
        • Powstawanie dziury ozonowej i jej wpływ na ryzyko występowania nowotworów skóry.
        • Kwaśne opady i ich związek ze skażeniem żywności metalami ciężkimi.
        • Wpływ smogu na choroby układu oddechowego.
        • Niszczenie naturalnych siedlisk i wymieranie gatunków prowadzące do spadku bioróżnorodności.

Wykłady ilustrowano wykorzystując tablicę multimedialną, kamerę i rzutnik zakupione w ramach projektu – „Ekopracownia – zielone serce szkoły”.