• Misja szkoły

•  „Nauczyciel jest przechodniem pytanym o drogę, czyli kimś, kto może udzielić jedynie wskazówek. O tym jak i gdzie dojść- musi zdecydować sam uczeń”.

George Bernard Show

Misja szkoły

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie jest publiczną szkołą ponadgimnazjalną o ponad 100-letniej tradycji dla tych uczniów, którzy drogą wytężonej pracy pragną w pełni wykorzystać swoje możliwości we wszystkich wymiarach: intelektualnym, społecznym, etycznym, estetycznym, kulturowym i duchowym.

Zadaniem naszej szkoły jest nie tylko nauczanie, ale również wspieranie Rodziców w wychowaniu młodego człowieka tak, by w przyszłości stał się jednostką wartościową, otwartą na świat i innych ludzi, umiejącą znaleźć swoje miejsce w „małej i wielkiej ojczyźnie”.

Oferujemy naszym uczniom:

• Bogatą bazę dydaktyczną, wysoko kwalifikowaną i doświadczoną kadrę nauczycielską,
        • Wysoki poziom nauczania gwarantujący naszym uczniom uzyskanie świadectwa dojrzałości, a naszym absolwentom sukces na dalszym etapie kształcenia,
        • Prawo współdecydowania o życiu szkoły i czynne w nim uczestniczenie,
        • Pomoc w rozwiązywaniu problemów psychologicznych i pedagogicznych, pomoc w trudnych chwilach i kłopotach w nauce,
        • Pomoc materialną dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej i losowej,
        • Dobre warunki do rozwoju fizycznej sprawności,
        • Życzliwą, przyjazną atmosferę, partnerstwo we współpracy, wzajemny szacunek i respektowanie zasad demokracji.
        • Sprawiedliwy system oceniania,
        • Zajęcia pozalekcyjne tworzące solidny fundament pod przyszłą edukację w szkole wyższej,
        • Dobrą atmosferę ucząc ich tolerancji oraz poszanowania innych religii i kultur.

​​​​​​​Nasza działalność zmierza do tego, aby:

• Uczniowie– byli rzetelnie przygotowani do egzaminu maturalnego, świadomego wyboru dalszego kierunku kształcenia, dalszej nauki  i życia we współczesnym świecie.
        • Rodzice – aktywnie wspomagali szkołę i współtworzyli jej pogram.
        • Szkoła – była placówką cenioną i uznawaną w środowisku .
        • Pracownicy szkoły – mieli satysfakcję z wykonywanej pracy i odnosili pedagogiczne i wychowawcze sukcesy.

Nasz absolwent:

• Zna wartość wiedzy, czyli potrzebę dalszego rozwoju intelektualnego
        • Jest samodzielny i kreatywny.
        • Posiada ukształtowane zainteresowania i rozwija swoje zdolności.
        • Ma poczucie własnej wartości.
        • Umie sobie radzić w różnych sytuacjach życiowych.
        • W swoim postępowaniu kieruje się zasadami moralnymi.
        • Jest odpowiedzialny za podejmowane przez siebie działania.
        • Umie korzystać z dóbr kultury.
        • Jest krytycznym odbiorcą wszelkich informacji.
        • Dostrzega znaczenie więzi narodowych, społecznych, rodzinnych.
        • Jest tolerancyjny i otwarty na innych ludzi.
        • Posiada wysoką kulturę osobistą.
        • Potrafi w sposób świadomy i odpowiedzialny dokonać wyboru kolejnych etapów edukacji.
        • Jest świadomym Polakiem i Europejczykiem.