• Warsztaty edukacyjne

•   Wizyta w gospodarstwie rolnym służyła zaznajomieniu się uczniów z praktycznym zastosowaniem systemów hydroponicznych, których namiastkę uczniowie obserwują na co dzień w ekopracowni

W związku z realizacją projektu „EKOPRACOWNIA zielone serce szkoły”, wdrażanego w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, uczniowie klas 3E i 3Ba wzięli udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w Gospodarstwie Rolnym Urbanek w Korczynie, należącym do pana Andrzeja Urbanka.
        W pięknym sadzie młodzież miała okazję dowiedzieć się o nowoczesnych technikach nawadniania kropelkowego, które zapewnia mniejsze zużycie wody w produkcji rolnej oraz poznać metody dożywiania dolistnego roślin, powodującego ograniczenie zużycia nawozów sztucznych. Zapoznali się również z zasadami prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa rolnego oraz metodami zarządzania zespołem pracowników.

Ciekawym punktem programu była również wizyta w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, gdzie młodzież zgłębiła temat historii naftownictwa oraz samej kopalni w Bóbrce, jak również zagadnienie zastosowania ropy naftowej oraz życiorys i dokonania Ignacego Łukasiewicza.

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem” - warto wyjść poza strefę szkolnego komfortu, aby poznać świat w jego naturalnej odsłonie.