• Wycieczka edukacyjna

• W ramach lekcji geografii i biologii uczniowie zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi kurczących się na świecie zasobów konwencjonalnych źródeł energii i zanieczyszczeń środowiska wynikających z ich użytkowania. Mają też sposobność poznania odnawialnych, czystych ekologicznie źródeł energii. Wśród zasobów ekopracowni znajdują się modele hydroektrowni i elektrowni wiatrowych służące ilustracji omawianych na lekcjach zagadnień.

Wycieczka edukacyjna do hydroelektrowni w Solinie pozwoliła skonfrontować zdobytą podczas lekcji wiedzę teoretyczną z praktyką. Podczas zwiedzania „serca” zapory uczniowie obejrzeli turbiny wykorzystujące energię spiętrzonej w zaporze wody do pracy generatorów wytwarzających z niej energię elektryczną.