• Podkarpacki Konkurs Chemiczny

          • Informujemy, że do II etapu Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Wydział Chemiczny PRz zakwalifikowali się uczniowie klasy 3 B:

            1) Patrycja Pelczar

            2) Jakub Szczuka

            3) Piotr Schmidt

             

            Kolejny etap odbędzie się 14.12.2019r. w Rzeszowie.

            GRATULUJEMY i ŻYCZYMY POWODZENIA 

          • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 13.12.2019r.

          • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
            13.12.2019 – 3 GRUPY

            Godzina 8:00
            Sala 53  - opiekun S.Stemulak

            Klasa  I AG i I BG                                                                    Klasa II A

            1. Mazur K.                                                                            Wawczak M.
            2. Stachowicz Z.                                                                   Folta K.
            3. Siadkowski M.                                                                   Szerszeń K.
            4. Głowacka J.                                                                      Cecuła J.
            5. Kaczor Z.                                                                            Sabik H.
            6. Jurek A.                                                                             Sadowska A.
            7. Szmyd A.                                                                           Sadowski M.
            8. Jakiel M.                                                                            Brajta K.
            9. Chudzikiewicz E.                                                             Fijałka H.
            10. Haduch A.                                                                         Jarosz T.
            11. Jóźwiak P.                                                                         Piwowar A.
            12. Śmigiel G.                                                                          Kościński M.
            13. Wojnicki A.

            Klasa IIB

            1. Federczak A.
            2. Haduch J.
            3. Masłyk K.
            4. Dżoń M.
            5. Bałaj W.
            6. Data U.

            Godzina 8:45

            Sala 53 -  opiekun S. Stemulak

            Klasa I DG                                                               Klasa I B                               Klasa I C

            1. Bałaj P.                                                           Heś N.                                   Zagozdon M.
            2. Korfanty M.                                                                                                   Fijałka J.
            3. Styszko A.
            4. Kiełkowicz M.
            5. Leśniak P.
            6. Mączka K.
            7. Cyrek C.
            8. Dydak K.

             

            Klasa II E                                                      Klasa II C                              Klasa III B i III E

            1. Droźdżal M.                                         Wojnicka M.                                 Szczuka K.
            2. Gdula A.                                               Rygiel G.                                         Sabik S.
            3. Kuźnar L.
            4. Karbowski M.

            Klasa I AG

            1. Glazer K.
            2. Kurcoń T.
            3. Filak N.

            Godzina 9:40

            Sala 53 – opiekun A.Bator

            Klasa I A                                                                  Klasa I C i D

            1. Pietryka K.                                                                      Tarnawska Z.
            2. Kukuliński K.                                                                   Rzepka K.
            3. Władyka M.                                                                     Wróblewska A.
            4. Biedka D.                                                                         Kałamucka J.
            5. Wątróbski J.                                                                     Kus K.
            6. Duda W.                                                                          Leśniak E.
            7. Bańczak N.                                                                      Dąbrowska J.
            8. Wolanin K.                                                                       Tarańska W.
            9. Warchałowska N.                                                            Dmitrzyk J.

             

            Godzina 9:40

            Sala 21 – opiekun R. Żaczek

            Klasa I C                                                                              Klasa I E

            1. Gębuś K.                                                                    Władyka D.
            2. Siekaniec J.
            3. Gromek B.

            Klasa I DG                                                                  Klasa I EG

            1. Gierlach Z.                                                         Bartkowska N.             Pytlak K.
            2. Borowiecka K.                                                    Króla J.                         Lorenc M.
            3. Buczek A.                                                           Stankiewicz P.
            4. Niemiec W.                                                         Florek W.
            5. Kundzierewicz A.                                               Kędra W.
            6. Targowska G.                                                     Szuba M.
          • Spotkanie Prezydenta RP w I Liceum Ogólnokształcącym

          • ERASMUS +

          • W dniach 25 – 29 listopada nauczycielki I Liceum Ogólnokształcącego: Ewa Sawka i Monika Szczepek wzięły udział w krótkoterminowym szkoleniu kadry, w ramach projektu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna,  Akcja 2: Partnerstwa strategiczne, projekt: Współpraca szkół (KA229), które miało miejsce w słonecznym Palermo na Sycylii.

            W trakcie pobytu nauczyciele uczestniczyli w różnorodnych warsztatach i wykładach obejmujących tematykę realizowanego w I LO projektu: „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań”. Wśród najciekawszych wymienić można: wykład prof. Chirco ze stowarzyszenia Italia Nostra na temat spuścizny kulturalnej Palermo jako źródła lokalnego rozwoju, spotkania i dyskusje z miejscowymi producentami sycylijskiej  ceramiki (Bisanzio) oraz tradycyjnych sycylijskich torebek coffa  (Gisella Mandala bags), a także warsztaty dotyczące założenia firmy, tworzenia biznes planu i analizy lokalnego rynku.

            W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich realizujących projekt: „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań”, tj. nauczyciele z: Portugalii, Majorki, Rumunii, Litwy i Polski. Niezwykle gościnni i serdeczni okazali się włoscy nauczyciele ze szkoły Instituto Superiore Statale „Mario Rutelli” koordynujący projekt i zarazem organizatorzy spotkania. Równie ciepło przebiegło spotkanie z burmistrzem Palermo Leoluca Orlando, który przedstawił specyfikę wyspy i zachęcał do jej głębszego poznania.

            Po bardzo intensywnej pracy umysłowej, ostatni dzień pobytu przeznaczony był na poznanie najważniejszych zabytków Palermo oraz zwiedzanie pobliskiego miasteczka turystycznego Cefalu z przepiękną plażą i mnóstwem słońca.

            Wyjazd na Sycylię to pierwsza mobilność w ramach realizowanego w I LO projektu Erasmus+. Ze względu na charakter szkoleniowy tego wyjazdu, wzięli w nim udział tylko nauczyciele. W tym roku szkolnym odbędą się jeszcze wyjazdy do Rumunii i Portugalii i uczestniczyć będą w nim nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie

          • Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

          • Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 3b: Barbara Ekiert, zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Część pisemna odbędzie się 10 stycznia 2020 r. na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie.

            Serdecznie gratulujemy Basi i życzymy jej dalszych sukcesów!

          • Wywiadówka śródsemestralna

          • W dniu 03.12.2019 r. (tj. wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I, II i III.

            Serdecznie zapraszamy. 

          • „Weź przyszłość w swoje ręce - finanse oczami licealisty”

          • 22 listopada uczniowie klas I z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach praktycznych pt. „Weź przyszłość w swoje ręce - finanse oczami licealisty”, prowadzonymi przez studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego pod opieką p.Magdaleny Wiercioch i p.Anny Kowal.

            Młodzież z dużym zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy mogła zdobyć wiedzę na temat inflacji, zakładania własnego przedsiębiorstwa, nowoczesnych form płatności oraz podstawowych zasad gospodarowania budżetem domowym.

            Po przeprowadzeniu każdego warsztatu uczniowie rywalizowali w grupach o dodatkowe punkt do testu, dzięki któremu trzech najlepszych uczniów dostało się na Galę Finałową.


            Po podsumowaniu wszystkich punktów i przeprowadzeniu zaciętej dogrywki możemy ogłosić, że zwyciężyli:

            1. Dawid Dmitrzak
            z kl. 1Ag
            2. Aleksandra Adamska z kl. 1Cg
            3. Karolina Sapa z kl. 1Cg

            Gratulujemy!

            Wszystkim dziękujemy za spędzony czas, a  trójka zwycięzców będzie reprezentoawć naszą szkołę
            12 grudnia 2019 roku na Gali Finałowej w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

            Opiekunem uczniów jest p. Barbara Niecko.
             

             

            Link do galerii:

            https://photos.app.goo.gl/NuBpFDGGGEyXskfx8

          • Swiatowy Tydzień Przedsiębiorczości

          • W dniu 15.11.2017 r odbyła się lekcja terenowa w formie wycieczki  do zakładu ARTGOS  S.A w Brzozowie. Lekcja przeprowadzona była  z podstaw przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie klasy I E. 

            W ramach tych zajęć uczniowie zostali zapoznani:

            a) z  działem produkcyjnym produktów:

            - rodzajami maszyn  używanych do produkcji produktów,

            - surowcem używanym do produkcji wyrobów,

            - z rodzajami form używanych do produkcji

            b)z działem maszynowym

            - naprawą form używanych do produkcji

            - obrabianiem form używanych  do produkcji

            c) z wskaznikami efetywności

            -wydajności maszyn

            -przestojów maszyn

            - wydajności pracowników w poszczególnych miesiącach

            d) z działem projektowania produktów

            - projetkowaniem form używanych do produkcji wyrobów (komputerowo)

          • KONKURS GEOGRAFICZNY "GEOPLANETA" - 26.11.2019r. wtorek

          • Konkurs Geograficzny "GEOPLANETA" odbędzie się w sali 205 w godzinach od 12.25 do 13.25

            Aleksandra Boroń

        • Rejonowe Zawody w Szachach Drużynowych.
          • Rejonowe Zawody w Szachach Drużynowych.

          • 20 listopada w naszej szkole rozegrane zostały Rejonowe Zawody w Szachach Drużynowych
            w ramach licealiady. W zawodach wzięło udział  5  szkół z powiatów leskiego ,sanockiego
             i brzozowskiego.   Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Kozubal  (3d ), Zuzanna Jurkiewicz  (2f),
            Piotr Żak  (2a) i Szymon Jamrugiewicz  (2e) zajęła  ostatecznie I miejsce ( przy remisie punktowym
            ze  szkołą  II L.O.  Sanok) dzięki wygranej partii Aleksandry Kozubal na pierwszej szachownicy z zawodnikiem szkoły II LO z Sanoka.

            Zawodnikom gratulujemy  udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • Sukces uczniów w konkursie języka niemieckiego

          •  

            Dnia 7.11.2019 r. pod patronatem organizacji Mogalo odbył się w naszej szkole interaktywny konkurs z języka niemieckiego "Verstehen", podczas którego uczestnicy rozwiązywali 24 zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu o różnym poziomie trudności.

            W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas pierwszych i drugich.

            Uzyskując tytuły laureatów najwyższe miejsca w kraju zajęli kolejno:

            1. Michał Haduch z kl. 2b - 120 pkt.

            2. Marcin Matyasz z kl. 2c - 116,25 pkt.

            Dobre wyniki uzyskały również:

            Amelia Malisz z kl. 2c - 73,75 pkt.

            Martyna Wojnicka z kl. 2c - 59,75 pkt.

            Milena Bryś z kl. 1c - 58,25 pkt.

            Gratulujemy!

        • Powiatowe drużynowe zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.
          • Powiatowe drużynowe zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.

          • 16 listopada 2017r. w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie zostały rozegrane zawody drużynowego tenisa stołowego w ramach powiatowej licealiady dziewcząt i chłopców.

            W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały:  Karolina Konopka ( 3f ), Alicja Pietranowicz (2b) oraz  Magdalena Nogaj ( 2b ) zdobywając  I  miejsce po dwóch wygranych meczach z Z.S.E.  i  Z.S.B.
            premiowane awansem na zawody rejonowe.

            W kategorii chłopców niespodziewanie nasza drużyna w składzie: Michał Haduch ( 1a ) i Mateusz Susło  ( 3d ) zajęła  2 miejsce z awansem na zawody rejonowe w ramach licealiady. 

             Zawodnikom gratulujemy  udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

             

          • konkurs Geo-Planeta

          • W dniu 24 listopada 2017r. tj. piątek 
            odbędzie się Konkurs Geo-Planeta
            dla uczniów GD i LO

            - 2 lekcja godzina 8.55 – sala 204 ( Gimnazjum )

            - 3 lekcja godzina 9.45 – sala 107 ( LO )

          • I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w piłce ręcznej dziewcząt

          • W dniu 7.11.2019r. na Sali gimnastycznej I LO w Brzozowie rozegrano Powiatową Licealiadę w piłce ręcznej dziewcząt. W jedynym meczu tego turnieju zmierzyły się gospodynie – I LO Brzozów z zespołem  ZSE Brzozów. Mecz zakończył się wynikiem 20-2  dla I LO, która to drużyna awansowała do zawodów rejonowych.

            Drużyna I LO  zagrała w składzie:

            Julita Król, Karolina Cyptor, Patrycja Wolanin, Maria Rymarowicz, Alicja Neupauer, Wiktoria Długosz, Nina Bartkowska, Weronika Florek, Natalia Sobota, Dominika Dereń, Wiktoria Wojtuń, Zuzanna Stachowicz, Martyna Wojnicka, Emilia Chudzikiewicz,  Jagoda Półchłopek, Joanna Głowacka, Martyna Dąbrowiecka.

            Opiekun drużyny - p.Magdalena Kaczkowska

          • Wywiadówka śródsemestralna

          • W dniu 24 listopada 2017 r. tj. piątek
            o godzinie 16.00 odbędzie się wywiadówka śródsemestralna dla wszystkich klas LO
            i Gimnazjum Dwujęzycznego.

            O godzinie 15.30 spotkanie rad rodziców klas trzecich

            Zapraszamy wszystkich rodziców.

             

            Klasa

            Imię i nazwisko wychowawcy

            I Liceum Ogólnokształcącego+ GD

             

            SALA

            I a

            Lesław Franus

            20

            I b

            Monika Szczepek

            110

            I c

            Magdalena Skoczek

            108

            I d

            Bernardeta Siegel-Wojnicka

            208

            I e

            Sebastian Stemulak

            53

            II a

            Aneta Brewka

            202

            II b

            Agnieszka Kostka

            109

            II c

            Arkadiusz Dudek

            207

            II d

            Marzena Chudzikiewicz

            21

            II e

            Aleksandra Boroń

            204

            II f

            Artur Cyparski

            104

            III a

            Joanna Nowak-Kopeć

            23

            III b

            Alicja Nastał

            52

            III c

            Renata Żaczek

            210

            III d

            Tomasz Podulka

            107

            III e

            Małgorzata Jarema

            205

            III f

            Katarzyna Kozak

            203

            II GA

            Katarzyna Rozenbajgier

            206

            IIGB

            Agnieszka Wójcik-Gdula

            103

            III GD

            Anna Dudek

            105

             

             

        • Zmiana podziału godzin
          • Zmiana podziału godzin

          • Na stronie szkoły został opublikowany plan lekcji obowiązujący od 13.11.2017r.

        • Indywidualne zawody tenisa stołowego
          • Indywidualne zawody tenisa stołowego

          • 31 października 2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących  w Brzozowie zostały rozegrane indywidualne zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców o mistrzostwo powiatu brzozowskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

                                  

             

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

            W kategorii dziewcząt:

            • Karolina Konopka  3f
            • Zuzanna Jurkiewicz 2f
            • Alicja Pietranowicz 2b
            • Magdalena Nogaj    2b
            • Aleksandra Kędra  2b

            W kategorii chłopców:

            • Mateusz Susło  3d
            • Michał Haduch 1a
            • Kacper Malinowski 1c
            • Dawid Glazer 1a

            Turniej zakończył się dużym sukcesem naszych uczniów.
             

            W kategorii dziewcząt mistrzynią powiatu została Zuzanna Jurkiewicz 2f,  drugie miejsce zajęła Karolina Konopka 3f,  trzecie miejsce Alicja Pietranowicz 2b,  piąte miejsce Magdalena Nogaj 2b, szóste miejsce Aleksandra Kędra 2b.

            W kategorii chłopców niespodziewanie mistrzem powiatu  został  Michał Haduch (1a) wygrywając swoje mecze z bardziej doświadczonymi i starszymi zawodnikami z Z.S.E.
            i Z.S.B. , piąte miejsce honorowane dyplomem zajął
            Kacper Malinowski (1c).

            Opiekunem sekcji jest P. Krzysztof Łobodziński

             

            Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.