• I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w piłce ręcznej dziewcząt

     • W dniu 7.11.2019r. na Sali gimnastycznej I LO w Brzozowie rozegrano Powiatową Licealiadę w piłce ręcznej dziewcząt. W jedynym meczu tego turnieju zmierzyły się gospodynie – I LO Brzozów z zespołem  ZSE Brzozów. Mecz zakończył się wynikiem 20-2  dla I LO, która to drużyna awansowała do zawodów rejonowych.

      Drużyna I LO  zagrała w składzie:

      Julita Król, Karolina Cyptor, Patrycja Wolanin, Maria Rymarowicz, Alicja Neupauer, Wiktoria Długosz, Nina Bartkowska, Weronika Florek, Natalia Sobota, Dominika Dereń, Wiktoria Wojtuń, Zuzanna Stachowicz, Martyna Wojnicka, Emilia Chudzikiewicz,  Jagoda Półchłopek, Joanna Głowacka, Martyna Dąbrowiecka.

      Opiekun drużyny - p.Magdalena Kaczkowska

     • Finał Wojewódzki Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych 10x800m – 8 miejsce dziewcząt

     • W dniu 22.10.2019r. w miejscowości Pustynia-k.Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych 10x800m. Na trasie trawiasto-żużlowej, przy pięknej, słonecznej pogodzie rywalizowało 12 najlepszych drużyn z całego województwa podkarpackiego. W kategorii Licealiady w tym zaszczytnym gronie startowały również dziewczęta z naszego liceum. Wcześniej zajęły bowiem 1 miejsce w Powiatowej i 2 miejsce w Rejonowej Licealiadzie. Dziewczęta wykazały się świetną kondycją i wielką walecznością- zajmując 8 miejsce. To najlepszy -w dotychczasowej historii tej dyscypliny- wynik naszej szkoły.

      Sztafeta wystąpiła w składzie:
      Karolina Cyptor, Julianna Kędra, Gabriela Sobaś, Amelia Malisz, Wiktoria Wojtuń, Oliwia Mendyka, Wiktoria Terefenko, Nina Bartkowska, Kinga Fil,  Joanna Głowacka, Wiktoria Wrona.

      Opiekunem sztafety była p. Magdalena Kaczkowska.

      Gratulujemy!

     • V Międzynarodowy Konkurs Historyczny

     • Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w V Międzynarodowym Konkursie Historycznym ”Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”.

      Uczniowie mają za zadanie przygotowanie prac w następujących kategoriach:

      - plakat: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”,

      - projekt serii znaczków pocztowych: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

      - poezja: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”,     

      - film: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”.

       

      Zakończenie konkursu 09 grudnia 2019 roku.

     • Film, Zdjęcia i Koncert Jubileuszowy

     • Szanowni Państwo, Absolwenci, uczestnicy Jubileuszu 110-lecia Szkoły

      Informujemy, że zdjęcia z Obchodów Jubileuszowych 110-lecia szkoły i Koncertu Jubileuszowego do nabycia nieodpłatnie w Redakcji Brzozowskiej Gazety Powiatowej (ul. Sienkiewicza 2)

       

      Serdecznie polecamy.

     • Uczniowie LO w Brzozowie nagrodzeni na gali „Nie zagubić talentu" w Dębicy

     • 27 września 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy odbyła się tegoroczna gala konkursu „Nie zagubić talentu” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni najbardziej uzdolnieni i wyróżniający się uczniowie z podparpackich szkół. Uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. Marszałek Województwa Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Dyrektor Departamentu Edukacji Nauki i Sportu UMWP Babara Pelczar-Białek. W tym roku stypendia naukowe przyznano 78 uczniom a 80 uczniów otrzymało nagrody pieniężne. Przyznano też 32 stypendia artystyczne. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły, absolwenci gimnazjum dwujęzycznego przy LO w Brzozowie: Miłosz Siadkowski i Aleksandra Haduch. Miłosz, uczeń 1 klasy Ag otrzymał stypendium naukowe na okres 10 miesięcy. Do jego największych osiągnięć w ubiegłym roku szkolnym należało uzyskanie tytułów laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z matematyki i finalisty kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Matematyczny Kangur oraz tytułów laureata w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych Olimpus z języka angielskiego i matematyki. Z kolei Aleksandra Haduch, uczennica 1 klasy Bg nagrodzana została nagrodą pieniężną. Jej największym sukcesem było uzyskanie w ubiegłym roku szkolnym tytułu laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z biologii, w którym zajęła drugie miejsce w województwie. Gratulujemy Miłoszowi i Oli sukcesu.

     • "Święty Stanisław Kostka wciąż młodych idolem"

     • Konkurs wiedzy o św.Stanisławie Kostce został rozstrzygnięty.

      I miejsce zajął Jakub Kuś

      II miejsce- Natalia Telesz

      III miejsce - Weronika Fic

      Gratulujemy!

     • WYWIADÓWKA DLA KLAS I, II i III I LO

     • Zapraszamy na wywiadówkę:

      -  Rodziców uczniów klas I w dniu 24 września (wtorek) o godzinie 16.00
      -  Rodziców uczniów klas II i III  w dniu 25 września (środa) o godzinie 16.00

     • ERAZMUS +

     • Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań” to projekt Erasmus+ realizowany od 1 września 2019r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie.

      Organizacją koordynującą projekt jest szkoła Istituto Superiore statale „Mario Rutelli” (Włochy), partnerami projektu są szkoły: Colegiul Energetic (Rumunia), Vilniaus Pranciskaus Skorinos gimnazja (Litwa), Colegio Santo Tomas de Aquino – Liceo Santa Teresa de Jesus (Hiszpania) , FORAVE – Associacao para a Educacao Profissional do Vale do Ave (Portugalia) oraz I Liceum Ogólnokształcace im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie (Polska)

      Celem realizacji projektu jest stworzenie wirtualnej firmy działającej na rynku międzynarodowym, lecz uwzględniającej potrzeby rynku lokalnego i w związku z tym oferującej produkty dostosowane do lokalnych uwarunkowań społecznych, kulturowych i religijnych. Podczas pracy nad kolejnymi etapami projektu uczniowie będą rozwijali kompetencje miękkie, a także umiejętności informatyczne i logicznego myślenia. Zakładając firmę, uczniowie będą uczyli się poprzez rozwiązywanie problemów, współpracę, działanie zadaniowe i wzajemne uczenie się od siebie. Dzięki realizacji projektu w środowisku międzynarodowym, uczniowie będą rozwijali także kompetencje językowe i międzykulturowe.

      Ze względu na tematykę projektu oraz rozwijane w trakcie jego realizacji kompetencje (językowe i informatyczne) oraz długość jego trwania, (wrzesień 2019 – sierpień 2021), projekt skierowany jest do uczniów z dwóch klas: Klasy 1A o profilu matematyczno-informatycznym oraz 1D o profilu dziennikarsko-językowym, gotowych do podejmowania działań projektowych.

      Projekt jest finansowany przez Unię Europejską i jest realizowany w ramach programu Erasmus+, sektor Edukacja szkolna,  Akcja 2: Partnerstwa strategiczne, projekt: Współpraca szkół (KA229).

     • KONKURS WIEDZY O ŚW. STANISŁAWIE KOSTCE - informacja dla uczniów

     • Uczniowie, którzy biorą udział w Konkursie  
      Wiedzy o Św. Stanisławie Kostce w dniu 18.09.2019r.
      „Święty Stanisław Kostka Wciąż Młodych Idolem” proszeni są o zebranie się jutro o godzinie
      7.30 na dolnym korytarzu obok sali lekcyjnej 21 (Religia).

      ks. Piotr Sobolak

     • NABÓR WNIOSKÓW STYPENDIALNYCH 16-27.09.2019r. Stypendium Urzędu Marszałkowskiego na rok szkolny 2019/2020

     •  

      Uprzejmie informuję, że Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektów:

      -„Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2019/2020”  projekt skierowany jest do uczniów i uczennic znajdujących się w niekorzystnej sytuacji materialnej, kształcących się w szkołach ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne, którzy/re osiągają wysokie wyniki w nauce, w szczególności w zakresie przedmiotów przyczyniających się do podniesienia kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych, tj. umiejętności matematyczno – przyrodniczych, informatycznych, językowych, a także pobudzania aktywności edukacyjnej w tym zakresie.

      Termin naboru wniosków o przyznanie stypendium: 16 – 27 września 2019 r.

      Szczegółowe informacje o projektach dostępne są na stronie internetowej: www.podkarpackie.edu.pl w zakładkach: szkolnictwo ogólneszkolnictwo zawodowe.

      Biuro projektów stypendialnych: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Departament Edukacji, Nauki i Sportu, Oddział nauki i projektów unijnych, ul. Lubelska 4 w Rzeszowie.

      Kontakt:

      Szkolnictwo ogólne - tel.: (17) 743 30 57, 743 30 58, 743 30 70, 743 32 03.

      Szkolnictwo zawodowe - tel.: (17) 743 30 69, 743 30 90, 743 30 67, 743 31 69.

      E-mail: dek@podkarpackie.pl

       Regulamin przyznawania stypendiów wraz z załącznikami dostępny jest do pobrania w  zakładce Dokumenty do pobrania.

       

      19 sierpnia 2019 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, uchwałą Nr  67/1786/19 określił Regulamin przyznawania stypendiów w ramach projektu pn. „Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2019/2020” wraz z  załącznikami. W Regulaminie przyznawania stypendiów zawarte zostały szczegółowe informacje nt. zakresu wsparcia, form wsparcia, kryteriów udzielania stypendiów, przetwarzania danych osobowych uczestników projektu, trybu postępowania w sprawie o  przyznanie stypendium, oceny formalno – merytorycznej wniosków oraz udziału w  projekcie. W załącznikach do Regulaminu przyznawania stypendiów określone zostały:

      1. Ramowy wzór wniosku.
      2. Wytyczne beneficjenta w zakresie ustalenia składu rodziny ucznia i sytuacji materialnej rodziny ucznia na potrzeby realizacji projektu pn. Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo ogólne – rok szkolny 2019/2020
      3. Wzór umowy o przekazywanie stypendium.
      4. Ramowy wzór sprawozdania z realizacji IPR.

      Regulamin przyznawania stypendiów wraz z załącznikami dostępny jest do pobrania w  zakładce Dokumenty do pobrania.

     • Zmiana podziału godzin od 16.09.2019

     • Na stronie szkoły został opublokowany plan lekcji obowiązujący od 16.09.2019

     • „ŚW. STANISŁAW KOSTKA WCIĄŻ MŁODYCH IDOLEM”

     • KONKURSU WIEDZY O ŚW. STANISŁAWIE KOSTKA

      PIERWSZYM PATRONIE NASZEJ SZKOŁY

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • Informujemy, że inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w dniu

      2 września 2019r.

      O godzinie 8.00 w Bazylice Miejszej zostanie odprawiona Msza Święta, natomiast o godzinie 9.30 odbędzie się spotkanie na sali gimnastycznej.

      Serdecznie zapraszamy wszytskich Uczniów, Nauczycieli, Wychowawców.

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

     • 8:00 - Msza Święta w Kościele

      9:15 - spotkanie ogólne na sali gimnastycznej.

      Po spotkaniu przejście z wychowcami do klas