• Spotkanie ze sztuką w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

• 23.09.2022
        • Uczniowie klas humanistycznych - 2D, 3C, 3D i 4D mieli przyjemność uczestniczyć w mistrzowsko zagranym na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie spektaklu „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa. Przygotowana z niesamowitym rozmachem inscenizacja wywarła na licealistach ogromne wrażenie, wprowadzając jednocześnie w świat bohaterów utworu - postaci stojących między dobrem a złem, odwagą a tchórzostwem czy miłosierdziem a egoizmem. Całe bogactwo tej genialnej powieści pokazane zostało za pomocą oryginalnych rozwiązań scenicznych, układających się w sugestywne obrazy, które niewątpliwie zostaną w pamięci naszych humanistów na długo.

• Spotkanie z rodzicami -"WYWIADÓWKA"

• 16.09.2022
        • Spotkanie z rodzicami uczniów klas PIERWSZYCH odbędzie się

21.09.2022 o godinie 16:00

Spotkanie z rdzicami uczniów klas CZWARTYCH

21.09.2022 godzina 17:00

Przebieg spotkań:

- spotkanie ogólne na sali gimnastyczniej

-spotkanie z wychowawcami w salach

• 21.09.2022
        • W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie uczestniczyli w kolejnej edycji Narodowego Czytania zorganizowanego w Muzeum Regionalnym w Brzozowie. Rozpoczęte wówczas spotkanie z magiczną rzeczywistością „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza ma swój ciąg dalszy na zajęciach języka polskiego! Literatura przyciąga i pobudza wyobraźnię - a tej nie brak naszym rozczytanym licealistom, którzy w barwny sposób odtworzyli klimat romantycznego, Mickiewiczowskiego świata.

——————————————————-

W roli lektorów, czytających balladę „Świtezianka”, uczniowie klasy 2D:

Milena Kędra

Izabela Kożokar

Nikodem Kręgielewski

Anna Rychlicka

Narodowe Czytanie organizowane w Muzeum Regionalnym w Brzozowie. Wśród lektorów czytających fragmenty Mickiewiczowskich dzieł znaleźli się zarówno przedstawiciele wielu lokalnych instytucji i środowisk jak również nasi licealiści wraz z Panią Dyrektor Dorotą Kamińską oraz polonistką Anną Futymą.

• 14.09.2022
        • Informujemy, że w szkole istnieje możliwość kontaktu z terapeutą pedagogicznym

w każdy piątek o godz: 8.00 w gabinecie pedagoga szkolnego.

• Lekcja historii

• 11.09.2022
        • "Kości te to cały dom Izraela" - słowa inskrypcji wyryte w kamieniu na Mogile Żydowskiej, znajdującej się w brzozowskim lesie, przypominają o dramatycznych wydarzeniach z sierpnia 1942 roku. Wówczas około 1400 Żydów z Brzozowa i okolic zostało zamordowanych przez hitlerowców w wyniku likwidacji miejscowego getta oraz pogrzebanych w zbiorowej mogile.

Miejsce kaźni i wiecznego spoczynku brzozowskich Żydów w miniony piątek odwiedzili uczniowie klasy 4E wraz z polonistką Marzeną Chudzikiewicz. W ten sposób w 80 rocznicę pogromu uczcili oni pamięć ofiar holocaustu oraz uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez panią Sylwię Wątróbską. Uczniom przybliżony został w ten sposób temat przeprowadzonej egzekucji, zapoznali się oni również z treścią wspomnień świadków - młodych alumnów seminarium, którzy słyszeli i liczyli odgłosy strzałów dobiegające z lasu oraz usłyszeli historię młodego brzozowskiego Żyda Natana Weissa, ocalałego z pogromu, który po latach był inicjatorem budowy pomnika na miejscu egzekucji.

Ogromnym zaskoczeniem dla uczniów była wiadomość, którą po prelekcji otrzymali od pani Estii Weiss. We wzruszających słowach córka dawnego mieszkańca Brzozowa podziękowała za pielęgnowanie pamięci o brzozowskich Żydach, co jest dla Niej szczególnie ważne, ponieważ zbiorowa mogiła to również miejsce pochówku Jej dziadków.

Pamiętajmy o przeszłości, abyśmy mieli szansę ocalić pewność bezpiecznego jutra.