Dwa ostatnie dni pobytu naszych hiszpańskich gości w Polsce wypełnione zostały odkrywaniem uroków Podkarpacia i Małopolski.
21 listopada, zarówno hiszpańscy, jak i nasi uczniowie zaangażowani w projekt Erasmus+ odwiedzili Wieliczkę i Kraków. Był to dzień pełen wrażeń!
Kopalnia soli w Wieliczce - miejsce, które obok historycznego centrum Krakowa znalazło się na pierwszej liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO, zrobiło na naszych gościach ogromne wrażenie. Klimat podziemnych tras, urok podziemnego jeziora, smak słonej wody oraz słonych ścian, piękno kaplicy św. Kingi, los koni pracujących w kopalni i historia życia górników z pewnością pozostaną w pamięci zwiedzających.
Kraków natomiast oczarował naszych gości wyjątkowym charakterem starego miasta oraz zabytków, takich jak: Wawel, Kościół Mariacki, Barbakan, Sukiennice, Brama Floriańska. Dodatkową, wyjątkową dla naszych gości atrakcją, był padający śnieg! To, co my o tej porze roku postrzegamy jako codzienność, dla hiszpańskich uczniów było egzotyczną przygodą i okazją do zabawy.
Piątek zaś wypełniony został zajęciami, tym razem matematycznymi oraz skupionymi na wartościach Unii Europejskiej. Te ostatnie, prowadzone przez nauczyciela z Hiszpanii, łączyły formułę wykładu, debaty i dyskusji, przez co bardzo podobały się wszystkim uczniom. Po zajęciach młodzież odwiedziła Skarbiec i Muzeum Misyjne w Starej Wsi.
Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy - 22 listopada to również dzień rozdania certyfikatów uczestnictwa w mobilności oraz czas pożegnań. Bardzo miłym akcentem były prezenty przygotowane przez Sweet Project, zarówno dla hiszpańskich gości, jak i dla naszych uczniów oraz nauczycieli, za które w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy!!!!
Hiszpański tydzień w naszej szkole dobiegł końca, ale to nie koniec erasmusowej przygody w ILO Już niebawem będziemy mieć dla Was kolejne erasmusowe newsy - tym razem prosto z południowej Europy.
-------------------------------------------------
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.