• Wyniki Konkursu Języka niemieckiego Sprachdoktor

• 23.04.2018
        •

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (80% poprawnych odpowiedzi) otrzymała uczennica klasy IIb Małgorzata Czuba.

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku (75%) otrzymała uczennica klasy III gimnazjum Amelia Malisz.

Miłosz Siadkowski, uczeń klasy IIgA otrzymał dyplom za uzyskanie najlepszego wyniku wśród uczniów klasy drugiej gimnazjum.

• V Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego  im. Jacoba i Wilhelma Grimmów
        • V Wojewódzki Konkurs z Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów

• 09.04.2018
        • W dniu 04.04.2018 w MZS nr 4 w Krośnie odbyła się gala rozdania nagród w V Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów. Nagrody wręczał dyrektor szkoły Pan Witold Deptuch wraz z organizatorkami konkursu.

Po rozdaniu nagród wystąpiły najpierw uczennice z repertuarem piosenek a nastepnie Grupa Ekspresji Tanecznej Teatru Vacuum ze spektaklem „Peggy i Pani Róża” w całości przygotowanym przez uczniów II Liceum w Krośnie.

Konkurs odbywał się na dwóch poziomach: poziom pierwszy – szkoły podstawowe i  gimnazja, poziom drugi – szkoły ponadgimnazjalne (oddzielnie klasy pierwsze, oddzielnie klasy drugie i trzecie).

Celami głównym konkursu jest doskonalenie znajomości języka niemieckiego oraz  motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, w szczególności uczniów klas pierwszych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Główną nagrodą jest kurs językowy ufundowany przez Pana Roberta Tomasiewicza – Dyrektora SUCCESS SCHOOL OF ENGLISH w Krośnie. Patronat nad konkursem objęli również Prezydent Miasta Krosna oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, w tym słuchawki, klawiatury, pendrivy, książki oraz dyplomy ufundowane przez organizatorów i prywatnych sponsorów. Konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, więc laureaci powinni mieć zapis o wyniku na świadectwie i dodatkowe punkty przy przyjęciu do szkół.

Nazwiska wyróżnionych uczniów:

SZKOŁY PODSTAWOWE / GIMNAZJALNE