• MAMY TARCZĘ „SREBRNASZKOŁA2019”!
     • MAMY TARCZĘ „SREBRNASZKOŁA2019”!

     • Miesięcznik edukacyjny PERSPEKTYWY właśnie ogłosił wyniki tegorocznego ( XXI już) rankingu najlepszych liceów i techników w Polsce.  Nasze liceum zostało wyróżnione przez ogólnopolską kapitułę odznaką „SREBRNA SZKOŁA 2019”!

      Do 2010 roku o miejscu w rankingu decydowały głównie wyniki olimpiad przedmiotowych, ale odkąd mamy stabilny i sprawny system egzaminów zewnętrznych, wiarygodne wyniki jakości nauczania pochodzą bezpośrednio z poszczególnych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

      W tym roku kapituła Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 w składzie: przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych, członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i przewodniczący Kapituły prof. dr hab. Jan Łuszczak, ustaliła inne kryteria oceny
       i ich wagi. Poszczególne szkoły średnie w Polsce oceniano wg klucza:

      • sukcesy w olimpiadach 30%
      • wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych 25%
      • wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów dodatkowych 45%.

      W rankingu wzięto pod uwagę 2126 liceów w Polsce, I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie znalazło się na 413 miejscu. Koniecznie trzeba w tym miejscu przypomnieć, że realnie rzecz biorąc, nie możemy się równać z liceami dla najlepszych uczniów w wielkim mieście, ale i tak je doganiamy w jakości edukacji! Srebrna odznaka jest tego najlepszym dowodem.

      Członkowie kapituły podkreślali, że nie sposób przecenić 3 lub 4 lat życia u progu dorosłości. Dlatego tak ważny jest wybór szkoły średniej. Stąd też pomysł rankingu szkół. Podkreślili też, że warto docenić te licea, które nie znalazły się bezpośrednio na podium, ale są wysoko punktowane ( jak my!). Takie docenione szkoły to „ szkoły, w których warto się uczyć”. Sytuacja naszego liceum jest wyjątkowa, bo nie dość, że od 10 lat utrzymujemy się na liście bardzo dobrych i najlepszych, to
       w tym roku awansowaliśmy z brązowej na srebrną odznakę jakości edukacji!

       

    • Konkurs Kolęd i Pastorałek
     • Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • Dużym sukcesem zakończył się udział naszych uczennic w 22 Międzypowiatowym  Konkursie Kolęd
      i Pastorałek organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Liceum Ogólnokształcące  w Dynowie
      w dniu 26 stycznia 2019r. Martyna Wrona ( I B ) zajęła I miejsce w kategorii szkół średnich a Julia Cwynar ( I C ) wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów na scenie wokalnej.

     • Krośnieńskie Dyktando PWSZ

     • Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Krośnieńskiego Dyktanda PWSZ.

      Etap szkolny odbędzie się 28 lutego 2019, a wielki finał 2 kwietnia 2019.

      Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli polonistów, do dnia
      01.02.2019.

     • WYNIKI KONKURSÓW języka niemieckiego

     • Z przyjemnością zawiadamiamy, że drużyna w składzie Marcin Matyasz, Amelia Malisz i Martyna Wojnicka z klasy IC zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu wiedzy o Austrii "Turbolandeskunde", który odbędzie się 8 marca w Przemyślu. 
      Gratulujemy 

       Wyniki konkursu Deutschfreund: 
      Klasy I:
      Michał Haduch IB - 1 miejsce w województwie, 6 w kraju
      Marcin Matyasz IC - 3 miejsce w województwie, 13 w kraju
      Julia Haduch 1B - 7 miejsce w województwie
      Klasy II i III:
      Ewelina Florczak 3A - 6 miejsce w województwie
      Aleksandra Cyptor 3D - 11 miejsce w województwie
      Gimnazjum klasa 3gA: 
      Mateusz Jakiel - 3 miejsce w województwie
      Hubert Skiba - 5 miejsce w województwie
      Miłosz Siadkowski - 6 miejsce w województwie
      Gratulujemy osiągniętych sukcesów

       

     • OGŁOSZENIE

     •  

      OGŁOSZENIE

      Informujemy, że próbny egzamin gimnazjalny (historia i wos)  odbędzie się w dniu 23.01.2019 r. na lekcji 1 i 2 w salach 109(klasa 3GA) i 23(klasa 3GB).

     • GRABOSZCZANIE 16 STYCZNIA GODZINA 16.00 ZAPRASZAMY ;)

     • OGŁOSZENIE

       

       Informujemy, że w dniu 16 stycznia 2019r. (tj. środa) o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej gościć będziemy kapelę ludową i zespół obrzędowy GRABOSZCZANIE.

       Wraz z Uniwersytetem III Wieku serdecznie zapraszamy  uczniów, chcących wziąć udział w tym wydarzeniu do szkoły.

     • Olimpiada Fizyczna "O Diamentowy Indeks AGH"

     • Informujemy, iż do II etapu Olimpiady Fizycznej "O Diamentowy Indeks AGH" zakwalifikowało się troje naszych uczniów z klasy 3a.

      Są to:

      Barbara Fijałka

      Filip Pieniążek

      Piotr Żak

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Olimpiada Matematyczna "O Diamentowy Indeks AGH"

     • Z radoscia informujemy ze do drugiego etapu Olimpiady Matematycznej "O Diamentowy Indeks AGH" zakwalifikowali sie ucznniowie klasy 3a: Ewelina  Florczak, Barbara Fijalka, Kinga Kuśnierczyk, Gabriela Szpiech i Piotr Żak. Gratulujemy!

    • PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT
     • PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

     • W środę 28.11.2018r. drużyna dziewcząt I LO w Brzozowie reprezentowała nasz powiat w Rejonowej Licealiadzie w piłce ręcznej, która odbyła się w Sali gimnastycznej I LO w Sanoku. Po zaciętej walce nasze szczypiornistki nieznacznie uległy drużynie gospodyń 14-15. Mimo tego wyniku uzyskały awans do Półfinału Wojewódzkiego Licealiady, który odbędzie się 13.12.2018r. w Krośnie.

      Nasza drużyna grała w składzie:

      Florczak Ewelina-br, Jędryczka Wioletta-br, Cyptor Aleksandra, Hawaj Natalia, Łobaza Natalia, Kuśnierczyk Kinga, Mikoś Natalia, Baran Izabela, Szpiech Gabriela, Wolanin Patrycja, Szewczyk Monika, Dereń Dominika, Cyptor Karolina, Wojnicka Martyna.

      Opiekun drużyny - p.Magdalena Kaczkowska.

      Życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

    • SPORTOWCY ZSO NAGRODZENI
     • SPORTOWCY ZSO NAGRODZENI

     • W dniu 3 października br. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyło się Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół, gmin, powiatów i klubów za rok szkolny 2017/2018. Wzięli w niej udział przedstawiciele najlepszych szkół województwa podkarpackiego, w tym naszego liceum ogólnokształcącego.

      Zawody szkolne organizowane przez Szkolny Związek Sportowy rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych:

      • Igrzyska Dzieci
      • Igrzyska Młodzieży Szkolnej
      • Licealiada.

      W kategorii Licealiady w zawodach wojewódzkich brało udział aż 159 szkół ponadgimnazjalnych.  Na uroczystej gali nagrodzono najlepsze 8 z nich.

      Na miejscu 2 sklasyfikowano ZSO w Brzozowie.

      Pamiątkową statuetkę oraz talon na zakup sprzętu sportowego z rąk pani Małgorzaty Rauch - Podkarpackiego Kuratora Oświaty odebrali przedstawiciele naszego liceum- p.Magdalena Kaczkowska, Aleksandra Cyptor i Oskar Olejarski.

      Bardzo dobre wyniki szkół i klubów we współzawodnictwie nie były by możliwe gdyby nie pełna zaangażowania i poświęcenia praca nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, dyrekcji szkół, działaczy sportu szkolnego. Kilku z nich wyróżniono.

      Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związek Sportowy w Rzeszowie przyznał Honorowe medale „Za zasługi w sporcie szkolnym”. Otrzymała go także pani Magdalena Kaczkowska – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie

      Nagrody wręczali oraz złożyli gratulacje i podziękowania dla przedstawicieli samorządów, dyrekcji szkół, nauczycieli i młodzieży:

      pani Maria Kurowska - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego,

      pani Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,

      pan Jerzy Janusz - Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,

      pan Jacek Bigus - Wiceprezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie.

      Wszystkim uczniom, reprezentującym ZSO w zawodach sportowych i nauczycielom WF składamy ogromne gratulacje!!!