• „Weź przyszłość w swoje ręce - finanse oczami licealisty”

• 28.11.2019
        • 22 listopada uczniowie klas I z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach praktycznych pt. „Weź przyszłość w swoje ręce - finanse oczami licealisty”, prowadzonymi przez studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego pod opieką p.Magdaleny Wiercioch i p.Anny Kowal.

Młodzież z dużym zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy mogła zdobyć wiedzę na temat inflacji, zakładania własnego przedsiębiorstwa, nowoczesnych form płatności oraz podstawowych zasad gospodarowania budżetem domowym.

Po przeprowadzeniu każdego warsztatu uczniowie rywalizowali w grupach o dodatkowe punkt do testu, dzięki któremu trzech najlepszych uczniów dostało się na Galę Finałową.

Po podsumowaniu wszystkich punktów i przeprowadzeniu zaciętej dogrywki możemy ogłosić, że zwyciężyli:

1. Dawid Dmitrzak
          z kl. 1Ag
          2. Aleksandra Adamska z kl. 1Cg
          3. Karolina Sapa z kl. 1Cg

Wszystkim dziękujemy za spędzony czas, a  trójka zwycięzców będzie reprezentoawć naszą szkołę
          12 grudnia 2019 roku na Gali Finałowej w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Opiekunem uczniów jest p. Barbara Niecko.

Link do galerii:

• Sukces uczniów w konkursie języka niemieckiego

• 25.11.2019
        •

Dnia 7.11.2019 r. pod patronatem organizacji Mogalo odbył się w naszej szkole interaktywny konkurs z języka niemieckiego "Verstehen", podczas którego uczestnicy rozwiązywali 24 zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu o różnym poziomie trudności.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas pierwszych i drugich.

Uzyskując tytuły laureatów najwyższe miejsca w kraju zajęli kolejno:

1. Michał Haduch z kl. 2b - 120 pkt.

2. Marcin Matyasz z kl. 2c - 116,25 pkt.

Dobre wyniki uzyskały również:

Amelia Malisz z kl. 2c - 73,75 pkt.

Martyna Wojnicka z kl. 2c - 59,75 pkt.

Milena Bryś z kl. 1c - 58,25 pkt.

• I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w piłce ręcznej dziewcząt

• 08.11.2019
        • W dniu 7.11.2019r. na Sali gimnastycznej I LO w Brzozowie rozegrano Powiatową Licealiadę w piłce ręcznej dziewcząt. W jedynym meczu tego turnieju zmierzyły się gospodynie – I LO Brzozów z zespołem  ZSE Brzozów. Mecz zakończył się wynikiem 20-2  dla I LO, która to drużyna awansowała do zawodów rejonowych.

Drużyna I LO  zagrała w składzie:

Julita Król, Karolina Cyptor, Patrycja Wolanin, Maria Rymarowicz, Alicja Neupauer, Wiktoria Długosz, Nina Bartkowska, Weronika Florek, Natalia Sobota, Dominika Dereń, Wiktoria Wojtuń, Zuzanna Stachowicz, Martyna Wojnicka, Emilia Chudzikiewicz,  Jagoda Półchłopek, Joanna Głowacka, Martyna Dąbrowiecka.

Opiekun drużyny - p.Magdalena Kaczkowska