• Podkarpacki Konkurs Chemiczny

          • Informujemy, że do II etapu Ogólnopolskiego Podkarpackiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Wydział Chemiczny PRz zakwalifikowali się uczniowie klasy 3 B:

            1) Patrycja Pelczar

            2) Jakub Szczuka

            3) Piotr Schmidt

             

            Kolejny etap odbędzie się 14.12.2019r. w Rzeszowie.

            GRATULUJEMY i ŻYCZYMY POWODZENIA 

          • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 13.12.2019r.

          • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
            13.12.2019 – 3 GRUPY

            Godzina 8:00
            Sala 53  - opiekun S.Stemulak

            Klasa  I AG i I BG                                                                    Klasa II A

            1. Mazur K.                                                                            Wawczak M.
            2. Stachowicz Z.                                                                   Folta K.
            3. Siadkowski M.                                                                   Szerszeń K.
            4. Głowacka J.                                                                      Cecuła J.
            5. Kaczor Z.                                                                            Sabik H.
            6. Jurek A.                                                                             Sadowska A.
            7. Szmyd A.                                                                           Sadowski M.
            8. Jakiel M.                                                                            Brajta K.
            9. Chudzikiewicz E.                                                             Fijałka H.
            10. Haduch A.                                                                         Jarosz T.
            11. Jóźwiak P.                                                                         Piwowar A.
            12. Śmigiel G.                                                                          Kościński M.
            13. Wojnicki A.

            Klasa IIB

            1. Federczak A.
            2. Haduch J.
            3. Masłyk K.
            4. Dżoń M.
            5. Bałaj W.
            6. Data U.

            Godzina 8:45

            Sala 53 -  opiekun S. Stemulak

            Klasa I DG                                                               Klasa I B                               Klasa I C

            1. Bałaj P.                                                           Heś N.                                   Zagozdon M.
            2. Korfanty M.                                                                                                   Fijałka J.
            3. Styszko A.
            4. Kiełkowicz M.
            5. Leśniak P.
            6. Mączka K.
            7. Cyrek C.
            8. Dydak K.

             

            Klasa II E                                                      Klasa II C                              Klasa III B i III E

            1. Droźdżal M.                                         Wojnicka M.                                 Szczuka K.
            2. Gdula A.                                               Rygiel G.                                         Sabik S.
            3. Kuźnar L.
            4. Karbowski M.

            Klasa I AG

            1. Glazer K.
            2. Kurcoń T.
            3. Filak N.

            Godzina 9:40

            Sala 53 – opiekun A.Bator

            Klasa I A                                                                  Klasa I C i D

            1. Pietryka K.                                                                      Tarnawska Z.
            2. Kukuliński K.                                                                   Rzepka K.
            3. Władyka M.                                                                     Wróblewska A.
            4. Biedka D.                                                                         Kałamucka J.
            5. Wątróbski J.                                                                     Kus K.
            6. Duda W.                                                                          Leśniak E.
            7. Bańczak N.                                                                      Dąbrowska J.
            8. Wolanin K.                                                                       Tarańska W.
            9. Warchałowska N.                                                            Dmitrzyk J.

             

            Godzina 9:40

            Sala 21 – opiekun R. Żaczek

            Klasa I C                                                                              Klasa I E

            1. Gębuś K.                                                                    Władyka D.
            2. Siekaniec J.
            3. Gromek B.

            Klasa I DG                                                                  Klasa I EG

            1. Gierlach Z.                                                         Bartkowska N.             Pytlak K.
            2. Borowiecka K.                                                    Króla J.                         Lorenc M.
            3. Buczek A.                                                           Stankiewicz P.
            4. Niemiec W.                                                         Florek W.
            5. Kundzierewicz A.                                               Kędra W.
            6. Targowska G.                                                     Szuba M.
          • Spotkanie Prezydenta RP w I Liceum Ogólnokształcącym

          • ERASMUS +

          • W dniach 25 – 29 listopada nauczycielki I Liceum Ogólnokształcącego: Ewa Sawka i Monika Szczepek wzięły udział w krótkoterminowym szkoleniu kadry, w ramach projektu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna,  Akcja 2: Partnerstwa strategiczne, projekt: Współpraca szkół (KA229), które miało miejsce w słonecznym Palermo na Sycylii.

            W trakcie pobytu nauczyciele uczestniczyli w różnorodnych warsztatach i wykładach obejmujących tematykę realizowanego w I LO projektu: „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań”. Wśród najciekawszych wymienić można: wykład prof. Chirco ze stowarzyszenia Italia Nostra na temat spuścizny kulturalnej Palermo jako źródła lokalnego rozwoju, spotkania i dyskusje z miejscowymi producentami sycylijskiej  ceramiki (Bisanzio) oraz tradycyjnych sycylijskich torebek coffa  (Gisella Mandala bags), a także warsztaty dotyczące założenia firmy, tworzenia biznes planu i analizy lokalnego rynku.

            W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich realizujących projekt: „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań”, tj. nauczyciele z: Portugalii, Majorki, Rumunii, Litwy i Polski. Niezwykle gościnni i serdeczni okazali się włoscy nauczyciele ze szkoły Instituto Superiore Statale „Mario Rutelli” koordynujący projekt i zarazem organizatorzy spotkania. Równie ciepło przebiegło spotkanie z burmistrzem Palermo Leoluca Orlando, który przedstawił specyfikę wyspy i zachęcał do jej głębszego poznania.

            Po bardzo intensywnej pracy umysłowej, ostatni dzień pobytu przeznaczony był na poznanie najważniejszych zabytków Palermo oraz zwiedzanie pobliskiego miasteczka turystycznego Cefalu z przepiękną plażą i mnóstwem słońca.

            Wyjazd na Sycylię to pierwsza mobilność w ramach realizowanego w I LO projektu Erasmus+. Ze względu na charakter szkoleniowy tego wyjazdu, wzięli w nim udział tylko nauczyciele. W tym roku szkolnym odbędą się jeszcze wyjazdy do Rumunii i Portugalii i uczestniczyć będą w nim nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie

          • Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

          • Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 3b: Barbara Ekiert, zakwalifikowała się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Część pisemna odbędzie się 10 stycznia 2020 r. na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie.

            Serdecznie gratulujemy Basi i życzymy jej dalszych sukcesów!

          • Wywiadówka śródsemestralna

          • W dniu 03.12.2019 r. (tj. wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów klas I, II i III.

            Serdecznie zapraszamy.