• JĘZYKI ŚWIATA

• 18.02.2020
        • W naszej szkole rozpoczął się cykl spotkań ze studentami języków obcych, w których biorą udział uczniowie klas humanistycznych i językowych.

W dniu 08.02.2020 odbyło się spotkanie z naszym absolwentem, studentem sinologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Jakubem Ciesielskim. Uczniowie mieli okazję poznać zasady zapisu i wymowy słów w języku chińskim, proste zwroty w komunikacji, a także kulturę Chin.

Zainteresowane tym tematem osoby mogły uświadomić sobie specyfikę studiowania „egzotycznych” języków, co być może, pomoże im w wyborze studiów filologicznych.

17.02.2020 uczniowie spotkali się z Jakubem Mercikiem studentem języka niderlandzkiego na Uniwersytecie Wrocławskim. Opowiadał on w bardzo ciekawy sposób o swoim kierunku studiów i przybliżył uczniom zasady rekrutacji oraz korzyści płynące z uczenia się języków obcych.

Serdecznie dziękujemy studentom za ich zaangażowanie i mamy nadzieję, że spotkania te pomogą naszym uczniom wybrać wymarzone ale też i przemyślane kierunki studiów filologicznych.

Marzena Komska-Ciesielska

Bernardeta Siegel-Wojnicka

• Zajęcia wirtualnego koła matematyczno-logicznego na AGH

• 18.02.2020
        • Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie serdecznie zaprasza młodzież do wzięcia udziału w zajęciach wirtualnego koła matematyczno-logicznego  eMIL 24.

Na kole czekają niestandardowe łamigłówki matematyczne i logiczne.

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich uczniów powyżej 13-tego roku życia.

Każdy uczeń dołącza do koła całkowicie ZA DARMO

Pracuje się wyłącznie przez Internet (e-learning).

Koło będzie trwało od 9 marca 2020 do 7 czerwca 2020 (to jest już dwudziesta czwarta edycja).

Każdy uczeń ma bezpośredni kontakt z prowadzącym.

http://upel.agh.edu.pl/kola/ - już teraz można odwiedzić stronę, zalogować się jako gość i zobaczyć DEMO.

Chętni uczniowie proszeni są o kontakt z nauczycielami matematyki.

• 43. Olimpiada Języka Niemieckiego

• 18.02.2020
        • W dniu 08.02.2020 r. w Katedrze Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się egzamin ustny w ramach eliminacji okręgowych 43. Olimpiady Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowali Marcin Matyasz (2C) i Michał Haduch (2B). Z radością informujemy, że Marcin zajął II, a Michał V miejsce w okręgu, gwarantując sobie tym udział w etapie centralnym. Finał olimpiady odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 roku w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach centralnych

• SUKCES   SZTAFETY   PŁYWACKIEJ   CHŁOPCÓW   W   FINALE   WOJEWÓDZKIM   LICEALIADY

• 13.02.2020
        •

W dniu 12.02.2020r w Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w pływaniu sztafetowym i indywidualnym.

Sztafeta chłopców zajęła wysokie 5 miejsce i ustanowiła nowy rekord LO z czasem 2:54,34.

Sztafeta  chłopców wystąpiła w składzie:

Maksymilian Chudzikiewicz    29,0s

Kamil Glazer    29,28s

Michał Komski   29,39s

Miłosz Wojtowicz  30,06s

Kacper Kowalski   28,51s

Wiktor Gregorowicz   27,98s.

Rez. Piotr Schmidt

W zawodach indywidualnie startowały:

Emilia Komska –stylem grzbietowym  m8 z czasem   36,62s

Karolina Paczkowska – stylem dowolnym m9 z czasem   31,86s.

Opiekun-p.Magdalena Kaczkowska.

• III Maraton Maturalny dla uczniów klas trzecich

• 11.02.2020
        • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych maturzystów do udziału w Maratonie Maturalnym, który odbędzie się 15.02.2020r. (sobota)