• Warsztaty prawne dla uczniów I LO

    • 24.09.2020
    • Pasieka - Fundacja Rozwoju i Wsparcia realizuje na terenie Powiatu Brzozowskiego warsztaty prawne dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów co umożliwia uczniom swobodną wymianę swoich poglądów i spostrzeżeń z prowadzącym a także zadawanie pytań, także wykraczających poza program spotkania. Warsztatom z prawnikiem zawsze towarzyszy żywa dyskusja opatrzona autentycznymi przykładami z kancelarii prawnej. Dzięki temu umożliwia się uczestnikom nie tylko poznanie przepisów prawa ale także właściwe spojrzenie i przygotowuje argumentację w sytuacji zagrożenia i konieczności podjęcia właściwej decyzji. Charakter spotkań polega na możliwie szerokim rozpowszechnieniu najważniejszych informacji prawnych dla młodzieży tak aby właściwie kształtować ich postawy obywatelskie. Zwieńczeniem zajęć jest organizacja konkursu z wiedzy prawnej ze świetnymi nagrodami dla laureatów (opaski sportowe) oraz drobnymi upominkami dla wszystkich uczestników. Konkurs odbędzie się w październiku na terenie Powiatu.

     Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o prawie, zaszczepienie zainteresowania tematyką prawną oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

     Projekt realizowany jest we wrześniu i październiku 2020 r. przez Fundację Pasieka pod patronatem Starosty Brzozowskiego oraz patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Projekt finansowany jest ze środków otrzymanych od Powiatu Brzozowskiego.

    • Spotkanie z rodzicami i zebranie trójek klasowych

    • 23.09.2020
    • Zapraszamy rodziców uczniów klas 1 na spotkanie organizacyjne 

     z wychowawcami w dniu 30.09.2020r. (tj.środa) na godzinę 16.00.

     Spotkanie z wychowawcami w klasach:

     Klasa  1A- Monika Szczepek  sala 103

     Klasa 1B- Aneta Brewka sala 109

     Klasa 1C- Marzena Komska- Ciesielska sala 107 

     Klasa 1D -Jolanta Gliściak sala 23

     Klasa 1E-  Aleksandra Boroń sala 108

      

     Natomiast o godzinie 17.00  w sali 105 odbędzie się spotkanie trójek klasowych: I , II i III.

      

    • Kiermasz podręczników

    • 01.09.2020
    • Informujemy, że w dniach 3-4 września w szkole (na długiej przerwie), obok sekretariatu odbędzie się kiermasz podręczników.

     Prosimy uczniów klas starszych o przyniesienie podręczników
     i odsprzedanie młodszym kolegom.