• Perspektywy LICEA 2021

• 29.01.2021
        •   Ogólnopolska kapituła wyróżniła nasze liceum tytułem SREBRNA SZKOŁA, tym samym znaleźliśmy się w rankingu najlepszych szkół średnich w Polsce, publikowanym co roku przez miesięcznik „Perspektywy”!!!

To ogromny sukces wszystkich naszych uczniów i nauczycieli, którym serdecznie gratulujemy!!!!

Nasza szkoła, w porównaniu z ubiegłym rokiem, awansowała z 26 na 20 miejsce w województwie oraz z 574 na 409 miejsce w kraju.

Kolejny cel? Złoto!!!

• Netykieta i praca na lekcji

• 27.01.2021
        • Nauka w naszej szkole odbywa się zdalnie. Siedząc przed komputerem zapominamy o zasadach jakie obowiązują podczas pracy w sieci. Warto przypomnieć sobie ogólne zasady .

Praca w sieci - Netykieta

Chyba pierwszą i naważniejszą zasadą jest

Szanuj innych i traktuj ludzi tak, jak chcesz aby traktowali Ciebie

Pamiętajmy - nie jesteśmy anoniowi w sieci

Praca na lekcji i sprawdziany.

Do tego punktu chyba najlepszym stwierdzeniem jest

Uczciwość to nie frajerstwo.

• Konkurs wiedzy prawnej

• 04.01.2021
        • „Pasieka” - Fundacja Rozwoju i Wsparcia przeprowadziła na terenie Powiatu Brzozowskiego dwa Powiatowe konkursy z wiedzy prawnej. Konkursy zostały poprzedzone realizacją przez Fundację Pasieka serii warsztatów prawnych dla uczniów.

Udział w konkursie wzięły szkoły ponadpodstawowe z terenu Powiatu Brzozowskiego: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie i Zespół Szkół Budowlanych im. T. Kościuszki w Brzozowie.

Laureatami I Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

1. Natalia Telesz - I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie,

2. Weronika Buczek - I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie,

3. Weronika Florczak - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie.

Laureatami II Powiatowego konkursu z wiedzy prawnej zostali:

1. Aleksandra Wyżykowska - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie,

2. Karol Freus - Zespół Szkół Budowlanych im. T. Kościuszki w Brzozowie,

3. Karolina Sokalska - I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Brzozowie.

Serdecznie gratulujemy. Zwycięzcy otrzymają nowoczesne elektroniczne opaski sportowe. Konkursy zostały zrealizowane pod patronatem Starosty Brzozowskiego oraz patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. Konkurs jest sfinansowany ze środków otrzymanych od Powiatu Brzozowskiego.

Aby zapoznać się z działalnością Fundacji Pasieka - zapraszam na stronę internetową www.fundacjapasieka.pl