• Wielkanoc 2021

• 30.03.2021
        • Ta dziwna rzeczywistość  – jeszcze ciągle nowa, a trochę już oswojona,

zamyka nas w wieczernikach samotności.

W odosobnieniu i zalęknieniu tęsknimy do tych, którzy dotąd wypełniali nasze myśli, serca

i życie.

Ich miejsce przejęły obawy i duża doza niepewności.

Myśl, że „coś się skończyło”, bierze nad nami górę i czasem aż trudno uwierzyć, że „jeszcze może być pięknie”.

A jednak Nadzieja i Życie nigdy nie dają za wygraną.

Przychodzą do nas zwycięsko- pomimo drzwi zamkniętych -  I lubią zaskakiwać – wbrew naszym domniemaniom.

Niech prawda o Zmartwychwstaniu i Cud prawdziwej Radości odmienią naszą codzienność

i dotkną naszych serc.

Tak byśmy umieli dostrzec, że warto prawdziwie się cieszyć ciepłem promieni słońca, wróblem co stuka w szybę i szczerym uśmiechem drugiego człowieka.

Zdrowych, spokojnych i pełnych Nadziei Świąt Wielkanocnych

Życzy

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie.

• Sukcesy z Religii

• 30.03.2021
        • Uczniowie klas humanistycznych - Aleksandra Szczepek, Jan Siekaniec i Karolina Sapa, wzięli udział w diecezjalnej Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Karolina Sapa znalazła się w gronie dziesięciu osób z największą ilością zdobytych punktów. Aleksandra Szczepek zakwalifikowała się do finału V Ogólnopolskiego Konkursu z Prawa Kanonicznego i w kwietniu walczyć będzie o tytuł laureatki etapu centralnego!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 25.03.2021 – Dzień Matematyki

• 18.03.2021
        • III MATURALNY Maraton dla UCZNIÓW KLAS TRZECICH

POZIOM PODSTAWOWY
          od 13:50 – Spotkanie na MT w Zespole uczniowieMatura2021
          14:00 - 14:45 – Moduł 1 – rozwiązywanie zadań – forma wykładowo-ćwiczeniowa
          14:45 - 15:00 – Przerwa kawowo - herbaciana :)
          15:00 - 17:00 – Moduł 2 – mini-matura
          17:00 - 17:30 – Moduł 3 – podsumowanie, omówienie mini-matury
          i zakończenie Maratonu.

POZIOM ROZSZERZONY
          od 13:50 – Spotkanie na MT w Zespole uczniowieMatura2021
          14:00 - 14:45 – Moduł 1 – rozwiązywanie zadań – forma wykładowo-ćwiczeniowa
          14:45 - 15:00 – Przerwa kawowo - herbaciana :)
          15:00 - 17:00 – Moduł 2 – mini-matura
          17:00 - 17:30 – Moduł 3 – podsumowanie, omówienie mini-matury
          i zakończenie Maratonu.

Oceny na życzenie uczniów będą wpisywane do dziennika

Myślisz, że nie da się cały dzień rozwiązywać zadań z matematyki?
          Weź udział w Maratonie, a zobaczysz, że jest to możliwe!

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych maturzystów do udziału w Maratonie Maturalnym. Ilość miejsc nieograniczona. Widzimy się na MT o 13.50

• Nasza humanistka w centralnym etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

• 11.03.2021
        • Amelia Malisz - uczennica klasy 3C pomyślnie przeszła kwalifikacje okręgowe konkursu, awansując do finału!!!! Przed naszą olimpijką walka o najwyższe trofeum - tytuł Laureata!

Zawody ostatniego - ogólnopolskiego szczebla planowane są w części pisemnej na 15 kwietnia, zaś w części ustnej na 17 kwietnia i przeprowadzone zostaną online.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.

• Ogólnopolski konkurs organizowany przez Politechnikę Krakowską „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”

• 10.03.2021
        • Zapraszamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Politechnikę Krakowską „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”.

Inicjatywa służy popularyzacji wiedzy o wybitnym Patronie Politechniki Krakowskiej – polskim i amerykańskim bohaterze narodowym, a także inżynierze. Na laureatów rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody finansowane i rzeczowe, a dla trojga najlepszych uczniów dodatkowe punkty w rekrutacji na studia I stopnia na PK. Konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy – test wiedzy on-line – zaplanowano na 9 kwietnia br. Aby wziąć w nim udział, należy dokonać do 22 marca elektronicznej rejestracji pod adresem: www.kosciuszko.pk.edu.pl. Na stronie konkursu znajdują się wszystkie niezbędne informacje, regulamin, harmonogram i wykaz literatury. Wielki finał odbędzie się 23 kwietnia 2021 r. na terenie Politechniki Krakowskiej lub (w zależności od sytuacji epidemiologicznej i restrykcji związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2) w formie zdalnej.

• Karol Rak 1A i Miłosz Siadkowski 2AG finalistami Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała w Łańcucie

• 09.03.2021
        • 29.01.2021 odbył się w naszej szkole, z zachowaniem reżimu sanitarnego,  XXXVI Konkurs Matematyczny  im. prof. Jana Marszała. Uczestniczyło  w nim 16 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki w kategorii klas pierwszych uzyskał Karol Rak z 1A, w kategorii klas drugich Miłosz Siadkowski 2AG, a w kategorii klas trzecich Hubert Fijałka 3A.

Finalistami Konkursu zostali Karol Rak i Miłosz Siadkowski.

• Dzień Kobiet

• 08.03.2021
        • Wszystkim Nauczycielkom, Uczennicom, Absolwentkom i Sympatyczkom naszej szkoły życzymy wszelkiej pomyślności i samych słonecznych chwil z okazji Dnia Kobiet. Do życzeń dołączamy upominek przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

To nie koniec niespodzianek... nasze uczennice mogą skoncentrować się dziś przede wszystkim na celebrowaniu tego wyjątkowego dnia Drogie Panie - z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostałyście na cały dzień zwolnione z odpowiedzi ustnych.

• Drugi etap Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

• 04.03.2021
        • Uczniowie klasy 2AG - Bartosz Buczek i Tomasz Kurcoń w najbliższy weekend będą zmagać się z zadaniami II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.
          6 marca obaj będą rozwiazywać zadania z fizyki, 7 marca z matematyki. Dla Bartka pomyśle rozwiązanie zadań z matematyki da przepustkę do kolejnego etapu także z informatyki.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!