• Podwójny sukces informatyczny Bartosza Buczka

    • 29.12.2021
    • Bartosz Buczek - uczeń klasy 3Ag, rozwijający swoje umiejętności pod opieką nauczycielki informatyki pani Joanny Chęć oraz nauczycielki matematyki pani Joanny Bieńkowskiej, awansował do II etapu Olimpiady Informatycznej (jako jeden z pięciu uczniów z województwa podkarpackiego) oraz do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z informatyki a także z matematyki. W pierwszym etapie zarówno w Olimpiadzie Informatycznej jak również w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH z informatyki Bartosz uzyskał maksymalną liczbę punktów! Z matematyki do maksymalnej liczby punktów zabrakło Mu tylko jednego punktu.

     Sukces Bartosza to potwierdzenie Jego talentu w dziedzinie informatyki, ponieważ uczestnicy olimpiad tego rodzaju muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów oraz pracy w środowisku programistycznym. Poprzeczka ustawiona została zatem bardzo wysoko, zaś sukces Bartosza to niewątpliwie miara jego talentu

     Osiągnięcia Bartka nie byłyby możliwe bez jego zaangażowania i pracy – przede wszystkim ogromnej ilości rozwiązywanych zadań z informatyki oraz z matematyki. Ponadto w obecnym roku szkolnym Bartosz ma na swoim koncie również inne sukcesy z informatyki. Jest także laureatem II miejsca w Konkursie Bóbr-MAP edycja II, oraz laureatem XVI Konkursu Bóbr - Senior.

     Bartkowi serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

    • Turniej pokoleń

    • 28.12.2021
    • Tradycyjnie w okresie międzyświątecznym w naszym liceum zorganizowany został turniej piłki ręcznej pomiędzy absolwentami i uczniami naszej szkoły. Była to już siódma odsłona tej rywalizacji, do której jak co roku licznie przystąpili nasi absolwenci, by w duchu fair play rozegrać mecze ze swoimi młodszymi kolegami. Dodatkowo gościnnie udział w turnieju wzięła również drużyna chłopców z Grabownicy.

     Rozegrany turniej obfitował w wiele pięknych akcji, spektakularnych parad bramkarskich oraz zdobytych bramek. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła drużyna Absolwenci Pomarańczowi przed Absolwentami Zielonymi i Uczniami I LO.

     Na zakończenie rywalizacji chłopców przeprowadzono konkurs na Króla Rzutów Karnych. Puchar przechodni, z rąk poprzedniego mistrza Pawła Forysia, odebrał Michał Komski.

     Po rywalizacji chłopców na parkiecie spotkały się drużyny Absolwentek i Uczennic brzozowskiego liceum. To już drugie spotkanie naszych szczypiornistek, w trakcie którego w duchu sportowej rywalizacji zwyciężyły dziewczynki ze szkolnej drużyny piłki ręcznej.

     Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju i już dziś zapraszamy na kolejne sportowe spotkanie za rok!!

    • Wesołych Świąt

    • 23.12.2021
    • Święta to czas, kiedy obdarowujemy świat tym, co w nas najpiękniejsze. Wyjątkowy prezent ma dla Was również nasza uzdolniona uczennica - Julia Kałamucka. To ujęte w świąteczną kompozycję dźwięki i słowa pięknej kolędy, a wraz z nimi płynące prosto z serca „Wesołych Świąt”.

    • Kolejny sukces wokalny naszej uczennicy Oliwii Mielcarek!

    • 20.12.2021
    • Po udanych eliminacjach do wojewódzkiego etapu XXIII Konkursu Kolęd i Pastorałek, które odbyły się 9 grudnia w Gminie Miejsce Piastowe, uczennica naszej szkoły -Oliwia Mielcarek została zakwalifikowana do wielkiego finału konkursu, który odbył się 19 grudnia gościnnie na sali widowiskowej w Łężanach. Droga do finału nie była łatwa, ponieważ w muzycznej rywalizacji Oliwia musiała pokonać ponad 80 osób starających się o awans. 

      W konkursie finałowym zaprezentowali się już tylko najlepsi wokaliści, którzy na scenie pojawili się w pięciu grupach wiekowych. Oliwia reprezentowała kategorię szkół średnich, w której z racji na doświadczenie konkurencja była zdecydowanie największa. 

     W każdej kategorii Jury przyznało jedno wyróżnienie oraz nagrodę główną, która trafiła właśnie w ręce Oliwii dzięki autorskiemu, bardzo wysoko ocenionemu wykonaniu pastorałki „Lulajka”, zaśpiewanej przez naszą młodą artystkę z własnym akompaniamentem.

     Oliwii serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych udanych występów!