• Koniec marca pod znakiem języka niemieckiego

    • 31.03.2022
    • W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych konkursach z języka niemieckiego, których zadaniem są nie tylko rozbudzanie zainteresowań i podejmowania intelektualnych wyzwań u uczniów, ale również diagnozowanie potencjału i zaangażowania uczestników, jak również odkrywanie ich uzdolnień i talentów.

     24 marca 31 uczniów klas 1, 2 i 3 uczestniczyło w organizowanym przez Łowców Talentów Jersz XXI Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego.

     Również 24 marca uczniowie klasy 3c Gabriela Rachwał i Jan Siekaniec wzięli udział w Konkursie Recytatorskim zorganizowanym ramach II Festiwalu Języka Niemieckiego przez Uniwersytet Rzeszowski.

     25 marca odbył się etap szkolny VII Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Do etapu regionalnego zakwalifikowali się Jan Siekaniec z klasy 3c, Julia Gazda z klasy 2c i Jakub Wójcik z klasy 2b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     29 marca w MZS nr 4 w Krośnie miał miejsce wpisany na listę kuratoryjną VIII Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów, w którym naszą szkołę reprezentowali: Maja Owsiany kl. 2d, Julia Gazda kl. 2c, Marcelina Zagozdon kl. 3CG i Sylwester Pietryka kl. 3DG.

    • Nasze siatkarki z awansem do półfinału Licealiady

    • 27.03.2022
    • 24 marca uczennice naszej szkoły brały udział w Rejonowej Licealiadzie w piłce siatkowej dziewcząt, która odbyła się w Lesku. Dziewczyny dały z siebie wszystko i dzięki zaciętej walce uplasowały się na 2 miejscu, tym samym uzyskując awans do półfinału!

     Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

    • Absolwenci z wizytą w naszej szkole!

    • 25.03.2022
    • 25 marca uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej, którzy jednocześnie są absolwentami naszej szkoły. Spotkanie poprowadzili mgr inż. Angelika Macior, specjalizująca się w diagnostyce laboratoryjnej z biotechnologii i w problematyce biochemii stosowanej oraz Michał Bieda - student V roku Wydziału Chemicznego.

     Nasi goście zaprezentowali ofertę edukacyjną Politechniki Rzeszowskiej, dzieląc się również osobistymi doświadczeniami, co jest na wagę złota dla maturzystów szukających swojej życiowej drogi. Dodatkowo cieszy nas fakt, że absolwenci ILO rozwijają się i spełniają swoje marzenia, jednocześnie wracając do miejsc ze szkolnych lat, miejsc, w których rodziły się ich pierwsze pomysły na życie.

    • 01.04.2022 – Dzień Matematyki

    • 23.03.2022
    • IV MATURALNY Maraton dla UCZNIÓW KLAS TRZECICH 
     PO GIMNAZJUM 

     POZIOM PODSTAWOWY / POZIOM ROZSZERZONY 

     13:15 - 14:00 – Moduł 1 – rozwiązywanie zadań – forma wykładowo-ćwiczeniowa 
     14:00 - 14:15 – Przerwa kawowo - herbaciana :) 
     14:15 - 16:15 – Moduł 2 – mini-matura  

     16:15 - 16:45 – Moduł 3 – podsumowanie, omówienie mini-matury  
     i zakończenie Maratonu. 

     Oceny na życzenie uczniów będą wpisywane do dziennika 

     Myślisz, że nie da się cały dzień rozwiązywać zadań z matematyki? 
     Weź udział w Maratonie, a zobaczysz, że jest to możliwe! 

     Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych maturzystów do udziału w Maratonie Maturalnym. Chęć udziału zgłaszamy u nauczycieli uczących.  Ilość miejsc ograniczona.  

    • Świetny występ naszych tancerek

    • 23.03.2022
    • Nasze licealistki - Karolina Paczkowska, Kamila Froń, Julia Dąbrowska, Oliwia Mielcarek, Aleksandra Wacek, Zofia Cierpiak, Wiktoria Wolańska, Oliwia Brodzicka, Julia Rymarowicz, które tańczą w działającym przy Brzozowskim Domu Kultury zespole Tamitu i rozwijają swoje umiejętności pod skrzydłami pani Agnieszki Wójcik, wywalczyły pierwsze miejsce w polskiej edycji festiwalu International Dance League 2022

     Dziewczyny jesteście wielkie serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w finale!!