• Uroczyste otwarcie wystawy prac Amelii Wróblewskiej

    • 06.12.2022
    • Dla Amelii Wróblewskiej – naszej młodej, świetnie zapowiadającej się artystki, 5 grudnia był dniem pełnym wrażeń. Stało się tak za sprawą wydarzenia, którym było uroczyste otwarcie wystawy prac Amelii, kolekcji w głównej mierze złożonej z portretów kobiet oraz obrazów ze świata natury i zwierząt.

     Uroczystość zainaugurowana została przez wychowawczynię Amelii – panią Annę Futymę, która powiedziała:„Amelia Wróblewska - tegoroczna maturzystka z klasy 4D o profilu językowo- dziennikarskim - dała nam się poznać do tej pory jako wzorowa uczennica, otrzymująca rok rocznie świadectwa z bardzo wysokimi notami i wyróżnieniem. Amelia jest również osobą chętnie uczestniczącą w szkolnych inicjatywach - to właśnie logo jej projektu stało się znakiem rozpoznawczym programu Erasmus+, w którym brała czynny udział. Wśród uczniów jest znana jako osoba bardzo wrażliwa, życzliwa i koleżeńska, z ogromnym sercem i otwartością na drugiego człowieka.

     Dzisiaj Amelia odsłania przed nami kolejny swój portret i jest to portret wspaniałej artystki. Jej prace plastyczne poruszają nas i zachwycają. Jesteśmy pod wrażeniem jej ogromnego talentu i niezwykłych umiejętności.

     Amelio, wiemy, że pomysł na Twoją pierwszą wystawę szukał swojego miejsca i bardzo się cieszymy, że ostatecznie trafił do naszej szkoły, to dla nas ogromny zaszczyt. Towarzyszy nam myśl, że kiedy po latach będziesz wspominać to wydarzenie, wrócisz pamięcią i sercem do naszego brzozowskiego Liceum. Życzymy Ci, by świat dostrzegł i docenił Twój ogromny talent i zachwycił się nim, bo masz niezwykłe możliwości, aby uczynić nasz świat piękniejszym i lepszym.„

     W tej wyjątkowej uroczystości Amelii towarzyszyli bliscy – rodzice oraz babcia Magdalena Wyżykowska - Figura, uznana w środowisku artystycznym malarka, po której to zapewne Amelia odziedziczyła swój ogromny talent. Nie zabrakło również ciepłych i pełnych uznania słów pani dyrektor Doroty Kamińskiej oraz muzycznego prezentu w wykonaniu Julii Kałamuckiej.

     Amelio! Pozostajemy pod ogromnym wrażeniem Twojego talentu Tak jak powiedziała Twoja babcia – wybrałaś trudną i wymagającą artystycznie drogę, ale odnajdujesz się w niej doskonale. Z całego serca życzymy Ci spełnienia wszystkiego tego, o czym sama dziś wspomniałaś oraz o czym mówili Twoi bliscy.

     Aby Twoje obrazy przyciągały uwagę.

     Aby nie można było przejść obok nich obojętnie.

     Aby zachwycił się nimi świat.

    • Wernisaż prac Amelii Wróblewskiej 5 - 9 grudnia

    • 03.12.2022
    • Artyści już od starożytności inspirowali się człowiekiem. Przez wieki zachwycali się jego urodą i szukali sposobów na uchwycenie piękna ludzkiej duszy. Tą samą artystyczną drogą podąża Amelia Wróblewska - uczennica klasy 4D, która od 5 lat rozwija swój malarski talent, portretując ludzi oraz językiem obrazów opisując świat.

     Z ogromną przyjemnością zapraszamy na wernisaż prac naszej młodej artystki, składający się przede wszystkim z portretów, przedstawiających różne oblicza, tajemniczość i piękno kobiet.

     Do zobaczenia!

    • Uczniowie klas matematyczno-fizyczno-informatycznych z wizytą na Międzynarodowych Zawodach Robotów XChallenge 2022

    • 29.11.2022
    • 25 listopada uczniowie klas 2A i 3A - matematyczno-fizyczno-informatycznych - odwiedzili Regionalne Centrum Sportowo-Widowiskowe "Podpromie" w Rzeszowie, gdzie odbywały się Międzynarodowe Zawody Robotów XChallenge 2022. Uczestnicy zawodów zmagali się z różnymi wyzwaniami, między innymi z kilkuetapowym Task Hunters. Zbudowane przez drużyny roboty musiały w wyznaczonym czasie wykonać wiele zadań oraz rozwikłać liczne zagadki, dodatkowo prezentując efekty przed jury.

     Równolegle z zawodami odbywał się mini piknik popularnonaukowy, podczas którego za sprawą  eksponatów naukowych i symulatorów przybliżony został uczniom świat nauki i techniki.

     Nasi uczniowie, oprócz śledzenia zmagań drużyn i podglądania rozwiązań konstrukcyjnych robotów, mogli również skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Przede wszystkim jednak zawody robotów z całą pewnością stały się inspiracją dla wszystkich tych uczniów, którym robotyka, elektronika i programowanie nie są obojętne.
     —————————————————————

     Organizatorami wydarzenia była Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Rzeszowska Grupa IT), Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO (Rzeszowska Grupa IT), RoboLAB oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Podkarpacki. Wydarzenie wspierają:Pratt & Whitney, Województwo Podkarpackie, Rzeszów – stolica innowacji, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, 3D House, Alcatel-Lucent Enterprise, Kronospan, Podkarpackie Centrum Innowacji oraz WAGO.