• Uczniowie LO w Brzozowie nagrodzeni na gali „Nie zagubić talentu" w Dębicy

• 07.10.2019
        • 27 września 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy odbyła się tegoroczna gala konkursu „Nie zagubić talentu” realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni najbardziej uzdolnieni i wyróżniający się uczniowie z podparpackich szkół. Uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. Marszałek Województwa Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Dyrektor Departamentu Edukacji Nauki i Sportu UMWP Babara Pelczar-Białek. W tym roku stypendia naukowe przyznano 78 uczniom a 80 uczniów otrzymało nagrody pieniężne. Przyznano też 32 stypendia artystyczne. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły, absolwenci gimnazjum dwujęzycznego przy LO w Brzozowie: Miłosz Siadkowski i Aleksandra Haduch. Miłosz, uczeń 1 klasy Ag otrzymał stypendium naukowe na okres 10 miesięcy. Do jego największych osiągnięć w ubiegłym roku szkolnym należało uzyskanie tytułów laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z matematyki i finalisty kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Matematyczny Kangur oraz tytułów laureata w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych Olimpus z języka angielskiego i matematyki. Z kolei Aleksandra Haduch, uczennica 1 klasy Bg nagrodzana została nagrodą pieniężną. Jej największym sukcesem było uzyskanie w ubiegłym roku szkolnym tytułu laureata kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z biologii, w którym zajęła drugie miejsce w województwie. Gratulujemy Miłoszowi i Oli sukcesu.