• IV edycja Akademii ProtoLab z Podkarpackim Centrum Innowacji

• 10.10.2022
        • Ekologia i zrównoważony rozwój to temat IV edycji Akademii ProtoLab - programu edukacyjnego połączonego z konkursem!

Mieszkasz, uczysz się lub studiujesz na Podkarpaciu? Masz między 16 a 30 lat i chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami, tematyki startupowej, biznesowej oraz rozwijać kompetencje miękkie?

Dołącz do Akademii ProtoLab ➡ https://event.pcinn.org/akademiaprotolab

Zmierzysz się z nowymi wyzwaniami, nawiążesz ciekawe znajomości, a także będziesz mieć szansę na zrobienie czegoś innowacyjnego! Może to być aplikacja, platforma, usługa czy produkt – ograniczeniem jest tyko Twoja kreatywność!

✅ Otrzymasz certyfikat oraz szansę na dalszy rozwój i zdobycie bonu konstruktorskiego do 15 tys. złotych!

Zapisy trwają do 16 października, więc nie zwlekaj!

👉 https://event.pcinn.org/akademiaprotolab

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty, PCEN w Rzeszowie, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, PARP.

• Nasi licealiści w sportowej czołówce województwa

• 07.10.2022
        • 6 października nasi sportowcy wybrali się w podróż do Stalowej Woli, by rywalizować w Festiwalu Sztafet. Znowu pokazali, że liczą się w sportowej czołówce województwa.

Chłopcy w sztafecie 4x400m powtórzyli zeszłoroczny wynik i zajęli miejsce 2.

Dziewczynki 4x400m zajęły miejsce 5.

Sztafety chłopców i dziewcząt 4x100m zajęły dalsze miejsca.

Ogromne gratulacje dla wszystkich biegaczy.

Dziękujemy za zacięta walkę.

• PEDAGOG SPECJALNY

• 07.10.2022
        • Informujemy, że w szkole istnieje możliwość kontaktu z pedagogiem specjalnym.

Godziny pracy dostępne na stronie szkoły.

• Ognisko klasowe

• 06.10.2022
        • Początek roku szkolnego, to czas dobrego startu w kolejny etap kształcenia, ale również odpowiedni moment do zawiązywania koleżeńskich relacji i przyjaźni, które będą mogły się rozwijać przez kolejne miesiące nauki szkolnej.

Korzystając zatem z życzliwości jesiennego słońca i uroków barwnej natury, klasy 1b1 i 1c wraz z wychowawcami udały się na wspólne ognisko integracyjne do pobliskiego Brzozowskiego Zdroju. Nie obyło się bez tradycyjnego pieczenia kiełbasek, wesołych gier i zabaw, można też było nagadać się do woli, pośmiać i pożartować. Pędzący czas nieco zwolnił i pozwolił odpocząć, zrelaksować się i spojrzeć na szkolną rzeczywistość z nieco innej perspektywy. Takie momenty są nie do przecenienia, dlatego spotkania w otoczeniu przyrody przyjęły się na stałe do form integracji i wypoczynku w naszej szkole. Wszystkim nauczycielom i uczniom przekazujemy jesienne pozdrowienia od klasy 1b1 i 1c

• Pielgrzymka maturzystów

• 05.10.2022
        • Początek października w naszej szkole tradycyjnie łączy się z Pielgrzymką Maturzystów na Jasną Górą oraz odwiedzeniem Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Pielgrzymka Maturzystów, zorganizowana pod hasłem „Miłość, która na Ciebie czeka”, była dla naszych licealistów, stojących przed wyborem życiowej drogi, czasem zadumy oraz indywidualnej modlitwy przed obrazem Matki Bożej. Natomiast wizyta w Muzeum Auschwitz -Birkenau to nie tylko przejmująca lekcja historii, ale również źródło refleksji i pytań o istotę człowieczeństwa oraz przestroga przed konsekwencjami, które niesie ze sobą degradacja w świecie norm i wartości.