• Zajęcia terenowe w Sudetach

• 27.10.2022
        • Lekcje geografii w plenerowym wydaniu tym razem przybrały formę warsztatów terenowych przygotowanych w ramach współpracy z Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach i GeoLearning. Zajęcia prowadzili pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, którzy nawiązali świetny kontakt z uczniami naszej szkoły pasjonującymi się geografią, a zwłaszcza geologią.

Pierwszy dzień wypełniony został warsztatami geologicznymi w Srebrnej Górze oraz na terenie Kopalni Złoty Stok, jak również zajęciami praktycznymi z minerałami i skałami. Drugiego dnia licealiści poznali piękno Parku Narodowego Gór Stołowych i wspięli się na Szczeliniec Wielki. Po spotkaniu z naturą przyszedł czas na kulturę, a tym samym zwiedzanie uzdrowiska Kudowa Zdrój oraz Kaplicy Czaszek - szczególnego ze względu na swój niecodzienny charakter i jedynego takiego miejsca w Polsce.

Na zdjęciach uczniowie klasy 1e, 2e, 4e wraz z opiekunami - panią Aleksandrą Boroń, panią Małgorzatą Jaremą i panem Tomaszem Podulką.

• Wycieczka chórzystów

• 26.10.2022
        • 21 października chórzyści i ministranci z naszego liceum wraz z opiekunami - księdzem Piotrem Sobolakiem, siostrą Dorotą Białowąs oraz panem Krzysztofem Łobodzińskim wybrali się w Bieszczady - góry zachwycające o tej porze roku feerią jesiennych barw. Wyjazd, który finansową opieką objęty został przez Starostę Brzozowskiego Pana Zdzisława Szmyda i stanowił nagrodę za zaangażowanie w oprawę uroczystości powiatowych, opierał się przede wszystkim na wędrówce górskimi szlakami. Trasa wyprawy wiodła z Mucznego przez Bukowe Berdo, Tarnicę aż po Wołosate. Oczywiście kluczowym celem licealistów było zdobycie Tarnicy, co nie znaczy, że wyjazd nie obfitował w wiele innych atrakcji. Uczniowie wrócili  zatem do domów bogatsi o niezapomniane wrażenia oraz porcję wiedzy i ciekawostek przekazanych na szlaku przez przewodnika górskiego.

W imieniu wszystkich uczestników wyjazdu składany serdecznego podziękowania Staroście Brzozowskiemu Panu Zdzisławowi Szmydowi za sfinansowanie wyjazdu.

• Zaćmienie słońca

• 25.10.2022
        • 25 października mogliśmy podziwiać zaćmienie słońca - niecodzienne zjawisko, widoczne na niebie w różnych częściach świata zaledwie raz na kilka lat. Ten ciekawy, rozgrywający się na niebie spektakl przyciągnął uwagę uczniów i stał się lekcją astronomii, przełamując przy tym rutynę szarego, szkolnego dnia.

• Lekcje muzealne

• 21.10.2022
        • W dniu 11 października 2022 klasa 2c i 3c wybrały się wraz z wychowawcami P. Magdaleną Skoczek,  P. Marzeną Komską-Ciesielską oraz P. Katarzyną Kozak na wycieczkę do Łańcuta na lekcje muzealne. Tematem były style w sztuce oraz analiza obrazu. Następnym punktem programu wycieczki było zwiedzenie Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych i nowych rzeczy a także utrwalić informacje z zakresu języka polskiego i historii. Nasza młodzież brała aktywny udział w tej niecodziennej formie lekcji. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym.